Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a család fogalmába...

Szerintetek a család fogalmába beletartozik, ha a barátom szüleinél lakom?

Figyelt kérdés
Egy illető azt állítja,hogy ha én már anyósnál lakom,akkor anyós,és a barátom a családom.Szerintem meg onnantól lesz család,ha különköltözünk,és/vagy összeházasodunk/vagy gyerekünk lesz.Náluk eszem ebédet,de a többi dolog különmegy.

2017. jún. 5. 08:47
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ott laksz, nem leszel családtag. De ha ők úgy tekintenek rád, mint családtag, az más tészta :)

Nálunk is a párom mamája családtagnak tekint, de a nagybátyja nem, és kijelentette, hogy később sem leszek az. Ez van :)

2017. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
68%

igen mindenkinek a feneke alá rakják..jól van.

szerintem irtó pofátlan hat évig ott lakni!

2017. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mi a megoldás?Akkor apám,és nagyapám is irtó pofátlan volt,mert évekig a párujk szüleinél laktak.Ja de ha van gyerek az más tészta?
2017. jún. 6. 13:46
 34/54 anonim ***** válasza:
89%

akkor meg főleg nem illik ott lakik ha van gyerek.

idáig megtűrtek, de biztos nem gondolták, hogy sose mentek el.

2017. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
71%

Tudod nem így terveztük.Akik összeházasodnak,és később elválnak,ők sem így tervezték.Sajnos sok minden közbejött s ezért nem jött össze a költözés.


Ahha értem.. szóval kivetetek egy albérletet és mikor mentetek volna a cuccokkal nem engedtek be titeket igaz? Mert gondolom eleve nem a szülei nyakára mentél élősködni. És de, a feneketek alá tolták a lakást hiszen még most is ott csücsültök anyuciék szoknyáján ahelyett hogy felnőtt módjára még ha szegényesen is, egy albérletben élnétek.

Ha nem felelne meg neked akkor alapból nem költöztél volna oda. Erről ennyit.


Akkor kellett volna felnőtteset játszani mikor megteremtettétek a feltételeket, nem a pasikád gyerekszobájában összeköltözni. Ez nem felnőtt élet, csak oda mentél plusz gyereknek. Én erre nem lennék büszke, eléggé gáz ha valaki huszon pár évesen képtelen az önálló életre, de a szülők nyakán élés az megy, és még ő van felháborodva.


Én alapból nem engedtelek volna a házamba. A legtöbb ember akkor felnőttködik ha önállóan képes is rá.

2017. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:

De akkor ha nincs pénz,hogy kezdjenek önnálló életet.Vagy a nincs lehetőség,akkor éljenek évekig

úgy mint a tinik,hogy találkozgatnak néha?

2017. jún. 6. 13:57
 37/54 anonim ***** válasza:
92%

hat év alatt nem jutottatok el oda, hogy legyen albira?! akkor sose lesz.

az ember max azért marad szülőkkel max 1-2 évet, mert nem kérnek pénzt és összegyűjtik az alapot.

amit most fizettek szülőknek, abből lehetne albiba menni!

2017. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:
Igen,mert ebben az országban annyira biztos munkahelyek vannak,hogy lehet tervezni előre,s soha sehonnan nem rugnak ki sehonnan,s diplomával könnyen találunk állást.
2017. jún. 6. 14:06
 39/54 anonim ***** válasza:
61%
jó akkor maradjatok ott és kész. ez a terv nem? várni, hogy meghaljanak aztán lesz házatok
2017. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
49%

Nem úgy tűnsz mint aki nagyon tenni akar ez ellen a helyzet ellen. Mindig csak a kifogások. Érdekes, másnak futja albira? Nem tudom milyen rosszul fizető munkátok van, hogy ketten nem tudtok kifizetni 60 ezret albérletre. Nagyon el kéne gondolkodnotok a továbbtanuláson, vagy plusz munkán. Bár igen, szülők nyakán sokkal kényelmesebb tudom. De akkor ne siránkozz.


Ha albérletre nem futja, akkor saját házatok az életben nem lesz. vagy mit gondoltok? A szülők nyakán éltek még 30-40 évig míg összekuporgatjátok a kis önerőt a hitelhez? És könyörgöm, gyereket a csupasz feneketekre meg a nagyszülők házába eszetekbe ne jusson vállalni.


Aki akar talál munkát. És ehhez diploma sem kell. Egy jó barátom cnc esztergályos a Stadlernál, havi 220 ezret keres nettóban, plusz utalványok. Sima érettségivel és egy szakmával. Ha mindketten gyárban dolgoztok akkor is bőven megvan kettőtöknek a 360 nettó plusz pótlékok.

2017. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!