Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a család fogalmába...

Szerintetek a család fogalmába beletartozik, ha a barátom szüleinél lakom?

Figyelt kérdés
Egy illető azt állítja,hogy ha én már anyósnál lakom,akkor anyós,és a barátom a családom.Szerintem meg onnantól lesz család,ha különköltözünk,és/vagy összeházasodunk/vagy gyerekünk lesz.Náluk eszem ebédet,de a többi dolog különmegy.

2017. jún. 5. 08:47
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

Hát ha ti albérletbe költöznétek, akkor 3 helyen költekezne túl a 2 család.

Ti ott, hogy albérletet fizettek, és a szüleitek 2 ingatlanban, hogy olyan ingatlanrészeket tartanak fönt, amiben nem lakik senki, csak üresen áll (de rezsi és felújítási költség van rá).

Ez mondjuk 10 év alatt több tízmilliós plusz kiadás ahhoz képest, mint ha lecserélnék az ingatlant mindketten a nekik most már életük végéig elegendőre, ti pedig vennétek a maradékból magatoknak egy kezdő lakást.

2017. jún. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
A tenyek pontos ismerete nelkul irsz.Azert nem egeszseges a szulokkel elni evekig,mert mi denkepp konfliktust szul az egesz.Egyik ingatlanban van csak kulon lakresz a masikban van egy szoba .Marmint a masik ingatlanban.Tehat ha ugy vesszuk egy par se koltozzon el a szuloktol eljen elete vegeig a szulokkel megtartva ezzel a gyerek statuszat illetve a kivancsiskodast a szulok felol mikor elmegy valahova.Elobb utobb mindenki kirepul s ha kell ha nem albiba fogunk menni .En mindenesetre mindenkepp szeretnek mert lattam eleg peldat korulottem hogy masok hogyan eltek a parjuk szuleikkel s senkinek sem tett jot mert tulajdonkeppen az ember olyankor tur de onmaga soha nem lehet.
2017. jún. 6. 07:42
 23/54 anonim ***** válasza:
58%
6 év után illő lenne leszakadni. de kifogásgyártás nagyon megy
2017. jún. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Leszakadni honnan?Szerinted én nem azt akarom?Azért is szorgalmazom az albérletet,csak van aki nem akarja,hogy elmenjünk.
2017. jún. 6. 11:01
 25/54 anonim ***** válasza:
Rács van az ajtón meg az ablakon amit csak a szülők tudnak kinyitni? Mi az hogy nem engednek? Felnőtt emberek vagytok megmondjátok hogy költöztök azt költöztök. Ez csak kifogás, megszoktátok a jólétet.
2017. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:

és mit csinálnak? bezárnak.

párod a tutyimutyi. megmondja: nap végén költözünk, köszönjük az eddig segítséget, ha berendezkedtünk gyertek át egy kávéra. ENNYI

2017. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Sajnos anyagi okai is vannak,hogy még eddig nem tudtunk költözni.Jólét?Kinek?Mert nekem annyira jó,hogy párom szüleivel lakom.Szerinted miért tettem fel a kérdést?
2017. jún. 6. 11:24
 28/54 A kérdező kommentje:
Ha annyira baromi jó lenne nem szorgalmaznám az elköltözést.Mert az emberek annyira szeretnek az anyósjelölttel lakni.
2017. jún. 6. 11:26
 29/54 anonim ***** válasza:
49%

akkor minek mentél oda? kényszerített valaki?

amit odaadsz, azt tehetted volna félre, vagy az menne most albira, de igazság az, hogy megszoktátok, gondolom párod sem tud leszakadni anyuciról és az életben nem megy el onnan,

2017. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
Tudod nem így terveztük.Akik összeházasodnak,és később elválnak,ők sem így tervezték.Sajnos sok minden közbejött s ezért nem jött össze a költözés.Pl a szüleink nem tudtak a popsink alá egy házat rakni.És szerinted nekem ez így kényelmes,az ő szüleivel,és én sem tudok leszakadni az ő szüleiről?Itt nem erről van szó,csak a körülmények közbejátszottak.
2017. jún. 6. 11:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!