Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborodtak fel a női...

Jogosan háborodtak fel a női rokonaim?

Figyelt kérdés

Holnap ugyebár nőnap. Már célozgattak rá finoman a női rokonok, ismerősök, hogy milyen bonbont, édességet, virágot szeretnek. Teljesen felháborodtak, hogy tőlem egyetlen nő, lány sem kap semmit. Pl. apu és én férfi napon még felköszöntést sem kapunk egyetlen nőtől sem, nemhogy ajándékot. Nem apu beszélt rá erre, sőt ő már vett ajándékokat. Én magamtól tartom ezt nem igazságosnak. Ilyenkor hol van az egyenlőség ? Az anyák napjáról is ez a véleményem. Vagy aput is megünnepeljük külön vagy egyiküket sem. Mielőtt valaki félreértené én nem utálom a nőket. Az igazságtalansagot utálom. Pl. anyai nagymamám nagyon megharagudott rám és elhord mindennek ezek után. Kierőszakolhatják az ajándékot, de akkor férfi napon én leszek megsértődve.


15 / F


2017. márc. 7. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
83%

Te gyerek vagy. Gondolom gyereknapra kapsz ajándékot.

Egyébként nem értem, miért nem apukáddal együtt adtok át ajándékot a nő családtagoknak, ha ez nekik fontos. Gondolom saját kereseted nincs, de zsebpénzed van vagy alkothatsz valami apróságot: kókuszgolyó vagy veszel a Lidlben egy csokor virágot 600 ft-ért és szétosztod szálanként a nőknek. Hidd el a gesztus a lényeg. Ha csak duzzogsz, elrontod a hangulatot.

2017. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
17%

Egyébként apák napja és férfinap NINCS.

Az apák napját még indokoltnak tartanám. De a férfinapot végképp nem.

2017. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
60%

Egy hazug, provokáló kis hapsika vagy. Te csinálsz cirkuszt a nőnapból, nem a nőrokonaid. Anyád főz, mos, takarít rád egész évben, ha neked nehezedre esik egy szál virággal ezt megköszönni neki, akkor ne tedd.

Antifeminista ketrecharcot csinálsz egy egyszerű gesztusból. Őszintén sajnállak!

2017. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen egyetértek veled, nőként. Anyák napjűn mondjuk anyát felköszöntöm, mert rosszul esne neki, ha elmarad, de ennyi.

[link]


Kis információ azoknak, akik "hagyomány" meg "tisztelet" és további üres szavakkal dobálóznak.

2017. márc. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
72%

Ha valaki az év valamely szakaszában véletlenszerűen megkérdezné tőlem, hogy mikor van nőnap, fogalmam se lenne róla. Szóval ha nem kapnék semmit, észre se venném, hogy nem kaptam semmit. Mégis mikor tegnap találkoztam apukámmal és kaptam tőle egy csokor tulipánt, nagyon jól esett.

Nem kell semmi rettentő értékeset adni, egy szál virágnak is nagyon tud örülni az ember, mert az a lényeg, hogy aki adja gondolt rá.

Az meg azért nagyon durva, hogy anyádat nem köszöntöd föl anyák napján. 15 éves kis takony létedre nem kicsit vagy elszállva. Még pár év és te is egy leszel a sok gyökér közül akik a párkapcsolatok kategóriát sírják tele, mert ők annyira "kedvesek" meg "rendesek", de nem kellenek a kutyának sem.

Ennek az egésznek meg semmi köze az egyenlőséghez. Az anyák napjának van hagyománya, az apák napjának nincs. De ettől, ha te nyugodtan fölköszöntheted édesapádat. Sokan megteszik. Lehet hogy 15-20 év múlva már az is magától értetődő lesz, most még nem az.

2017. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
69%
Hát, csillagom: ahhoz, hogy a "férfinap" érintsen, még nagyon sokat kell nőni.
2017. márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
70%
Férfinap! Háháháááá! Te még egyenlőre a gyereknapban gondolkodjál kiscsíra. Édesanyádat meg, aki a világra hozott, törölte a sz_ros s_ggedet, éjszakákat virrasztott át miattad, szeret és aggódik érted, tiszteld már meg annyival, hogy veszel neki egy szál virágot. Ha én lennék az apád és meghallanám, hogy így beszélsz anyádról meg a nagyanyádról, akkorát lekevernék, hogy a fal adja a másikat.
2017. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk apa meg a tesóm mindig szokott nőnapon adni ajándékot( mivel tesóm még gyerek apa veszi meg de odadja a tesómnak hogy adja oda anyának meg nekem). Meg az osztályba néhány fiú is szokott adni a lányoknak valamit. És mit vesztesz vele ha legalább a közeli rokonaidnak adsz valamit? Arra gondolj hogy akinek adsz valamit örömet szerzel.

És soha az életben nem hallottam olyanról hogy férfinap.

2017. márc. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
70%

Büdös kölke, adjál ajándékot minden nőnek!


Egy virágárus.

2017. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy meg komolyra fordítva a szót: igazából nem nagyon van hagyománya a nőnapnak, de ha lenne is, akkor is ugyan az vonatkozna rá, mint MINDEN másik ajándékos ünnepre: ajándékot adni sosem kötelező. Adsz ha akarsz és nem ha nem.

Az meg mondjuk szerintem pofátlanság akármilyen esetben, amikor akárki célozgat rá, hogy ő milyen ajándékot akar. Ajándék lónak ne nézze a fogát, kap amit kap. Mi ugyan szoktunk ajándékozni, de csak legszűkebb körben: anyukák, nagymamák meg aktuális barátnők/feleségek. Az, hogy huszadrangú nőrokonok célozgatnak eléggé röhejes.

2017. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!