Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek miatt maradjak vagy...

A gyerek miatt maradjak vagy hallgassak róla és menjek?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után, végre, rászántam magam, hogy elhagyom a férjem. 5évig éltem terrorban, a szó minden értelmében. A kapcsolatunk elején próbálkoztunk a babával, de nem sikerült. Később már alig lehetett rá esély, mert egy idő után a stressz és az átélt mindennapok miatt elmaradt a menzeszem is. Most kiderült, hogy terhes vagyok, ráadásul a baba erőszak következménye. Nem tudom,hogy mit csináljak! Annyiszor adtam esélyt a házasságunknak, annyi igéreten vagyok túl, nem tudok már hinni neki. Egy ideig-óráig minden szép és jó lesz, aztán újra elkövetek valami "bűnt".(2napja nem volt leszedve a ruha a fürdőben, amikor fürödni indult) Vetessem el a babát és menjek, vagy szüljem meg egyedül? Egyáltalán szóljak-e róla? Vagy várjuk együtt a gyereket és adjak még egy utolsó esélyt? (nagyon szeretnék már anya lenni, de szeretném a kicsit biztonságban és nyugalomban felnevelni)
2010. ápr. 30. 11:06
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
90%

11:19-es vagyok. Bocs, nem akartam indulatosan fogalmazni, sajnálom hogy idáig fajult a dolog.

Tudom milyen nehéz ilyen környezetből kitörni, hogyne tudnám, édesanyám mártíromsága minket gyerekeket is áldozattá tett.

Sajnos ezért nem tudok igazán megértő lenni irányodban, mert ehhez is két fél kell, és kell egy út, amíg idáig eljut az ember.

2010. ápr. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
64%
Végülis akkor eldőlt a dolog, elfogadtad a sorsod. Most már együtt kell élned a döntéseddel.
2010. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

17évesen ismertem meg. a szüleimtől hozzá költöztem, a gimi után. A problémák két éve vannak jelen a kapcsolatunkban, de egy éve durvult el iagzán a helyzet.

Nem volt alkalmam soha dolgozni és az tény hogy megszoktam a kényelmet. Mikor rászántam magam arra, hogy elhagyom ezt is mérlegeltem. Csak akkor még nem tudtam a piciről.

2010. ápr. 30. 11:56
 24/53 anonim ***** válasza:
89%

Érdembeli tanácsot itt úgysem fogsz kapni,ezt Neked kell megoldanod végső soron.

Anya vagy,felelősséggel tartozol a pocakodban fejlődő gyermekednek.

Ha már ott van az a picurka,aki mellesleg semmiről nem tehet és a férjedtől van én azt mondom hagyd el,add be a válókeresetet,költözz el,egy rokonhoz,barátnőhöz valamilyen átmeneti megoldást biztos találsz.

Most még nincs szükséged a saját keresetre de ha megszületett a pici bizony etetned kell valamiből,csinálj meg egy távoktatásos tanfolyamot,vagy vállalj el majd takarítást bármit amiből pénzed lesz.

Hogyhogy nincs semmi végzettséged?

Hogyan gondolkodhatsz így nő létedre,hogy neked nem is kell a kereset hiszen a bevásárlásra sem elég?

Mi lesz gyerekkel?

Úgy tűnik,hogy Téged eltartanak.

Már nem a múlt században élünk,hogy a pasi a családfenntartó.

pl nálunk én keresek többet pedíg nő vagyok.

Valamit muszáj kezdened magaddal,és cselekedni ésszel gondolkodni.

Remélem jó útra tér az életed.

30/N

háromszoros anyuka.

2010. ápr. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%
Na így tényleg nehéz...Munkaügyiben tanfolyamok? Azt hiszem ingyenesek, sőt vmelyikhez még támogatás is jár.
2010. ápr. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
A munkával kapcsolatban a férjem által emelt kifogásokat soroltam fel. Az én bűnöm ebben annyi, hogy kényelmesen hátradőltem és igazat adtam neki. Minek robotoljak akárhol, ha a megélhetésünk elég az ő keresete? Csak azzal nem számoltam ami bekövetkezett. Hogy mi lesz velem ha valamiért nem működik tovább együtt az életünk. A munkától nem félek, sőt bármit el is vállalok.
2010. ápr. 30. 12:02
 27/53 anonim ***** válasza:
65%
látom sok jó választ nem kaptál.nagyon sajnálom a helyzetedet csak tudod míg nem dolgozol addig ki vagy szolgáltatva és ezt az állat férjed is tudja és addig neki mindent szabad mert tudja,hogy semmit nem tudsz ellene tenni.a másik sajnos ,hogy ha így üt akkor ezt a gyermek mellett is fogja.és az neki pokol lesz.én azért biztos elmondanám neki,hogy babát várok mert egy jó pillanatában megüt és elveszíted a picit és onnantól tényleg garantálva van,hogy biztos nem lehet babát.nem könnyű új életet kezdeni az biztos de szerintem megérné.vagy azt várod míg megüt egyszer úgy ,hogy bele halsz. volt nekem is ilyen barátom sajnos tönkretett 2 évemet amiből én tanultam de soha nem vállaltam volna tőle babát.és nagyon boldog vagyok ,hogy már nem vagyunk együtt mert azóta boldog 6 éves házasságban vagyunk a férjemmel 2 szép gyermekünk van és soha nem emelt rám kezet.aki egyszer kezet emel egy nőre az többször is fog.hidd el tapasztalat.én biztos ott hagynám nagyon nehéz de ennél csak jobb lehet.
2010. ápr. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
84%

Kezeld küldön a két dolgot:

Először nézzük a helyzetet baba nélkül:

Nincs esély a változásra. Hiába adsz még egy esélyt, változni nem fog a helyzet. Ha így is maradni akarsz, maradj, ha nem akarsz, menj.

(Én mennék.)


Most nézzük külön a babát:

Akarsz most babát? Ha igen, tartsd meg.

Tudnád szeretni attól függetlenül, hogy erőszakból fogant? Csak akkor tartsd meg, ha igen, bár ő nem tehet semmiről.

Vállalod-e, hogy egyedül felneveled? Ha igen, tartsd meg.


Az abortusz kockázatos, utána még nehezebb lesz teherbe esni. Ha most feljelented a pasit bántalmazásért, erőszakért, nincs az a bíró, aki neki ítélné a gyereket, de most kell lépned, ha megszületett a gyerek, már késő lesz. Maradjon nyoma az erőszaknak.

2010. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
50%

"Minek robotoljak akárhol, ha a megélhetésünk elég az ő keresete?"

Akkor mivel vagy több, mint az összes többi segélyezett, akiket a többiek tartanak el, és egy szalmaszálat nem tettek még keresztbe?

Látod, ilyen a kitartottak élete. Annyi haszon van ebből, hogy mások is olvashatják, mi történik azzal, aki csak otthon ül és élősködik.

2010. ápr. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
beírtam az első oldalon a NANE ingyenesen hívható számát, fogd a telefont és hívd fel őket
2010. ápr. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!