Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párom naplózott beszélget...

Ha a párom naplózott beszélgetései között egy ilyen beszélgetést találtam, aggódnom kéne?

Figyelt kérdés

A párom kölcsönadta a laptopját a hétvégére, hogy tudjak tanulni, mert az enyém elromlott. Szégyen nem szégyen de kíváncsi voltam vajon beszélget-e más lányokkal és ha igen, mit.(msn) Tulajdonképpen nem vártam, hogy találok valamit, mert megbízom benne, teljes nyugalommal olvasgattam. Egészen addig, míg találtam egy lánnyal egy levelezést, aminek a legnagyobb része arról szólt, ahogyan a párom dicséri a lány kinézetét, továbbá kedélyesen elcseverésztek olyan dolgokról is, amiről velem sosem beszélgetett mondván a téma idegesíti. Nő lévén tudom mi az a pont, ahol már egy szimpla beszélgetés flörtbe csap át, és azt is tudom, mivel ismerem(vagy mégsem?) a párom, hogy mik azok a beszólásai, megnyilvánulásai, amivel le akarja venni a lábáról az embert.


Szörnyen rosszul esett, hogy a hátam mögött más lányokkal flörtöl és másokat dicsér. Most azon gondolkodom mi az, amiről még nem tudok. Alapjaiban rengette meg ez a bizalmam felé.

Nem tudom mit tegyek, azon kívül, hogy persze elmesélem neki, hogy mit találtam. Igazából az sem érdekel, hogy mit fog szólni amiatt, hogy belenéztem a beszélgetéseibe, hiszen elvileg egy pár vagyunk (voltunk?) már jó ideje, így az őszinteség a minimum, és nem kéne, hogy titkunk legyen egymás előtt.

Nagyon rossz ez így, nem akarom elveszíteni, de nem így ismertem meg:(

Ti mit tennétek?

24L


2010. máj. 22. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudj, de nem olvastam végig az összes választ, lehet már valaki írta, ami az én meglátásom, hogy:


ha valóban fontos beszélgetés lett volna a barátod számára az, ami fent van a gépen én úgy gondolom, hogy tutira lett volna annyi esze, hogy kitörölje. Ha fel sem merült benne, hogy azt te elolvashatod, vagy megtalálod, akkor szerintem azt a beszélgetést már rég el is felejtette.


Mindenesetre a legjobb, ha ezt megbeszélitek, mert mi nők olyanok vagyunk, hogy egy idő után beképzelünk dolgokat :). Ha felháborodik azon, hogy elolvastad ezt a beszélgetést, hááááááát akkor az ijedség fog belőle beszélni, ha higgadtan fogadja, akkor nem hinném, hogy túlzottan érdekelné a dolog és a csaj.

2010. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
79%
Még régen én is kutakodtam a barátom gépén. Még poénkodtam is vele h na most lebuktatlak,mire ő nyugodtan! Nem találtam semmit ugyh feladtam és még büszke is voltam a páromra h nem flörtölget mással a hátam mögött. Aztán (ugyanazon a nap) késöbb lementettem magamnak egy dokumentumot és kerestem h hova mentette,amikor találtam egy REBI nevezetű txt fájlt. Rebeka és egy telefonszám volt benn semmi más. Mivel én már megnyitottam és bele is kattintottam mikor kiléptem nem tudtam megnézni h mikor is lett mentve. Aztán hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem a teloját. Beirtam a telefonszámot és hívni kezdtem. Kiadott a teloszámhoz egy RÓZSA PETI nevet. Szóval már el volt mentve neki a tel.szám. A vicc az h elötte 2 nappal mikor tesómat hívtam az ő telojáról(neki volt t-perce) és őt Ritának hívják(tesóm) meg akadt a szemem ezen a Rózsa Petin,még megis kérdeztem tőle h ki ő,és azt mondta h egy volt osztálytársa találkozott vele a városban,még együtt röhögtünk h milyen hülye vezetékneve van,és mesélte h még a suliba cukkolták is. Magyarázatot kértem. Azt mondta h azért mentette el férfi néven a rebeka nevű volt osztálytársát,mert félt h ki akadok rajta,meg magyarázta h régen jó haverok voltak. Nem hittem neki. Elkezdtem jobban megnézni h milyen oldalakat szokott nézni,és kiderült h ez a Rebeka nevű csaj az ország másik felén lakik,és lakott is mindig és vmi társkeresőn ismerte meg,ahova akkor regisztrált amikor külön voltunk kábé 2 hetet,de aztán végülis kibékültünk,mert sokat könyörgött ,és igérte h megváltozik. Kérdeztem tőle h akkor minek könyörgött ha ő már keresgetett,nagyon összevesztünk. És azóta külön vagyunk,ennek már 6 hónapja,ő még mindig próbálja keresni velem a kapcsolatot,de felesleges.
2010. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 A kérdező kommentje:
Huh utolsó, ez nagyon rossz. Igazad van, hogy nem bocsájtottál meg neki, ez valóban nem volt fair tőle. Igen sokszor, amikor a másik fél rezzenéstelen nyugodt arccal mondja, hogy: "nyugodtan keress nem találsz semmit", el is hisszük neki, hogy tényleg nincs semmi titkolni való. Pedig ez csak a "terv" része. Hiszen azt hiheti, hogy azzal, hogy nyugodtnak mutatja magát, nem fogunk gyanakodni. Pedig lassan már ez lesz a feltűnő.
2010. máj. 23. 11:39
 54/87 anonim ***** válasza:
48%
Abba már belegondoltatok,hogy szerintetet tényleg ilyen egy normális kapcsolat?Állandó gyanu és nyomozások?Van így értelme leélni valakivel az életünket,hogy soha egyetlen szavát sem hisszük és mindig minden gyanus?
2010. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem hülyeség, hogy az ember azért ideges, ha megsértik az intimszféráját, mert van takargatni valója. (Persze ilyen is van, nem mondom hogy nem) Ha valaki keményen csal valakit, annak van annyi esze, hogy a félreérthető e-maileket, sms-eket, naplózot beszélgetéseket törli, hogy véletlenül se legyen gond belőle. Igen, ha fontos hívást vagy e-mailt várok, és nem vagyok éppen telefon vagy gépközelben, akkor megszoktam kérni a páromat, hogy majd olvassa fel a levelet vagy vegye fel a telefont helyettem. Ezzel nincs is semmi baj, hiszen én kértem rá... de engem úgy neveltek, hogy mindig is megvolt mindenkinek az intim területe (pl a saját szobája), amit soha nem lehet megsérteni. A szüleim nem turkáltak a cuccaim között, én sem az övék között, sőt tesóm szobájában sem kutakodtam soha. Ha ott vagyok a páromnál és ő elmegy fürödni eszembe nem jutna soha feltúrni a szobáját, a gépét vagy a telefonját... bízom benne, és nekem ez egy kapcsolatba nem fér bele. Hangsúlyozom, soha nem csaltam meg, és nem is flörtöltem, nincs takargatni valóm! Megtanultam a saját bőrömön, hogy ha valaki meg akar csalni, akkor azzal hogy elolvasok egy két értelmű sms-t, nem fogom tudni "megakadályozni", mert kb tótágast álltam, kinyaltam a fenekét, és akkor is meg lettem csalva ki tudja hányszor... Ez nem ezen múlik... Én a kapcsolatunk elején letisztáztam a párommal, hogy nekem ez nem fér bele, ő rábólintott, és nem is tudok róla, hogy valaha is próbálkozott volna ilyenekkel a két év alatt.

Ha az emberben felmerül a megcsalás ténye, úgy egy kicsit más, lehet egy elkeseredett pillanatomban én is beleolvasnék az e-mailjeibe, de addig csupán ellenőrzésből semmiképpen sem.

2010. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/87 anonim ***** válasza:
28%
chh
2010. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 anonim ***** válasza:
61%

"azzal hogy elolvasok egy két értelmű sms-t, nem fogom tudni "megakadályozni","


Hát tudod itt nem is a megakadályozáson van a hangsúly, hanem a rájövetelen! Ha valaki tökéletesnek érzi a kapcsolatát föl sem merül benne, hogy megnézze a másik telefonját, de amikor már érzi, hogy valami nem stimmel, a fickó/csaj stabilan és erősen tagad mindent, muszáj olyan kézzelfogható bizonyíték, amivel a szemébe tudom vágni, hogy "hogy tudsz megcsalni és a szemembe hazudni"... Aztán pampoghat, hogy persze, te meg, hogy tudsz belenézni a cuccaimba (vitatkozhatnánk, melyik a gyávább tett én szerintem a megcsalás)... Soha nem hallottam még olyat, hogy valakinél minden rendben volt és úgy kutakodott a párja után. Itt már mindig meginog valami és bár tudod, hogy nem kellene megtenned, de azt is tudod, hogy más bizonyíték sohasem lesz. Persze az is kérdés lehet, minek a bizonyíték, hagyd ott, ha úgy érzed megcsal, de tudod, ha valaki szerelmes őrülten és a másik csak állítja, hogy ő tiszta mindenben, mégsem tud hinni benne és ott a kétely, hogy "szeretem és biztos ő is, de miért utal minden arra, hogy megcsal?". ÉN még sohasem hallottam olyat, hogy valaki gyanakodott és nem volt meg rá az oka. Peeeeeeeeersze ilyenkor jön a közhelyes szöveg, hogy "nem is akartalak megcsalni, csak a féltékenységed vezetett oda" blablabla. Egy nő mindig akkor tesz ilyet, amikor érzi, hogy valami baj lehet még akkor is, amikor tudat alatt teszi ezt.


Amíg a volt pasimmal voltam agyba-főbe csalt és jól titkolta, mégis féltékeny voltam végig, amíg nem tudtam milyen, bizonyítékokat kerestem (s találtam...) de a jelenlegi páromnál, akivel dupla annyi ideje együtt vagyok, eszembe sem jutna ilyet tenni!


Könnyű egy jó kapcsolatból kikiabálni, hogy milyen szemét dolog a kutakodás, de ha már kétségbeesésedbe és összezavarodottságodba, amikor már nem tudod, hogy a szívedre, az eszedre, vagy a párodra esetleg másra hallgass, mit is tégy... na majd ha te is kerülsz ilyen helyzetbe, ekkor írj ide ilyen könnyű mondatokkal, hogy az a szemét, aki kutakodik...

2010. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/87 anonim ***** válasza:
60%

Ha valaki már eljut arra a pontra,hogy akkor sem hisz a párjának,ha az épp kérdez és nekiáll kutakodni,akkor úgysem nyugszik,amig nem talál valamit,legalább egy kétértelmű nyomot.Ennek a kapcsolatnak onnantól mi értelme?Ha meg is magyarázza a srác és a lány rá is bólint,utána is benne marad a kétely,mert a bizalomnak már rég hült helye.Akkor minek tovább erőltetni a kapcsolatot és nyúzni a másikat,közben pedig mi sem vagyunk boldogok,mert egy rettegés így az élet?

Te is írtad,hogy az új kapcsolatodban eszedbe nem jutna,hogy megcsalnak.Ennek látod már van értelme és biztos vagyok benne,hogy boldogabb is vagy,mint a kutakodós napjaidban.

2010. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 A kérdező kommentje:

Igaza van az utolsónak. Ha az ember érzi, hogy valami nem stimmel, de nincs rá konkrét bizonyíték, csak valahogy érzi, akkor jobb a bizonyosság, mint az, hogy jaj hát majd elmondja, hogyha baj van. Nem, valószínűleg ha odáig jut, hogy másokkal flörtöl, akkor nem mondja el, ha baj van, hiszen a problémáit megoldja máshogy.Méghozzá úgy, hogy engem kizár belőle és majd csak akkor lép le, ha megbizonyosodik, hogy azzal a csaj, akivel a hátam mögött kavar jobb, mint velem. A párom nem igazán szereti a bizonytalanságot, talán ezért próbálkozik párhuzamosan máshol is:(

Most hogy belegondolok 2 évig egyszer sem néztem bele a dolgaiba, de most valahogy kíváncsi lettem. És lám találtam is valamit. sajnos:(

2010. máj. 23. 14:15
 60/87 anonim ***** válasza:
66%

Látom nem érted! Amíg nem éled ezt át és, aki nem élte ezt át úgy sem fogja érteni...

Természetesen én sem azért kutakodtam, hogy na majd akkor most már őszintén elmondja, hogy megcsalt s együtt maradhatunk. Természetesen szakítás lett a vége, de ott, akkor, abban a helyzetben, amikor érzed, hogy valami baj van, de ő rendíthetetlenül azt mondja szeret, kell valami, amivel SAJÁT MAGADNAK adsz bizonyosságot (és nem neki)!

2010. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!