Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborodtak fel a női...

Jogosan háborodtak fel a női rokonaim?

Figyelt kérdés

Holnap ugyebár nőnap. Már célozgattak rá finoman a női rokonok, ismerősök, hogy milyen bonbont, édességet, virágot szeretnek. Teljesen felháborodtak, hogy tőlem egyetlen nő, lány sem kap semmit. Pl. apu és én férfi napon még felköszöntést sem kapunk egyetlen nőtől sem, nemhogy ajándékot. Nem apu beszélt rá erre, sőt ő már vett ajándékokat. Én magamtól tartom ezt nem igazságosnak. Ilyenkor hol van az egyenlőség ? Az anyák napjáról is ez a véleményem. Vagy aput is megünnepeljük külön vagy egyiküket sem. Mielőtt valaki félreértené én nem utálom a nőket. Az igazságtalansagot utálom. Pl. anyai nagymamám nagyon megharagudott rám és elhord mindennek ezek után. Kierőszakolhatják az ajándékot, de akkor férfi napon én leszek megsértődve.


15 / F


2017. márc. 7. 13:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
20%
Jesszusom ennyi femináci...
2017. márc. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
54%

#51

A feminácik csak a gendercigányokra ugranak, csak mondom.

2017. márc. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem vállalható az a vélemény, hogy egyenlőség van, nem kell nőnapi ibolya.

Ugyanakkor nagyon fontos, hogy ezt az egyenlőséget innentől kezdve következetesen alkalmazd és hangoztasd is.

Kezd a házimunka egyenlő elosztásával, sőt, ha te vagy otthon leginkább, akkor a nagy részét át is vállalhatod.


Ha van bármilyen iskolai projekted (pl farsang szervezés, osztálypénz beszedés stb), ha bármilyen társadalmi munkát vállalsz, akkor legközelebb ne a legjobb fiú haveroddal csináld, hanem azzal, aki szerinted legjobban ért hozzá. Segítek, lehet nő is.


Ha majd felnősz és kisfőnök leszel egy cégnél, akkor ne alázd a csajokat, sose nevezd őket butuskának, hívd el minden megbeszélésre a tehetséges nőket stb. Ne zaklass senkit a forró vágyaiddal, se írásban se szóban.


Szóval, ha te elmondod a nőknek, hogy a valódi egyenlőségben hiszel és mindent meg fogsz tenni mostantól és egész felnőtt életedben, hogy segítsd lerombolni az üvegplafont, akkor sokkal kevésbé lesz bántó számukra az elmaradt virág. Egyesek elégedettek lesznek, mások azért nem biztos, de ez is csak azt jelzi, hogy a nők sem egyformák, csakúgy, mint a férfiak. Idős nagymamáknál, azért tehetsz némi engedményt az elveidből, esetükben szó sem volt még semmilyen egyenlőségről. Tehát ők nem kapták meg ezt fiatal korukban, most pedig csak örülni szeretnének, hogy a kisunoka gondolt rájuk. Ha végképp nem akarod a nőnapot, akkor köszöntsd fel őket egy csokor tavaszi virággal egy hét múlva, csak úgy.


Az anyák napját én egy kicsit másnak érzem, mert bár a mi családunkban eléggé egyenlő férfi és nő, a gyereknevelésbe azért úgy érzem többet teszek bele nőként. Vannak helyzetek, amikor a gyerek egyszerűen kiköveteli, hogy én foglalkozzak vele, hiába tesz meg az apa mindent.

2017. márc. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
34%

"Íme a Férfi! Kinyitja a száját és ömlik belőle a... macsóság. :) "


Semmi, de semmi macsóság nincs a mondandómban és nem is volt célja. Egy jó tanács a későbbiekben: akkor kérd számon bárkin a macsóságát, ha te egy hatalmas, tökéletes mellekkel, pont jó alakkal, széles csípővel, feszes fenékkel és telt ajkakkal rendelkező szőke kék szemű napbarnította főnyeremény vagy. Bár valahogy nem ilyen nő jelenik meg a lelki szemeim előtt. Pláne amikor azt olvasom, hogy olyanokat tanácsolsz egy 15 éves GYEREKNEK hogy akassza fel magát, azért mert nem vesz neked virágot. :)

Vagy nekem mondtad? Na mindegy, legalább látom, hogy kifogytál az érvekből :D


Továbbra is: nem, semmikor nem kötelező ajándékot adni senkinek. Se születésnapkor, se névnapkor, se karácsonykor, se húsvétkor, se házassági évfordulókor, se házasságkor, se anyám kínján. Továbbá minden körülmények között bunkóság egy felnőtt embertől, ha utalgat arra, hogy mit szeretne kapni.

2017. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
28%
De jó látni, hogy a nagy takarítások meg bevásárlások között ráérsz hajnali 3-ig itt okádni az okosságokat :D
2017. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:
Én vagyok bunkó ? Nem én írok ilyeneket, hogy akaszd fel magad, dugd a virágod a s*gg*dbe, anyád világra sz*rt, stb. Annyit mertem írni, hogy egy kislány miért kap ajándékot nő napon is, miközben engem leszóltak, hogy nekem ott a gyerek nap, mert még nem vagyok férfi. Amúgy anyukámnak és nagymamáimnak mégis vettem ajándékot. Másnak nem. Pl. osztálytársnak nem. Ha én nem vagyok férfi 15 évesen, akkor sem nők 15 évesen. Régen valóban nagyon elnyomták a nőket, de az ma már kezd átesni a ló túloldalára. Elnézve pl. 59 %-os válaszolót.
2017. márc. 8. 11:01
 57/72 A kérdező kommentje:
Tulsó oldalára
2017. márc. 8. 11:02
 58/72 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, NEM igaz. Senki nem esik át sehová.


Linkelek itt neked valamit: az ENSZ főtitkárának mai közleménye. olvasd el és tanulj, mielőtt hülyeségeket beszélsz.


[link]

2017. márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
50%

22:46

"Mi felségek, élettársak és barátnők minden nap berakjuk a bevásárlókocsinkba a társunk kedvenc sörét, sajtját, kolbászát"


Azért, hogy este ő is berakja a kolbászát...

2017. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
65%

"Linkelek itt neked valamit: az ENSZ főtitkárának mai közleménye. olvasd el és tanulj, mielőtt hülyeségeket beszélsz. "


Ezt a közleményt pont ott nem fogják elolvasni, akiknek elsődlegesen kéne. Nem itt elsődleges probléma ez.

2017. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!