Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehezen viselem a gyerekek...

Nehezen viselem a gyerekek nonstop nyekergését, az édesanyjuk fegyelmezését vagy épp nem fegyelmezését. Hogy tudnám könnyebben elviselni? 26L

Figyelt kérdés

3gyerek van, nővéremé. Sokszor itt vannak a szülői házban és ez ugye zajjal jár, nem is ez a fő probléma, hanem zavar ahogy a gyerekkel beszél amikor tanítja mit nem szabad vagy a másik gyereket meg hagyja agresszívkodni, nem bünteti.

Sajnos nem keresek annyit, hogy egyedül élhessek albérletben, párom nincs akivel osztoznánk a lakáson, idegenekkel nem szeretnék lakni mert annak is van magánélete ami nem tartozna rám és kíváncsi sem vagyok rá. Jelenleg tanulok, hogy több pénzt tudjak keresni, de ilyen környezetben nem tudok koncentráltan figyelni, egyszerűen görcsbe vagyok a helyzettől.

Gondolkodom rajt, hogy elmegyek egyedül külföldre és majd lesz valahogy, angollal alap és középszint között állok valahol. De hol van olyan, hogy egy egyedülálló is képes legyen saját lakhatást kicsengetni?


2017. jún. 28. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 A kérdező kommentje:
Egyszerűen sehova sem érzem, hogy odaillenék a többiek közé, ennyi.
2017. jún. 28. 13:52
 32/111 anonim ***** válasza:
90%

Két lehetőség van szerintem:

1, baromi lusta vagy, itt nincs miről beszélni

2, szociális fóbiád van, ezért nem tudsz beilleszkedni és ezért érzed magad mindenütt kívülállónak. Ezen viszont lehet segíteni.

2017. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 anonim ***** válasza:
80%

Először az eredeti kérdésre akartam válaszolni, de elolvasva a kommenteket nem érzem szükségét.


Neked nem a nővéred gyerekeivel van bajod, hanem az egész világgal. 26 éves vagy, nincsenek barátaid, nincs társad, csak a szüleid. Nem haladsz előre az életben, még most is csak tanulgatni akarsz, nyelvet tanulgatni, szöszmötölni, pepecselni, stb. Siránkozol, hogy ez így nem jó, az úgy nem jó, sehogy se jó. Szerintem két tanfolyam árát költsd inkább pszichológusra, mert szükséged van rá. Keres valami rendes munkát, ahol emberekkel vagy körülvéve, járj programokra, egyedül is, mert csak ott fogsz emberekkel találkozni. Nagyon nem egészséges ez az emberundor. Előbb-utóbb bele fogsz kattani.

2017. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/111 anonim ***** válasza:
81%
Nekem az jön le az egészből, hogy az elvárásaid az egekben vannak, az alkalmazkodási képességed nulla, a világ működéséről pedig fogalmad sincs. Van egy elképzelésed, amihez foggal-körömmel ragaszkodsz, de ez az elképzelés minden, csak nem reális. Áldozatok nélkül soha nem leszel sikeres, viszont erre meg abszolút nem vagy hajlandó. Azok dolgok, amiket a lakótási élettel kapcsolatban felsoroltál kifogásként pedig az esetek legnagyobb részében egyáltalán nem így működnek, nem tudom milyen alapon formálsz véleményt valami olyanról, amiről semmi tapasztalatod nincsen. Szerintem is rád férne egy pszichológus, minden rosszindulat nélkül, mert ha így folytatod, a következő 26 évben is csak vegetálni fogsz - hacsak nem nyered meg a lottót - a frusztrációd pedig csak egyre nőni fog.
2017. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
100%

Próbállak megérteni...

De ahogy írod, hogy ezt is tanulNÁL, meg azt is tanulNÁL, elvégzNÉD ezt a tanfolyamot, meg amazt, merthogy minél többet tanulsz, és szerzel piacképes (?) szakmát, annál többre fogod vinni az életben.

Na most, te a következő életedre gondoltál? Mert már 26 éves vagy!!! Mégis mikor akarsz élni? Mire mindennel végzel, amit itt felsoroltál, minimum 30 leszel, mikor akarod kamatoztatni az ott megszerzett tudást?

Arra gondoltál már, hogy az önéletrajzod hogyan fog mutatni, ha végre elküldöd egy céghez? Nulla tapasztalat lesz, és egy rakás végzettség. Elárulom, hogy az állásinterjúra behívottak listáján az utolsó helyre fogják tenni.


Tapasztalatból beszélek, ilyen területen dolgozom: ma már szinte nem is számít a végzettség, mert az bárkinek lehet, akár úgy, hogy egy napot nem járt akármilyen iskolába. A tudás számít, és a tapasztalat semmi más.

A múltkor lobogtatta nekünk egy jelentkező a nyelvvizsgáját, rendben, elkezdtünk neki angolul beszélni, csak nézett tátott szájjal, meg se tudott szólalni.

Egy csomó gyárban (nem minimálbérért!) már nem is várják el a szakirányú végzettséget, mert úgyis mindenhol be kell tanítani a jelentkezőt. Ha meg van végzettsége, akkor meg ő a jani, és neki senki nem mondja meg, hogyan kell titrálni. (vegyipar)

Ma már - feltéve, ha nincs egy atombiztos tudás alapú hiányszakmában diplomád, vagy szakképesítésed - akkor sokkal többet ér egy érettségi, dolgozni akarás (!), alázat, jó problémamegoldó képesség, ha az JÓZAN, PARASZTI ÉSSZEL párosul. Mert ha ez megvan, BÁRMIRE meg lehet tanítani.

Úgyhogy tessék küldeni mindenhová önéletrajzokat, járni állásinterjúkra, és elkezdeni dolgozni! Ott tudsz majd ismerkedni nem csak másokkal, hanem a munka világával. Akkor tudja az ember igazán eldönteni, hogy mire is képes, mik a korlátai. Munka mellett még nagyon sokan tanulnak, így bármi lehet.


És könyörgöm, kezdj el élni!!!! Egy életed van, hát éldd!

2017. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 A kérdező kommentje:

Mivel, hogy a tanulással alapozom meg a szakmai fejlődésem ez alapvető elvárás magammal szemben. Elmehetek dolgozni valami mást, de abból sem lesz saját albérlet. Valóban nem egészséges, hogy nincsenek kapcsolataim, de ezért nem tehetek, a karrierért viszont igen. Érthetetlen miért szeretnétek lebeszélni a tanulásról ami egy élethosszig tart az én szakmámban.

3 éve csinálom ezt, heti 6 órát tartok, másfél órásakat, van tapasztalatom, bár nyilván több annak aki régebb óta csinálja.


Élni akkor szeretnék ha megteremtettem magamnak a normális életkörülményeket.

2017. jún. 28. 14:36
 37/111 A kérdező kommentje:
Mit értesz élet alatt? Munkát, családot, szórakozást?
2017. jún. 28. 14:37
 38/111 anonim ***** válasza:
89%
No látom, kifogás az van mindenre, így én magam már sem konstruktív sem egyéb javaslatot nem adok.Viszont egy kézenfekvő megoldást igen. Azt rod a nővéred fegyelmezése/nem fegyelmezése zavar a leginkább, amiből kiviláglik, hogy javarészt ő is ott van a gyerkekkel, sőt ha ilyen gyakran, akkor nem is lakik messze. Kérd el a kulcsot és amig nálatok csöveznek te ballagj át hozzájuk tanulni. szívességként rászánhatsz a tanulóidődből egy fél órát mondjuk egy kis pakolásra, mosogatásra esetleg, köszönetképp, így mindenki jól jár. Azt ne mondd a tesósék lakása alkalmatlan, esetleg olyan épp bontás aéatt áll, avagy annyira rossz a viszony, hogy nem engedne át. Csak egy íróasztalt, vagy kanapét használnál, ha tényleg a tanulás a lényeg, nem lehet kifoogása ez ellen, biztosan megérti. Bár tutira lesz evvel is valami problémád, mert ahogy elnézem, gyakorlatilag egyetlen megoldás sem jó neked, pedig szemlátomást nincsen semmimegoldhatatlan az életedben, pusztán a hozzáállásoddal van probléma, de avval viszont nem kevés.
2017. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
82%

Hogy mit értek élet alatt?


Mielőtt válaszolnék, kérlek írd le, a te olvasatodban mit jelent.


Mit jelent számodra az ÉLET?

2017. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de el nem tudom képzelni hol laksz ahol nincs a településen egy hely ahol csöndben tanulnál. Könyvtár minden városban akad de egy templomból se fognak kinézni ha csöndben a hátsó padban tanulgatsz. Most nyáron meg bárhol lehet, igazán, park vagy temető tuti akad. Ha valaki akar tanulni azt nem a zaj fogja etántorítani, tapasztalatból mondom.

Egyéb lehetőség, 160 ft a patikában a füldugó, + kilincs használat saját szobán.

2017. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!