Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A netto 85 ezer forintombol...

A netto 85 ezer forintombol 20ezret tarthatok csak meg a többit odakell adnom mondván otthon élek. Alkoholista a faterom nemdolgozik?

Figyelt kérdés
Ha nemtetszik ellehet költözni mondta.24F Mit tegyek idegileg kivagyok már teljesen Tesómtól az összeset elkérte felajánlottam neki 35 ezret (ennyit tartok reálisnak. ) nemtetszett neki. Próbáljam meg egyedül dunántúlt? (milyenek ott az ingyenes munkásszállók)

2017. máj. 27. 12:50
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Esküszöm a való életben is sok olyan embert ismerek, akik ha megszólalnak, vagy felvállalják a meglátásukat, véleményüket, akkor csak tágul a pupillám, mint az univerzum a döbbenettől.

Aztán feljövök ide, és mindig akad olyan kérdés, aminek a válaszaitól lefagy az agyam.


A kérdező tökéletesen leírta helyzetét, problémáját, s kérdést tett fel ötlete alapján.

Hiába jön itt bárki, hogy mi kevés, mi nem kevés stb. Egészen más, ha valaki külön él el albérletben, vagy saját lakásában, s elmegy ezer forint. Itt a kérdező a fizetésének a 80%-át le kell adnia egy olyan embernek, aki amellett, hogy nem dolgozik, de még iszik is. Tehát spórolni, jövőt építeni ilyen apa mellett nem lehet. És ez a LÉNYEG.


Kedves kérdező!

Azt gondolom, van lehetőséged azonnal élj vele! Ha kell fogjatok össze a tesóddal, de számodra eléggé necces, hogy se rokoni támogatás, se anyagi tartalék (mivel ugye elszedi a pénzed) nincsen. De tőle mindenképpen meg kell szabadulnotok. Ha valóban alkoholista, akkor ti vagytok neki az aranybánya. Nem kell dolgozni, s lassan több, mint egy átlagos havi fizetés üti a markát, mert ti adtok neki. Ezt mindenképpen meg kell szüntetni.

Ha ez így halad tíz év múlva is itt fogtok lakni, mert apátok elszedi a pénzeteket.

2017. máj. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
29%

# 31


Kihagytál egy alternatívát!

Az öreget halálba kell itatni a legkeményebb piákkal és már van is egy lakás, amit eladnak a tesók a békesség kedvéért és mindenki boldog meg egy valaki megboldogult;)


Persze, ha a két kölök kivesz egy lakást, az öreg nem kap piát és kiszáradásban meghal lényegében és örökölnek...tudom kicsit anyagias, de erről szól a sztori...ez is egy út, de bármelyiken is indulnak el, az a jövőt elindítja jó irányba.

2017. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 32. válaszoló!

Hasonló helyzetben voltam én is annak idején, ámbár az én helyzetem most sem rózsás, de örültem volna akkor és most is, ha ilyen egyszerű megoldások lehettek volna. Ugyanis a te gondolatmeneted sajnos sok helyen hibázik, s az élet bizony nem szolgál ilyen egyszerű megoldással az ilyen komplex probléma esetén, mint ami a kérdezőt is érinti.


Nem mindegy, hogy a szóban forgó apa tulajdonképpen mennyit iszik? Naponta egy üveg, vagy több, esetleg csak spicces állapotig megy el, vagy a berúgásik. Az sem mindegy, hogy csak simán berúg, vagy annyira leissza magát, hogy azt sem tudja melyik dimenzióban van. De persze ott van az a tény, hogy mennyit is bír például inni, továbbá mennyire is viseli meg a szervezetet az alkohol. Sok ilyen kérdésnél láttam már azt a poénos megnyilvánulást, hogy az "alkohol konzervál". És ez igaz.Én is ismerek nem egy alkoholista embert különféle italfogyasztási szokással. S italfogyasztás mértékének függvénye, hogy kinél mikor jelentkeznek problémák. Akár 10 évig lehet valaki alkoholista anélkül, hogy egészségügyi problémák előjönnének. Ha megtörténik akkor akár tényleges halálig elszenvedhet akár szintén 5-10 évet is. Szóval ez az "úgy is belehal" nem hiszem, hogy túl jó jövőalap.


Másrészről, mint írja a kérdező az apja munkanélküli. Arra alapozni, hogy ha majd halálra issza magát övék lesz a ház nem érdemes, hiszen ahogy elköltöznek a gyerekek megszűnik a pénzforrás az apának. Ha masszív alkoholista, aki mindennap leissza magát, másnap meg szenved a másnaposságtól, míg nem emel poharat ismét, akkor munkahely lehetőség nem lesz. Ellenben lesznek befizetetlen számlák, s ezek után jönnek természetesen a közműtartozások, amik szépen rá lesznek írva a házra. Így esetleges halál esetén az örökösök nem csak a házat, hanem a házon lévő adósságot is öröklik.


Ez csak pár probléma, amit a gondolatmenetedből következmények lehetnek. De mivel a kérdező helyzetét nem ismerjük teljesen, így teljesen objektíven nem tudok nyilatkozni sem.

Csak tanácsot, s véleményt tudok mondani.


31-es válaszoló voltam.

2017. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
95%

32-es

Te meg azt nem vetted figyelembe, hogy a ház nem az öregé, (Nemzeti Vagyonkezelős) tehát örökség nincs!

(Az erkölcsi részét most nem boncolgatnám...)

2017. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

# 33


Ez sarkos meglátás, hiszen valóban nincsenek részletek előttünk a faterról, ezért volt az itatás említve.

Persze, nem azt javasoltam, hogy "boros-gazda" módra, mármint meglepi az üvegben, hanem boldog névnapot minden napra.


Ha meg elköltöztek a srácok és ugrik a lakás, hát ennyi volt.Szerintem már az elköltözés is egy megváltás.

Ülni és várni az nem haladás...az csak mókuskerék élet.

2017. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Tudjátok 0ft-ból elég nehéz lépni :(
2017. máj. 28. 20:16
 37/40 anonim ***** válasza:
12%

# 34


Te meg azt nem láttad, hogy ezt nem a fenti kérdésben van...arra csöppent a válaszom....hmm?


Szerintem viktornál és minden párti pajtásainál erkölcsösködjél, hiszen miattuk is ilyen "jó" a szegényebb emberek életszínvonala-hozzáállása másokhoz sokszor, mármint egymás kizsákmányolása...nem az én véleményemtől.

Egy semét, kizsákmányoló, elviselhetetlen alkoholista családtaggal szemben szeretetet kellene adni...ugyan már...éppen annyira elítélendő, mint egy aljas pedo..., de te csak szeressed az ilyeneket...talán egy húron pendültök:D

2017. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
56%

# 36


Legközelebb ne adjatok le egy forintot sem...cuccoljatok össze és keressetek olyan helyet-havert, ahol kicsit összébb tudjátok szedni magatokat és onnan tovább lépni albérletbe.

2017. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
90%
Én a tesómmal EGYÜTT kltöznék el, közös albiba, szobába, stb.
2017. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

A tesóddal együtt el tudtok költözni.

Bérleti díj+ rezsi+kaja két embernek egy háztartásban fejenként kijön ennyiből.

Persze akkor még mindig 20 000-ért dolgozol, ha nettó 85-ért dolgozol...

Kérdezősködj, hol lehet többet keresni, mert akár heti 20 óra munkával is lehet nettó 85-öt + juttatásokat keresni.

2017. jún. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!