Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborodtak fel a női...

Jogosan háborodtak fel a női rokonaim?

Figyelt kérdés

Holnap ugyebár nőnap. Már célozgattak rá finoman a női rokonok, ismerősök, hogy milyen bonbont, édességet, virágot szeretnek. Teljesen felháborodtak, hogy tőlem egyetlen nő, lány sem kap semmit. Pl. apu és én férfi napon még felköszöntést sem kapunk egyetlen nőtől sem, nemhogy ajándékot. Nem apu beszélt rá erre, sőt ő már vett ajándékokat. Én magamtól tartom ezt nem igazságosnak. Ilyenkor hol van az egyenlőség ? Az anyák napjáról is ez a véleményem. Vagy aput is megünnepeljük külön vagy egyiküket sem. Mielőtt valaki félreértené én nem utálom a nőket. Az igazságtalansagot utálom. Pl. anyai nagymamám nagyon megharagudott rám és elhord mindennek ezek után. Kierőszakolhatják az ajándékot, de akkor férfi napon én leszek megsértődve.


15 / F


2017. márc. 7. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
71%

Van apak napja egyebkent.

De szerintem nem jogos a felhaborodasuk.

2017. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy szép szokás. Nem kötelező, nem jó, ha valaki kierőszakolja, vagy leadja a rendelést, hogy mit szeretne. Nem is kell nagy dolgokban gondolkodni, egy szál virág elég.

Persze ha magadtól nincs ilyen indíttatásod, akkor nincs. Ez van.

Nálunk természetes a családban. Persze az apukák sem maradnak ki. Nekik máshogy, máskor kedveskedünk.

Pl. családban egy kisgyerek anyák napjára rajzolt anyukának, mamának és papának is :)

Én úgy gondolom, hogy elég sokszor meglepem, a kedvében járok a férjemnek, mindenféle férfinak vagy apák napja nélkül is. Szóval nem kell azt éreznie, hogy igazságtalanság lenne.

Biztosan anyukád is sok mindent megtesz érted, amiért megérdemelne egy kis kedvességet.

2017. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
85%

Függetlenül attól, hogy a nőnap megünnepléséről miként vélekedik valaki, hatalmas pofátlanság, hogy nőrokonaid pénzen megvehető dolgot várnak ajándékba olyan embertől, akinek nincs önálló keresete.

Szerintem fütyülj rájuk. Csak jól jöhetsz ki ebből, mert lehet, hogy jövőre már kisebb cirkusz lesz, ha nem adsz nekik. Pár év alatt elfogadják tőled.

2017. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
82%
Nőként írom ezt, nem jogos. Nálunk mindkét fél kap apróságot, ha van rá keret (igen, tartunk férfinapot is, apák napját is) és így van nőnap és anyák napja is. Amennyiben épp rossz év van, és nem tud meglepni, megegyezünk hogy a másik fél ünnepe is puszival el van intézve. Számunkra így alakult ki, és nincs sértődés.
2017. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
89%
Mi nem tartunk nőnapot, sem Valentin napot. Az anyák napját is marhaságnak tartom, de veszem a fáradságot, hogy a saját édesanyámat meglepem valamivel. Nyilván a te anyukádnak is jól esne, szóval legalább őt megtisztelhetnéd azzal, hogy gondolsz rá ilyenkor.
2017. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
71%

És apukádat felköszöntötted Apák napján?

Vagy csak duzzogsz mert nem kaptál egy szelet csokit? Mellesleg hol vagy te még attól hogy férfinak nevezd magad?

2017. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
44%

15 évesen nem vagy Te férfi. Fiú vagy.

Egy pár száz forintos apróságba meg nem halsz bele, vagy 20-30 percbe mig készítesz valamit.... De nagy az esély rá, hogy a jövőben Te csak a jobb kezednek fogsz ajándékot venni, ezzel a hozzáállással.

2017. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
62%
Én csak azt nem értem, hogy a saját anyjával meg nagyanyjával hogy képes gyökérkedni azért, mert férfinapra (15 évesen...hahaha!) nem kapott egy nyomorult "tibicsokit".
2017. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
56%
FÉRFINAP XDDDD
2017. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
31%
Nincs igazad. És jogosan háborodtak fel. A nőket tisztelned kell. Ezzel a gesztussal is.
2017. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!