Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Anyósom" folyamatosan piszkál...

"Anyósom" folyamatosan piszkál a súlyom miatt. Hogy állítsam le? 21L

Figyelt kérdés

4 éve ismerjük egymást, rajta van egy kis súlyfelesleg, engem ez nem zavar, én sem piszkálom őt.

Én egy 45 kg-os lány vagyok, lehet, hogy anorexiás, nem merem ezt kijelenteni. A lényeg, hogy folyamatosan kövérnek látom magam, én akarok lenni a legvékonyabb, ha már fél kilóval többet mutat a mérleg kikészülök. 5 kg-ot le szeretnék fogyni, de nehezen megy nagyon. Rengeteget is sportolok pedig, és a max kalória amit megeszek az 1200 (de akkor nagyon elengedtem magam, inkább 800 körül szokott lenni, jobb napokon 500 se) Mondhat nekem bárki bármit, sajnos én akkor sem azt látom a tükörben amit szeretnék, rendesen sírok egy csomószor ez miatt. Nagyon nagyon ritkán, ha sokat ettem akkor hánytatom is magam (havi 1-2 alkalom csak) A bajom az, hogy anyósommal dolgozom, és az ő barátaival, mind 40-50 évesek. Folyamatosan szekálnak, hogy egyek ezt, azt, én sosem eszem...stb. Nem akarom, hogy kitudódjon, hogy nekem ez a "bajom". Mivel tudnám azt a látszatot kelteni, hogy eszek? Mostanában ki szoktam tenni egy háztartási kekszes zacskót asztalomra, abból megeszek 4-5 darabot ha a közelemben vannak. Valami tipp? Tényleg nem akarom, hogy rám szálljanak ez miatt, azt pláne nem, hogy rájöjjenek.


2017. okt. 18. 14:03
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a magasságodhoz a 45 kg még nem túl kevés. De te 5 kg-t még szeretnél fogyni. Az viszont már iszonyat kevés lenne.

Ráadásul kövérnek látod magad, alig eszel. Ami neked sok kalória, az másnak a minimum. Szóval vannak gondok a fejedben rendesen.

2017. okt. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:
Sosem voltam amúgy kövér, a max. kg ami voltam az 49 kg volt. Genetikai is a vékonyság, apukám is ilyen, de nekem akkor sem tetszik a tükörképem. Gyermekkorom óta sportolok, nem vagyok löttyedt. Igen, lehet, hogy segítségre lenne szükségem, de nem akarok, mert betegesen félek attól is, hogy akár egy kilót hízzak. A kérdésem amúgy sem erre vonatkozott, de köszönöm azért a válaszokat.
2017. okt. 18. 15:25
 23/49 anonim ***** válasza:
100%
A lelki okát kellene megtalálni, amiért elkezdted ezt az egészet. Pszichológus, és mellé egy jó dietetikus nem ártana, hacsak nem akarsz meghalni hamarosan.
2017. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%

22: Ha betegesen félsz egy kilótól is, akkor biztosan beteg vagy.

Ne másokban keresd a hibát, ne anyósodra haragudj.

Kérj segítséget. Neked is jobb lesz, ha ez megoldódik, és nem az evés, nem evés, a kilók körül forog az életed.

2017. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, lehet, hogy segítségre lenne szükségem, de nem akarok, mert betegesen félek attól is, hogy akár egy kilót hízzak. "

Pontosan: betegesen. Tudod ezt te magad is, hogy ez nem egészséges, de képtelen vagy erőt venni magadon, szembenézni a rögeszméddel, egyedül legyőzni sem fogod. Én 164 cm-rel vagyok 56 kg, és ez ehhez a magassághoz az ideális súly. Anyukám 155 cm-rel volt 48 kg, és nem volt duci soha életében. A te magasságoddal a 45 kg is kevés, a 40 meg már egy lépésre van attól, hogy kórház. Hogy a kérdésre válaszoljak: anyósodat úgy állítsd le, hogy normálisan eszel. Ugyanis neki van igaza, és jót akar neked, látja, hogy nagyon nem jó irányba áll a szekered rúdja.

2017. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem tudják, hogy beteg vagy.


Nem tudod becsapni őket, én is egyből kiszúrom a kajazavarost a környezetemben, mert ordít róla.

Alacsony súlyú, vékony, nem eszik vagy épp zabál (aztán milyen furcsa, egyből wc-re kell mennie), az anorexiás arcán látom, hogy háta közepére nem kívánja a sütit, szorong, csipeget, elterel.


Az emberek nem ostobák és elég szomorú, hogy te hülyének nézed a környezetedet - nekem már ez egy marha nagy mínusz pont lenne, az étkezési zavarod pedig a másik.

Ugyanis te csak magaddal vagy elfoglalva meg a hülye súlyodon hisztizel és bele sem gondols, hogy a MÁSIKNAK milyen szar látni, hogy fogysz, sírsz, depressziós vagy, szomorú és nem tud segíteni.


Tipp? Húzzál el orvoshoz nagyon gyorsan, és szakíts a pároddal, ne tedd őt (is) tönkre.


28n

2017. okt. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%

Én 48 kiló vagyok és 164 centi 22 évesen, de rettentően soványnak tartom magamat. 45 kilóval olyan lehetsz, mint egy csontváz. Nagyon nem szép és ha félsz a hízástól, akkor pedig anorexiás vagy és orvoshoz kellene fordulnod. Én betegség miatt vagyok ennyire vékony, pedig szeretnék hízni, mert ez egyáltlán nem szép látvány.

Csak jót akarnak neked, mert ők tudják, hogy az ilyen esetek kórházban kötnek ki. Oké lehet most nem akarsz orvoshoz menni, de később ha olyan rossz lesz az állapotod, hogy bevisznek téged, akkor majd nem fogsz tudni ellenkezni, hogy mindenféle csöveket nyomnak le a torkodon. De ha neked az kell, akkor csak várj erre az alkalomra, vagy elmehetnél most is saját magad és akkor sokkal "kellemesebb" lenne.

2017. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%
2017. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
85%

Ez mind azért van, mert vannak olyan "kedves embertársaink", akik szerint az 50-60 kiló már kövérnek számít. Képzeld, én annyi kiló vagyok, hogy kétszer is kijönne belőlem a súlyod, és bár tisztában vagyok azzal, hogy fogynom kéne, de inkább vagyok duci, mint egy csontkollekció, ami nem mellesleg nem éppen esztétikus látvány. Nem mondom azt, hogy a kövér lányok esztétikusabbak. De amit te művelsz, az rendkívül ostoba, beteges és abszurd. Pszichológus látott már? mert ha nem, akkor sürgősen keress fel egyet.


A többit már megválaszolták a többiek.

2017. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy beteg vagy, 100% biztos, mégsem tudlak sajnálni egy kicsit sem, ugyanis te annak biztos tudatában, hogy beteg vagy, nem teszel ellene semmit, hogy meggyógyulj.

Az a baj a beteg emberekkel, illetve az olyan beteg emberekkel, mint amilyen te is vagy, hogy rohadt kis önző férgek (már bocsánat) és képesek tönkretenni a környezetüket is akár. A családodnak, szeretteidnek mégis milyen érzés lehet látni a leépülésedet?

Tönkreteszed őket is.

Anyósod nem piszkál, hanem próbál a maga módján segíteni. Nyilván mindenki látja, tudja, hogy te egy beteg ember vagy, hiába is akarnád titkolni.


A párodat sajnálom, gondolom a nemiséged megélésével is vannak bajok (anorexia nervosa - nemiség tagadása), szuper kapcsolat lehet. Inkább hagyd ott és ne bántsd őt is.

2017. okt. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!