Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves lányom bulizni szeretn...

14 éves lányom bulizni szeretne menni. Engedjem vagy tiltsam?

Figyelt kérdés
Megbízható, jól nevelt lány, sosincs gond vele. Viszont nem tudom eldönteni, hogy elengedjem vagy ne. Van egy kocsma, ami olyasmi diszkó, 16 év körüliek vannak általában. Apró város, mindenki ismer mindenkit, veszély igazából nem fenyegetné, de nagyon hezitálok.

2017. szept. 22. 20:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
31%
18as, akkor szólok már a szervezőknek hogy szigorítsák már a dolgot mert jár oda az óvoda is... még jó hogy ismerek egy-kettőt közülük.
2017. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
56%
14 evesen volt eletem legszebb napja. Buliztam, iskolai rendezveny volt, vettem egy belyeget...persze jol benyaltam vele, nalam fiatalabbak kisertek haza, :) szoval ha csak egy felest dob be mondjuk, 14 evesen az mar dukal. Persze az eszetlen, szamolatlan speed es extazy hasznalatot nem tamogatom. Baja nem lesz egy jol sikerult estebol, akit korlatoznak ebben, az 18 evesen fog bulizni, teljesen korlatoks nelkul. Varni fogja hogy menjen es szo szerint bealljon mint atom. Az "addig szivunk, mig allni birunk" engem se vonz, a tuladagolas szornyu dolog :/
2017. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
90%

Hiába húzzátok le a 22es válaszát, részben jogos. Ha helyesen nevelted a gyereket, akkor 14 évesen nyugodtan elengedheted. Ha nem, abból titkolózás meg szökdösés lesz. Anno a helyi diszkóba én 16 évesen kezdtem járni, néha kicsit többet ittunk a kelleténél, de mindig haza találtunk. Ha tiltod, és sikerül is otthon tartani, abból az lesz, hogy 18-19 évesen kiszabadul, vidéki fősuli stb, nem ismeri meg előtte a korlátait, és így könnyen céltáblává válhat (gyertek, itassuk már le, nem lesz nehéz...stb)

Na, szóval, ha helyesen nevelted, akkor megfelelő feltételeket lefektetitek, és elengedheted. Ennyi

2017. szept. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
0%
16 év alatt szülő kísérővel tud csak bemenni(legálisan)
2017. szept. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
79%

Szerintem ha nem nagy a település mindenki ismer mindenkit, rendes a hely és a lányod jó nevelést kapott, barátokkal megy szerintem nyugodtan elengedheted, sokan irkálnak hogy ne, de szerintem nem arrol van most szo hogy a Szigetre akarna menni vagy valami Pesti negyobb szorakozóhelyre, na az más lenne. Meg ezt késöbb tudod korlátozni, pl ha ivott es érzed rajta mondhatod hogy ez igy nem lesz jo... De szerintem jo ha megkapja kezdetben a bizalmat. Ha meg a kulso veszélyektol félted, azzal nem lehet szerintem mit kezdeni, nyilvan korlatozd be hogy meddig lehet ott meg a lecsuszott drogos helyekre semmi képp ne menjen am ha a baráti tásasága normális szerintem nem lesz gond, én is buliztam már 14 évesen (nem minden hétvégeén persze) bár én fiú vagyok, am a lányokra figyeltünk a tásaságbol (pesten laktunk) de semmi gond nem volt.



Az a legfontosabb hogy te hogy ismered az adott körülményeket ezt más nem tudja igazán megmondani látatlanba. Ne legyél se túl szigorú, se túl engedékeny.

2017. szept. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
76%
Én elengedném.36/N
2017. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
21%
Röviden és tömören: nem engedném. Annyi más (hasznos, értelmes!) elfoglaltság van a bulikon kívül. Ne legyen olyan, mint a sok vele egykorú tini...
2017. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
28%

19 éves lány vagyok, sosem vágytam bulizni. Undorodom attól, hogy a velem egykorúak (és sajnos egyre inkább a fiatalabbak) azt hiszik, hogy csak úgy lehet jól érezni magunkat, ha magunkba döntünk három üveg piát, meg egymásnak adogatjuk a füves cigit. A szalagavató utáni bulira lehet elmegyek, mert mégiscsak egyszer vagyok végzős, de már előre tudom, hogy mi lesz. Én nem iszok, mindenki más igen. Én velük ellentétben emlékezni akarok mindenre, bár azt jó lenne elfelejteni, hogy mindenki részeg volt körülöttem...


Ha majd lesz gyerekem, biztos nem engedem el őt 18 éves koránál előbb. Akkor sem, ha fiú lesz, mert utána nem akarom azt hallani, hogy "anyu, felcsináltam egy lányt, mert részegen nem húztam fel a gumit." Abba meg bele sem akarok gondolni, hogy a lányommal történne valami hasonló. Amikor már felnőtt, az ő felelőssége, hogy mit csinál. De addig is úgy fogom nevelni őt, hogy nem a pia adja meg a boldogságot és legyen felelős az életéért, tudja, hogy mindennek következménye van, amit csinál.

2017. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
38%

Én kisvárosban 15 e / fő lakom és gyakorlatilag ismer mindenki,és mégis rengeteg a maffiózó,aki azt lesi mikor csöppen az orra elé egy kiskorú akit meg lehet vezetni!


Nincs olyan hely a földön,mindegy hogy falu vagy város ahol ne lenne az ilyen helyeken fellehető a drog.


A szórakozó helyeken manapság már a kiszolgálás előtt bele rakják az italba a drogokat.


Van tapasztalatom mert járok szórakozni néha-néha és utána 2 napig beteg vagyok és nem csak én hanem mindenki!


Pedig csak egyfajta italt szoktam inni.


Egy 14 éves szervezet meg hamar hozzászokik az ilyenhez,.

2017. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
63%

Amikor én voltam tini, akkor úgy csinálták a szülők, hogy először csak mondjuk 11-ig engedték el a gyereket, utána kocsival mentek érte (így nem is volt szabad nagyon berúgnia vagy cigiznie, mivel ha tök részegen vagy füstszagúan veszi fel az anyja, akkor tudja a gyerek, hogy többet nem mehet).


Én a saját gyerekemmel így csinálnám amikor gimibe megy. Általános iskolásként még nem engedném.

2017. szept. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!