Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek miatt maradjak vagy...

A gyerek miatt maradjak vagy hallgassak róla és menjek?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után, végre, rászántam magam, hogy elhagyom a férjem. 5évig éltem terrorban, a szó minden értelmében. A kapcsolatunk elején próbálkoztunk a babával, de nem sikerült. Később már alig lehetett rá esély, mert egy idő után a stressz és az átélt mindennapok miatt elmaradt a menzeszem is. Most kiderült, hogy terhes vagyok, ráadásul a baba erőszak következménye. Nem tudom,hogy mit csináljak! Annyiszor adtam esélyt a házasságunknak, annyi igéreten vagyok túl, nem tudok már hinni neki. Egy ideig-óráig minden szép és jó lesz, aztán újra elkövetek valami "bűnt".(2napja nem volt leszedve a ruha a fürdőben, amikor fürödni indult) Vetessem el a babát és menjek, vagy szüljem meg egyedül? Egyáltalán szóljak-e róla? Vagy várjuk együtt a gyereket és adjak még egy utolsó esélyt? (nagyon szeretnék már anya lenni, de szeretném a kicsit biztonságban és nyugalomban felnevelni)
2010. ápr. 30. 11:06
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom leírni, hogy én mit tennék a helyedben.

Biztos, hogy elköltöznék, ha lehet átmenetileg szülőkhöz. Persze ezt csak abban az esetben, ha jó viszonyban vagy velük. Minden téren kell majd neked a támogatás, mind lelkileg és valószínű eleinte anyagilag is. Mert lássuk be, nem könnyű munkát találni, főleg olyat amivel keresel annyit, hogy fenn tarts egy albérletet, fizesd a rezsit, egyél, ruházkodj stb. Itt mindenki azzal jön, hogy csak akarni kell, és megoldható de, ha reálisan nézzük a dolgokat, sokszor két fizetésből is nehéz megélni. Én a gyereket semmiképpen nem tartanám meg. Először is, mert egyenlőre saját magadat sem tudod eltartani, kismamaként (aztán egyedülálló anyaként kisgyerekkel) főként nem tudnál rendes munkát válallni, hogy megállj a saját lábadon. Ezt a férjed kihasználná és visszaédesgetne magához. Innentől kezdve minden kezdődne előről, de lehet még rosszabb is lenne, hisz Te bizonyítanád neki, hogy függsz Tőle, nélküle kénytelen vagy boldogulni.

Ha mégse sikerülne visszaszereznie megkeserítené az életedet, a gyerek miatt sose szabadulnál tőle. Egy ilyen dolgot nem lehet eltitkolni, úgyis kiderül. Egy ilyen "ember" mellett kénytelen lennél új életet kezdeni, ha közös gyereketek van.

Szerintem neked elsősorban a saját éeletedet kell helyrehoznod. Hiába szülnéd meg ezt a gyereket, nem tudnátok boldogan élni.

2010. ápr. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom sajnálni azokat a nőket, akik nap mint nap szótlanul tűrik azt, hogy női mivoltukban megalázza őket a párjuk. Ez nyilván habitus és hozzáállás kérdése, de velem még soha senki nem próbált meg így bánni, de nem is mernek.


Ami a gyereket illeti. Nem azért, mert én rühellem a gyerekeket, de én biztos nem tartanám meg. Most van lehetőséged új életet kezdeni. Ha megtartod a gyereket, a férjednek lesz láthatási joga és az életben nem vakarod le magadról.

2010. ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
ha felkerested a helyi védőnőt és elmeséled neki,hogy éltek biztos segítene neked.3 napos elbírálás? már rég nincs ilyen nem tudom milyen világban élnek egyesek.én sajnos fél éve vettetem el egy babát gyógyszert szedtem mégis becsúszott.a védőnőhöz mentem aki a kerületi védőnőhöz küldött és mivel két pici gyermekem van így fél áron volt ami 15000 volt így.nagyon utálni fogsz de szerintem te a jó anyagi helyzeted nem szeretnéd feladni neked tetszene ez az élet ha nem lenne ilyen de ezért a jó életért te türsz.én sajnos ilyen életben nőttem fel túl éltem de a gyermekeim soha nem fogják azt látni,hogy az apjuk megüssön.egyedül nagyon nehéz megszülni és eltartani egy babát.de amúgy te beszéltél ezzel a pasival,hogy mért is csinálja ezt?mert eddig ezt senki nem kérdezte meg tőled.nem lehet,hogy le kéne ülnöd vele és el kéne mondanod,hogy ez így nem megy tovább és ha még egyszer kezet emel rád ott hagyod.de sajnos aki egyszer megtette máskor is meg fogja.és amúgy iszik?elsőnek fel kéne tenned neki a kérdéseket szeret e és mért nem tisztel ?meg amúgy is mi baja van?a férfi szülei is ilyenek voltak?ha megtartanád a babát hidd el ott hagynád mert nem tudnád nézni,hogy a gyermeked előtt ütnek.aki ezt nő létére hadja az na mindegy szavakat nem találok rá.van anya otthon is.
2010. máj. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!