Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek miatt maradjak vagy...

A gyerek miatt maradjak vagy hallgassak róla és menjek?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után, végre, rászántam magam, hogy elhagyom a férjem. 5évig éltem terrorban, a szó minden értelmében. A kapcsolatunk elején próbálkoztunk a babával, de nem sikerült. Később már alig lehetett rá esély, mert egy idő után a stressz és az átélt mindennapok miatt elmaradt a menzeszem is. Most kiderült, hogy terhes vagyok, ráadásul a baba erőszak következménye. Nem tudom,hogy mit csináljak! Annyiszor adtam esélyt a házasságunknak, annyi igéreten vagyok túl, nem tudok már hinni neki. Egy ideig-óráig minden szép és jó lesz, aztán újra elkövetek valami "bűnt".(2napja nem volt leszedve a ruha a fürdőben, amikor fürödni indult) Vetessem el a babát és menjek, vagy szüljem meg egyedül? Egyáltalán szóljak-e róla? Vagy várjuk együtt a gyereket és adjak még egy utolsó esélyt? (nagyon szeretnék már anya lenni, de szeretném a kicsit biztonságban és nyugalomban felnevelni)
2010. ápr. 30. 11:06
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Ezen még nem gondolkodtam. Minden dokinál pénzbe kerül egy abortusz? Akkor nincs esélyem sem gondolkodni rajta, hogy mi legyen.
2010. ápr. 30. 12:53
 42/53 anonim ***** válasza:
28%

Mekkora egy naiv p. vagy! Azt se tudod, hogy mit akarsz! Vagy kezdjük azzal, hogy a sztori is kamu???Vagy tényleg ennyire nem érdekel téged semmi?

24/L

2010. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
23%
Bocs, ha tévedek, de ez szerintem valami lázító kamu-sztori.
2010. ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:
igen az. kivánok hasonló jókat neked is az életben!
2010. ápr. 30. 13:07
 45/53 anonim ***** válasza:
17%

Hogy kérdezhetsz ilyet hogy minden dokinál pénzbe kerül az abortusz???

Húúú de buta vagy már ne haragudj.

Hát hogyne kerülne pénzbe nem is kevésbe.

Nem egy hollywoodi filmben vagyunk ahol titkos kis eldugott raktárakban illegális magzatelhajtást csinálnak.Hol élsz te?

Alapból egy abortusz 34.000ft.Bárkinek!

Ezen az összegen akkor lehet csökkenteni,ha nappali tagozatos tanuló az illető,kiskorú,nincs jövedelme,van legalább két másik eltartott gyermek a háztartásában stb.

És ezt a helyileg illetékes védőnői szakszolgálat bírálja el.

Ugyanis abortusz elött el kell menned egy "bizottság" elé ahol kapsz 3 nap gondolkodási időt hogy eldöntsd akarod-e mégis a kaparást vagy inkább megtartod.Aztán be kell fizetni a pénzt csekken.Aztán jön csak a műtét.

Ha márciusban mensiztél utoljára akkor már legalább 8 hetes vagy.


Amúgy miért nem szedtél fogamzásgátlót?

Soha nem védekeztél?Ha már a sz-a-r férjed nem is húzott gumit,de te mint NŐ nem védekeztél???


Itt már sok rétű lett a kérdés....

1 bántalmazott feleség

2 nem kívánt baba

3 kilátástalan anyagi helyzet


Hát tudod kedves kérdező,ezért nem kell eltartatni magunkat egy pasival,hogy utána pofára ess.Általában ez szokott történni,a nagy luxusból az utcára kerülnek az ilyen nők.

Felelőtlen vagy.

30/N anyuka

2010. ápr. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
88%

Mit tennek??? Pasit ugy otthagynam h az csuda, gyereket megtartanam. az a pici nem tehet rola, es hidd el h banni fogod. Most nagyon erosnek kell lenned es eletedben eloszor a sarkadra allni es DONTENI.

Na latod nekem ezert volt mindig keresetem es megha neha nehez is dolgozni egy pici mellett, sosem akartam fuggeni egy ferfitol. Ha nekem a ferjem a legkisebb jelet mutatna az eroszaknak abban a pillanatban repulne, meg ideje sem lenne bocsanatot kerni. Igaz van munkam a haz az enyem a fizumbol remekul megelek a frejem fizuja nelkul is, tehat nalam nicsen packazas.

tudom mi a lelki terror volt ilyen baratom, es sajnos nem tudtam idejeben megszabadulni tole, mert egy kulfoldi orszagban voltam a visa-ra varva, es nem akartam h kirakasson az orszagbol mert evvel fenyegetett. DE mihelyst meglett a visa, nehez volt mert vhol szerettem a lelkemen belul mert az elt bennem milyen volt mikor megismertem, DE erot vettem magamon es kiraktam a szuret. A visa meglete utan mar nem volt mivel fenyegetnie. Sirva tavozott es meg utana hivogatott sirva h bocsassak meg. Nem tettem. tudtam ugysem valtozna csak ideig oraig. Es igy volt jo.

Tehat kitartas, ero, batorsag. Menj el dolgozni, koltozz a suzleidhez atmenetileg es pasid repuljon a fenebe.

2010. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, de én önszántamból kerülök ki ebből a kapcsolatból. A férjemnek esze á

gában sincs kidobni, vagy elhagyni engem. Gondolom azért mert nehéz egy újat beidomítani.

Valamint elnézést azért is, hogy még nem kerültem soha olyan helyzetbe, hogy ismernem kelljen az abortuszra jelentkezés pontos menetét. Azt hittem csak a dokinak megy zsebbe a pénz, nem csekken feladva.

2010. ápr. 30. 13:20
 48/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy hova fajul az életed, de azért irjál majd még...de nyugodj meg, mert a hozzáállásodból itélve vázolom én a jövődet:

1 gyerek megszületik

2 továbbra tűröd, mert neked igy jó

3 megmaradtok a BOLDOG család szerepben

4 gyermek felnő, úgyanigy "mindene" meg lesz , pénz..a biztonság..meg ezek..de valójában ő is úgyanigy fog felnőni..

5 aztán meg amikor kiszabadulhat a "boldog" családi idill-ből akkor vagy ő is mint te férjhez megy egy pénzes pasihoz...Vagy ha fiú lesz akkor esetleg, majd űzi azt amit az apjától látott, hiszen ez nálatok is működött!!!

2010. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
43%

Én sem kerültem még ilyen helyzetbe,hogy abortuszra kelljen mennem,viszont van két gyermekem most ismét kismama vagyok,mellesleg pszichológus,vagyis rengeteg abortuszon átesett páciensem van,innen tudom a menetét.


30/n anyuka

2010. ápr. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt neked kell tudni, mit akarsz, mi azt tudjuk tanácsolni, mit tennénk mi.

Én biztos elhagynám, biztos minél távolabb költöznék, és biztos megtartanám a babát, akiről biztosan nem szólnék a pasinak.

Azt mondod, dolgoznál.Vállalj be minél több meló (takaritás,stb.), amit félre tudsz tenni. Ebből elmész albérletbe jó messzire. A terhesség alatt is tudsz könnyebb munkát bevállalni, amiből - minimális igényekkel - meg lehet élni.

Szerintem akarat kérdése az egész, mindent meg lehet oldani!

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked!

2010. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!