Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim elmentek nyaralni...

A szüleim elmentek nyaralni és nagyon félek egyedül itthon. Ez normális? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Igazából vártam is, hogy ők kikapcsolódnak, én meg egy kicsit egyedül leszek, de ez nem olyan jó mint gondoltam. Sőt, szörnyű. Tegnap volt az első ejszakam egyedül és panikrohamot kaptam, hogy bejön valaki, hogy történik valami pl velem és senki nem tud segíteni, a paranormális dolgoktól is nagyon félek, pedig nem is hiszek bennük. Legalábbis eddig nem hittem. Most, hogy közeledik az este megint teljesen kivagyok. Még 3 ejszakat lesznek távol ezen kivul. Nappal jobb mert elfoglalom magam,megyek ide-oda stb. De este félek. Tudom, hogy ez tök beteges. Nem is gondoltam, hogy ez lesz. 19/L
2017. jún. 21. 20:12
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Igen, valóban a magány is ijesztő, hogy hirtelen egyedül maradtam . Próbálok megnyugodni de fáj a gyomrom és hanyingerem van. Pedig sokan élnek egyedül ...
2017. jún. 21. 21:36
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kell néhány nap, nekem és a tesóimnak is kellett, mire nem. féltünk, ha megnézek egy horrorfilmet akkor egy hétig én is utálok egyedül lenni. Telefon kés baseballütő elérhető közelben segít. Nézz filmet vagy játsz számítógépes játékot. Gyorsabban telik az idő közben.
2017. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Én be szoktam tenni a kedvenc filmem, beállítom a tv-t, hogy kikapcsoljon, és úgy alszok el. Így annyira nem para.
2017. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
21%

Jézusom... 19 éves korom óta este hattól reggel hatig egyedül ülök szállodában a recepción, és nem félek. Pedig ide simán bejöhet bárki. Kétajtós szekrény méretű néger fasziktól kezdve részeg pasikon át már minden volt. Legyél már kicsit önállóbb.

20N

2017. jún. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem olvastam végig teljesen a válaszokat,de a belső félelem az ismeretlentől/paranormálitsól,nem az önállóság hiánya.

40 éves nő vagyok, van gyerekem ,férjem,munkám,rendes életem,önálló vagyok,de félek a sötétben,és félek a szellemektől(mondjuk betörőktől ilyesmitől nem).26 éves koromig lámpafénynél aludtam ,akkor is ha volt más a lakásban.Most is a baba éjjeli fénye közvetlen az én ágyamnál van,hogy azonnal megtudjam nyomni ha felébredek.

Nekem a következő dolgok segítenek:

-világítás(ha egyedül vagyok akkor az egész lakásban)

-mesefilmek

-rémtörténetek kerülése(pedig sokszor érzem,hogy meg kéne nézni,de egy ideje sikerül nem néznem ilyet)

-bekapcsolt tévé,főleg valami mesecsatorna

-sport

-és segített mikor volt kutyám(most nincs)


Én jártam pszichológushoz is.Ott derítettük ki,hogy attól van ez,hogy anyukám gyerekkoromban azzal fenyegetőzött,hogy ha nem viselkedünk jól tesómmal,akkor öngyilkos lesz és minden éjjel visszajár és húzogatja a lábunkat.Idővel be kellett látnom, hogy ez az én "fogyatékosságom",ezzel kell élnem,amióta nem küzdök vele azóta sokkal jobb.

Ne aggódj,nem beteges,mások is vannak így.

Kitartás

2017. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nincs pasid, ha lenne akkor örülnél hogy nem zavarnak a szülők...:D

Amúgy meg csak azt tudom tanácsolni, amit már írtak, foglald le magad. Csinálj olyan dolgokat, amiket szülők jelenlétében nem szeretsz/nem tudsz csinálni.

Én amúgy alapvetően szeretek egyedül lenni (időnként kifejezetten igénylem is), de ennyi egyedüllétet egyszerre lehet hogy én se viselnék könnyen, az ember mégiscsak társas lény. De vígasztaljon az, hogy ha egyszer megtapasztalod hogy nem lesz semmi baj ha egyedül vagy (mert nem lesz), akkor legközelebb már nem fogsz félni. Kitartás!:D (19/F)

2017. jún. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó, én 28 vagyok, és nem szeretek egyedül lenni, de mellettem van az imbuszkulcs, az ajtó előtt meg egy szék, ha nincs itthon a párom több napig.


Nem tragédia, hogy parázol, de felnőtt vagy - elvileg - sokan ilyenkor már egyedül élnek.

2017. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Nézzél horrorfilmeket. Minél többet nézel, annál inkább megszokod őket és nem fogsz félni. Amitől félünk, azt nem kerülni kell, hanem belemenni a szituba.
2017. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
KEVIN!!! :D:D
2018. márc. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!