Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a család fogalmába...

Szerintetek a család fogalmába beletartozik, ha a barátom szüleinél lakom?

Figyelt kérdés
Egy illető azt állítja,hogy ha én már anyósnál lakom,akkor anyós,és a barátom a családom.Szerintem meg onnantól lesz család,ha különköltözünk,és/vagy összeházasodunk/vagy gyerekünk lesz.Náluk eszem ebédet,de a többi dolog különmegy.

2017. jún. 5. 08:47
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
54%

Ja,és ezenfelül,segítek a kerti munkában,füvet nyírok,sövényt vágok,nem tespedek,mint a kortársaim.Szóval ennyit az ingyenélősködésről.


Szerintem amiket felsoroltál ezek a kötelességeid is, mivel te is ott élsz, a te feladatod is hogy rendben tartasd a környezetet. Amúgy villanyt nem csak a mosógép használ, hanem a számítógép, a bojler, a lámpa stb...az is kötelességetek hogy legalább a ti rezsiteket fizessétek, bár az lenne az igazán jó ha legalább adnátok havi 70-80 ezret nekik, persze nem a rezsin felül.


És igen tanulj másik szakmát. Nem bántani akartalak, de egyértelmű hogy ha felnőtt életet akartok, akkor mindkettőtöknek áldozatokat kell hozni, pl normális végzettség, másodállás.


Mi is így csináltuk, bár mi a szüleinktől kaptunk egy-egy milliót az önerőbe, kettőt mi tettünk hozzá, és így vettünk hitelre egy saját lakást. Nem vagyok én se öreg, 25 éves, a férjem 27, de mi amint komolyra fordult a kapcsolatunk albérletbe költöztünk. Bár szerencsére mindkettőnknek jól fizető diplomája van így nem okozott gondot az albérlet és az önerő összespórolása.


Viszont ehhez az is kellett hogy én dolgoztam 8-16.30ig, utána mentem a két gyerekért az óvodába, akikre felvigyáztam, és velük voltam este 9ig a hét négy napján. Így még tudtam keresni havi 60 ezret pluszba ami ment a megtakarításba, a férjem pedig munka után ment kétkezi segédmunkásnak kőműves mellé, télen meg cégeknek segített a fordításban. Így ő havonta még majdnem 80-90 ezret össze tudott maszekolni, így futotta albira, szórakozásra, és még félre is tudtunk rakni havi minimum 200 ezret az önerőre. Nehéz volt, de kis segítséggel két év alatt összejött a 4 millió önerő. Szerintem megérte.

2017. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
Miért adjak havonta 70-80ezret anyóséknak?????Akkor a büdös életbe nem tudnánk,összegyüjteni albérletre sem,ha ennyit adnánk.Ja mi nem kaptunk szülöktől 1-1 millát!!!A villanyt a fütést a párom,ugyanugy használná,mintha itt sem lennénk,ergo nem használunk több villanyt,és ugyanugy fütene télen,ha nem lennék ittTehát,ha így vesszük a mosógép viszi a legtöbbet,enni sem eszek sokat az az egy macskányi ebéd amit én eszek baromira nem számit.Osztod nekem itt az észt aztán kiderült,hogy mégis megdobtak valamennyivel.
2017. jún. 6. 18:13
 53/54 A kérdező kommentje:
Annyit fizetünk,amennyi a rezsi,mondjuk lehet a félmilliós fizudból az semmi,de én nem annyit keresek,és mire föl adjBaromira nem ismered a körüményeket,igy a kérdésre válaszolj s ne oszd itt nekem az észt a pontos tények ismerete nélkül.
2017. jún. 6. 18:16
 54/54 anonim ***** válasza:
Menthetetlen vagy. Segíteni akart neked azzal hogy megosztja a saját tapasztalatát, nem oltani jött még bátorított is hogy nektek is menni fog. Ritka életképtelen egyed vagy.
2017. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!