Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehezen viselem a gyerekek...

Nehezen viselem a gyerekek nonstop nyekergését, az édesanyjuk fegyelmezését vagy épp nem fegyelmezését. Hogy tudnám könnyebben elviselni? 26L

Figyelt kérdés

3gyerek van, nővéremé. Sokszor itt vannak a szülői házban és ez ugye zajjal jár, nem is ez a fő probléma, hanem zavar ahogy a gyerekkel beszél amikor tanítja mit nem szabad vagy a másik gyereket meg hagyja agresszívkodni, nem bünteti.

Sajnos nem keresek annyit, hogy egyedül élhessek albérletben, párom nincs akivel osztoznánk a lakáson, idegenekkel nem szeretnék lakni mert annak is van magánélete ami nem tartozna rám és kíváncsi sem vagyok rá. Jelenleg tanulok, hogy több pénzt tudjak keresni, de ilyen környezetben nem tudok koncentráltan figyelni, egyszerűen görcsbe vagyok a helyzettől.

Gondolkodom rajt, hogy elmegyek egyedül külföldre és majd lesz valahogy, angollal alap és középszint között állok valahol. De hol van olyan, hogy egy egyedülálló is képes legyen saját lakhatást kicsengetni?


2017. jún. 28. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/111 anonim ***** válasza:
97%

A gond már ott kezdődik, hogy lánynak tartod magad. 26 éves FELNŐTT NŐ vagy, 8 éve nagykorú!!! Bakker, nekem volt ennyi idős tanárom is a középiskolában...

Mi lenne, ha korodhoz méltóan is viselkednél és ahelyett, hogy tanulás címszó alatt továbbra is csak a sarokban duzzogsz, megpróbálnál javítani az életeden?

Te magad is beismered, hogy nincs minden rendben. A segítséget neked kell kérned. Fordulj pszichológushoz. Mindenféle rosszindulat nélkül mondom. Valószínűleg szociális fóbiád van, ami azonban egyáltalán nem ritka és kezelhető. Nem lenne jobb, ha úgy tudnál kimenni az utcára, hogy nem az ellenséget látod minden emberben? Barátkozhatnál és a szerelem is rád találhatna. Magabiztosabb, határozottabb kiállással a munkáltatók is sokkal szívesebben alkalmaznak. És nem, nem kell 600 féle végzettség, ez csak kifogás és időhúzás. Munkatapasztalatra van szükség.

2017. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/111 A kérdező kommentje:

Megpróbálok, igen, tanulással, ha ez probléma hát sajnálom. Mai világban a képzettség semmit sem ér, ezért is van annyi inkompetens a szakmában akik inkább ártanak, mint segítenek. Igényesség ritka a mai világban.

Pszichológus az egyenlő azzal a szinttel aminél jobb ha felköti magát az ember ha ennyire nem tudja egyedül megoldani.

Munkatapasztalatot gyűjtöm több éve, nem is többféle végzettséget gyűjtök, hanem egyfélét, de azt alaposan. Az pedig csak jó dolog ha több mindenben fel tudom találni magam, nem hagyatkozom egy munkáltató kénye kedvére.

Nem értem miért nekem kellene lelépnem itthonról, amikor nekik vettek saját házat. Itthon is sokszor én pakolok utánuk.


Nekem az élet olyan munka amit szeretek és amiért megfizetnek, ami hasznos másoknak is, nem csak valami hely ahol ellehetek és adnak minimálbért, 1-2 barát és esetleg egy társ, de nem baj ha nincs, mert nem szeretnék függeni senkitől, sem anyagilag, sem érzelmileg, képesség egyedül bármire egyedül, nekem ezt jelenti, akár barátok nélkül is ha nem találok olyat akivel szívesebben tölteném az időt, mint egyedül.

2017. jún. 28. 15:14
 43/111 A kérdező kommentje:

Szerintem is nagy gond, hogy kitolódik a munka és a gyerekvállalás, nem magamra gondolom elsősorban.

Örülök, hogy erre az útra rátaláltam, mert még ennyit sem tudnék kezdeni magammal, keresni, egészségügyileg is rosszabb helyzetben lennék. Ezt mindenképp szeretném folytatni, de mellé kellene olyan ami fizet is, előny lenne ha hasonlót csinálhatnék, mint most.

Egy Németországban dolgozó ismerősöm szerint fél év alatt meg lehet annyit tanulni, hogy ott is csinálhatnám amit itt és ott dolgoznak klinikákon is ezzel, csak igen, a lakhatás...

2017. jún. 28. 15:22
 44/111 anonim ***** válasza:
90%

Na jó, tudod mit? Eddig tartott a türelmem és szerintem sok másik válaszolónak is. Menj és csinálj, amit akarsz. Mindenkinek joga van úgy elb*szni az életét, ahogy akarja. A sajnálatos az, hogy te ehhez még azt is elvárod, hogy a környezetedben ehhez mindenki asszisztáljon, gyereknek-felnőttnek kuss legyen, a szüleid a saját házukba nem hívhatják a saját gyereküket meg unokájukat, mert te akkor nem tudsz nyugodtan léhűteni.

Mégis mit képzelsz, ki vagy te? Ha nem tetszik az otthoni rendszer, menj szépen, ahova akarsz, 26 évesen már úgyis épp itt az ideje. És ne takarózz itt nekünk a tanulással, mert ebből a dumából már elég volt. Ja hogy nincs pénzed? Talán azért, mert kb.egy percet sem dolgoztál egész eddigi életedben, csak élősködsz a szüleid nyakán, ráadásul még te akarnál felállítani szabályokat az Ő lakásukban.

És menjél, húzzál el felkötni magad. Hogy mer egy magadfajta kis senkiházi olyan megjegyzést tenni a segítségre szorulókra, hogy az már az a szint, ahol inkább kössék fel magukat, ha nem tudják egyedül megoldani? Ki a rosseb vagy te a nulla életeddel és tapasztalatoddal, hogy úgy érzed, jogod van pálcát törni felettük?

Képzeld, én is jártam pszichológushoz. Mégis kikérem magamnak ezt a hangnemet, pláne egy magadfajtától.

Te nem akarsz semmit. Jól van. De ezt kivitelezd egyedül.

2017. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/111 anonim ***** válasza:
91%

"Pszichológus az egyenlő azzal a szinttel aminél jobb ha felköti magát az ember ha ennyire nem tudja egyedül megoldani. "


Ilyeneket azok mondanak, akiknek a legnagyobb szükségük lenne rá.

2017. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/111 A kérdező kommentje:
Te kéred ki a hangnemet amikor egy rossz szavam nem volt rád te meg itt teli szájjal fröcsögsz. Vicces.
2017. jún. 28. 16:49
 47/111 A kérdező kommentje:
Egyik az angol tudásom kritizálja a másik meg, hogy javítani akarok rajta, nem semmi...
2017. jún. 28. 16:57
 48/111 anonim ***** válasza:
86%

Juj, ez nagyon gáz. A TE hozzáállásod, mert eddig MINDENRE van kifogásod.

26 évesen nem iskolapadban kell ücsörögni a sokadik haszontalan papírért, hanem legalább 2-3 éve dolgozni kéne. Miért?

Mert a cégek, a munkáltató pont leszarja a papírjaidat, neki tapasztalat! kell, ami neked nincs! A kutyának nem fogsz kelleni, és minél tovább "tervezel" dolgozni menni, annál rosszabb esélyekkel indulsz.


És nem kell bunkózni, inkább nézz magadba, neked semmi nem jó - nem csoda, hogy nincs párod, sem barátaid, az ilyen embertől menekülnek a többiek.


Mielőtt engem is frusztráltnak bélyegeznél: laktam családdal, szar volt, laktam barátnőmmel utána meg egy ismeretlen csajszival, és most a párommal élek.


Ha te egyedül akarsz búslakodni, tessék, de ideje lenne kimenned az életbe, és nem a könyveidbe temetkezned a csúnya, rossz világ elől.


Külföldöt meg el is felejtheted, nulla nyelvtudással és mindennemű pénz nélkül.

2017. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/111 anonim ***** válasza:
93%

Ja, a pszichológusos megjegyzésedre: NEKED nagy szükséged lenne rá!


Én jártam, és ezerszer jobban vagyok, veled is csak jót tenne - pl. adna egy kis önbizalmat és nem léhűtősködnél tovább.

Mellesleg én már kiraktam volna a szűrödet, ne élősködj rajtam, mikor 8 éve FELNŐTT, munkaképes és -köteles NŐ!

2017. jún. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/111 anonim ***** válasza:
93%
Sportoktatói végzettséggel elmehetnél szállodákba, síparadicsomokba is, felteszem, ilyesmihez is értesz. Ehhez persze kell a nyelvtudás, minimum egy, inkább kettő: az angol az alap, és hozzá egy német, olasz vagy francia. Van távoli ismerősöm, aki így él: szezonban kint dolgozik, lakhatás is benne van, yáron esetleg vállal még táborokban, wellness-szállókban munkát, vagy csak pihen. Ha ez érdekel, akkor feküdj rá a nyelvtanulásra, bár meg kell jegyeznem, hogy ha a mai világban 26 éves korodra még egy középszintű angolig se jutottál el (ami azért elég messze van a társalgási szinttől), akkor nem tudom, mire pazaroltad az idődet, ez elég gáz. Mindenesetre ilyen tevékenységhez nem árt az érzelmi intelligencia, aminek, úgy tűnik, híján vagy. Ez is fejleszthető, de nem olyan hozzáállással, hogy aki a lelki egészsége érdekében pszichológushoz fordul, az ássa el magát.:D
2017. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!