Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a család fogalmába...

Szerintetek a család fogalmába beletartozik, ha a barátom szüleinél lakom?

Figyelt kérdés
Egy illető azt állítja,hogy ha én már anyósnál lakom,akkor anyós,és a barátom a családom.Szerintem meg onnantól lesz család,ha különköltözünk,és/vagy összeházasodunk/vagy gyerekünk lesz.Náluk eszem ebédet,de a többi dolog különmegy.

2017. jún. 5. 08:47
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:
Nem mi nem fogunk gyereket szülni a semmire,másokkal ellentétben,csak mert ez az elvárás,házasság,gyerek.Mindketten diplomás emberek vagyunk,és célunk a különköltözés.Nekem egyáltalán nem kényelmes épp ezért is szorgalmazom az elköltözést.
2017. jún. 6. 15:45
 42/54 anonim ***** válasza:
54%
milyen diplomátok van amiből még albérletre se futja?:-D És ha annyira kényelmetlen lenne ez neked, mint mondod oda se költöztél volna a nyakukra.
2017. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:
Amikor az ember anyóshoz költözik,akkor nem tudja milyen lesz az élete.Nyakukra....Fizetem a rezsi segítek a kerti munkában.Hallottam én olyan csajról,mert az nem nő,aki nem volt hajlandó segíteni semmilyen munkában se kerti se házimunka,mondván csicskamunka.Merthogy ilyen a korosztályom nagy része.A másik része meg kitartatja magát.Az ismerőseim nagy része anyóssal él,akkor mind hülyék.
2017. jún. 6. 16:05
 44/54 A kérdező kommentje:
Bölcsész diploma.
2017. jún. 6. 16:07
 45/54 anonim ***** válasza:
49%

Amikor az ember anyóshoz költözik,akkor nem tudja milyen lesz az élete


Általában az ember nem költözik az anyóshoz, mert felnőtt, önálló életet akar, nem az ingyenszállást. A legtöbb ember érti, hogy ha össze akar költözni valakivel, az nem azt jelenti hogy odaköltözik annak a családjához és tovább éli a gyerekkorát pótanyuékkal. Még jó hogy fizetitek a rezsi rátok eső részét.


Sejtettem hogy bölcsész, a legtöbb diplomával normálisan lehet keresni, a ti hibátok hogy nem értékes diplomát szereztetek, többre mennétek ha mennétek gyárba akkor legalább lenne pénzetek költözni.

2017. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
54%

Akkor rátok is igaz, hogy milyen szakon végeztetek?

Hát ÉSZAKON!


Pont az ilyen "kamudiplomák" osztogatását kellene megszűntetni.

Itt a példa rá, hogy két -teljesen életképtelen- felnőtt ember, a "diplomájuk" ellenére is évek óta a szüleik nyakán élősködik.


Esetleg el kellene sajátítani egy normális szakmát, hogy el tudjátok tartani legalább saját magatokat!

Mert arra gondolni sem merek, ha esetleg a szülőket is el kellene tartani majd öregségükre...

2017. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem ingyenélősködöm,mivel fizetem a rezsit,de nem itt mosok,ergo villanyt nem fogyasztok,(és mindenki gondoljon amit akar,nem érdekel)az ebéd az amit itt eszem a többi kaját megoldom.Mert a többi diploma annyit ér,van egy gazdasági diplomás ismerősöm,aztán sz...rt sem ér vele.Én ruhaboltban dolgozom,mint üzletvezető helyettes,de ugye versenyszféra....
2017. jún. 6. 17:26
 48/54 A kérdező kommentje:
Amúgy júliustól lesz albérlet,és én szorgalmazom,is,hogy menjünk,mivel,az aki kiadja gyakorlatilag már vár minket.
2017. jún. 6. 17:29
 49/54 A kérdező kommentje:
Ja,és ezenfelül,segítek a kerti munkában,füvet nyírok,sövényt vágok,nem tespedek,mint a kortársaim.Szóval ennyit az ingyenélősködésről.
2017. jún. 6. 17:31
 50/54 A kérdező kommentje:
Egy új szakmába is belevágok júiusban indul,mert látom,hogy sajnos ezzel a diplomával nem sokat érek.
2017. jún. 6. 17:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!