Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek miatt maradjak vagy...

A gyerek miatt maradjak vagy hallgassak róla és menjek?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után, végre, rászántam magam, hogy elhagyom a férjem. 5évig éltem terrorban, a szó minden értelmében. A kapcsolatunk elején próbálkoztunk a babával, de nem sikerült. Később már alig lehetett rá esély, mert egy idő után a stressz és az átélt mindennapok miatt elmaradt a menzeszem is. Most kiderült, hogy terhes vagyok, ráadásul a baba erőszak következménye. Nem tudom,hogy mit csináljak! Annyiszor adtam esélyt a házasságunknak, annyi igéreten vagyok túl, nem tudok már hinni neki. Egy ideig-óráig minden szép és jó lesz, aztán újra elkövetek valami "bűnt".(2napja nem volt leszedve a ruha a fürdőben, amikor fürödni indult) Vetessem el a babát és menjek, vagy szüljem meg egyedül? Egyáltalán szóljak-e róla? Vagy várjuk együtt a gyereket és adjak még egy utolsó esélyt? (nagyon szeretnék már anya lenni, de szeretném a kicsit biztonságban és nyugalomban felnevelni)
2010. ápr. 30. 11:06
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
Ha feljelentem a kutya nem hisz majd nekem. Soha senki nem látott vagy hallott semmit. Soha külsérelmi nyomokat nem vett észre rajtam senki.A ruha és az idő mindig megoldott minent.Csak az én szavam áll szemben az övével. Aki köztiszteletnek örvend és kedves szeretetre méltó ember.
2010. ápr. 30. 12:11
 32/53 anonim ***** válasza:
100%

Ha együtt maradnál ezzel a férfival a babának sem lenne jó.Lehet,hogy őt is bántaná ,nem lenne normális élete. Nem fog megváltozni.Unokatestvérem is hasonlóan élt a férjével,de tűrt és tűr a mai napig.Két gyerekük van és sokat elárulok azzal,hogy már 4 évesen rugdosták és megalázták a saját anyjukat!(mert ezt látták gondolom az apjuktól)Még rosszabb helyzetben van mint régen, mert a saját kamasz fiai is lekezelik.Szerinted ezek a srácok hogy fognak bánni a párjukkal?...ha kislány lenne a baba,akkor ő is hagyná,hogy megalázza a férje?Ilyen jövőt akarsz a gyerekednek?

Ha megtartod a babát,akkor szólni kell az apának is.Nem azért,mert kötelező lenne,de vannak helyzetek amikor szükség lenne rá (pl betegség esetén-te honnan fogod kideríteni,hogy milyen betegségek fordultak elő a férjed családfáján?). Egy gyereket nem lehet titokban tartani!Előbb vagy utóbb rájönne és te lennél a gonosz.Lehet,hogy el is perelhetné a gyereket (mivel bizonyítod,hogy azért nem szóltál a gyerekről,mert agresszív ember?vetettél látleletet,amikor bántott? van hivatalos nyoma,hogy valaha is kértél segítséget ilyen ügyben?...ő lenne a megtört apa,jobb anyagi körülményekkel).Ha nálad maradna a gyerek és állandóan a nyakadra járna a férjed,az se lenne sokkal jobb.Nem lenne nyugodt életetek.

Én nem tartanám meg ilyen helyzetben a babát.Inkább kezdj új életet és egy rendes pasinak (aki megérdemli) szülj gyereket!

2010. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
12:06 os kicsit durva de leírta a lényeget....
2010. ápr. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen eszembe jutott a "Nyuszika, bas.zd meg a fűnyíródat!" végű vicc...

Nekem úgyse hinne senki.. talán mert meg sem próbáltad. Láttam én már porba hullani nagyon sok köztiszteletnek örvendő úriembert és úrihölgyet.

2010. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
54%
Szia. Már nagyon régóta szeretted volna ez a picit, tehát ha van anyagi háttered és tudsz hol élni akkor mindenképpen tartsd meg, de a férjed nélkül. Ne hagyd, hogy a te életedet még jobban, és a kicsiét is tönkretegye. Ne is szólj neki! Így lenne a legjobb mindenképpen. Szurkolok nektek! Ne vetesd el!!!!
2010. ápr. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, elnézést csak most olvastam el a többi választ meg a tieidet is. Sajnos így már neccesebb a helyzet, hogy nincs semmid. Vetesd el, hagyd el a férjed, menj el dolgozni, lesz majd egy jobb kapcsolatod, nyugodt körülmények között biztos sikerülni fog újra teherbe esni. :)
2010. ápr. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%
a NANE nem karhatalom, nem feljelenteni kell náluk, hanem segítséget kérni...segítenek költözni, új életet kezdeni és biztonságba kerülni, babával vagy anélkül
2010. ápr. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:
Holnap megyek a dokihoz, akkor kiderül egyáltalán mekkora a pici. mivel teljesen rendszertelen volt a mensim, azt sem tudom hány hetes lehet. Tulajdonképpen véletlenül csináltam a tesztet is, mert max egy kis szédelgés amit a terhességnek tudhatok be. Rendesen márc 17én volt meg utoljára. Talán már nincs is más lehetőségem mint megtartani
2010. ápr. 30. 12:20
 39/53 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, h a gyereked helyében nem szeretnék megszületni ilyen körülmények közé......mivel te sem lehetsz igazán alkalmas a gyereknevelésre, igazából saját magadért nem tudsz felelősséget vállalni, nem hogy még egy gyermekért.Lehet, hogy 25 éves vagy, de úgy gondolkodsz, mint egy kisgyerek....
2010. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
68%

És ha el akarod vetetni, akkor kitől kérsz 20.000Ft?

Vagy a párod ad?

2010. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!