Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Anyósom" folyamatosan piszkál...

"Anyósom" folyamatosan piszkál a súlyom miatt. Hogy állítsam le? 21L

Figyelt kérdés

4 éve ismerjük egymást, rajta van egy kis súlyfelesleg, engem ez nem zavar, én sem piszkálom őt.

Én egy 45 kg-os lány vagyok, lehet, hogy anorexiás, nem merem ezt kijelenteni. A lényeg, hogy folyamatosan kövérnek látom magam, én akarok lenni a legvékonyabb, ha már fél kilóval többet mutat a mérleg kikészülök. 5 kg-ot le szeretnék fogyni, de nehezen megy nagyon. Rengeteget is sportolok pedig, és a max kalória amit megeszek az 1200 (de akkor nagyon elengedtem magam, inkább 800 körül szokott lenni, jobb napokon 500 se) Mondhat nekem bárki bármit, sajnos én akkor sem azt látom a tükörben amit szeretnék, rendesen sírok egy csomószor ez miatt. Nagyon nagyon ritkán, ha sokat ettem akkor hánytatom is magam (havi 1-2 alkalom csak) A bajom az, hogy anyósommal dolgozom, és az ő barátaival, mind 40-50 évesek. Folyamatosan szekálnak, hogy egyek ezt, azt, én sosem eszem...stb. Nem akarom, hogy kitudódjon, hogy nekem ez a "bajom". Mivel tudnám azt a látszatot kelteni, hogy eszek? Mostanában ki szoktam tenni egy háztartási kekszes zacskót asztalomra, abból megeszek 4-5 darabot ha a közelemben vannak. Valami tipp? Tényleg nem akarom, hogy rám szálljanak ez miatt, azt pláne nem, hogy rájöjjenek.


2017. okt. 18. 14:03
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Az izom nehezebb mint a zsir.

Ne a kiloktol felj, hanem a centiktol.

En anno 170/67-rel testes voltam, most 62vel feszes, izmos. Viszont negy merettel kisebb ruha kell.

Az a baj, hogy az a fixa idealod, hogy 40kilosan szep leszel es boldog. Egyik sem leszel. A hajad jo esellyel borzaszto hullasba kezd, az izomzatod leepul, akarcsak a kulso nemi jegyeid: se kerek fenek, se mellek. Az arcod beesik, a szad elvekonyodik, es ugy nezel majd ki, mint egy 3.vilagbeli kisgyerek. Fazni fogsz, mivel a tested nem lesz kepes tartani a hot.

Mivel aztan boldog se leszel, kituzod a 38kilot, vagy kevesebbet.

Egyre faradtabb leszel. Az agyad nem jut eleg tapanyaghoz, igy elbutulsz. A tested felhasznal mindent amit csak tud, hogy eletben tartson. Eltunik az izomzat, a csontok, veluk egyutt a fogaid torekennye valnak, a vegtagjaid eldeformalodnak.

Minden lelegzetvetel fajni fog.

Ha elkezdesz kekszet enni, a fogaid eltornek tole.

Ha nincs szerencsed, parszor korhazba kerulsz ajulas miatt, ahol infuzioval taplalnak, mig eszmeletlen van, ezzel akar evekkel meghosszabbitva a szenvedesed.

A vegen vagy tudod, vagy a szived feladja a harcot, es valoszinuleg almodban meghalsz.

2017. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, lehet, hogy segítségre lenne szükségem, de nem akarok, mert betegesen félek attól is, hogy akár egy kilót hízzak" - pontosan ezért van segítségre szükséged.

Fogyni semmiképp ne akarj már, így is alsó határon vagy.

800-500 kalória/nap még ülőmunkát vagy semmit nem csináló embernek is kevés, aki sportol, annak az 1200 is.

Anyósodnak van igaza, az a helyzet. Ezért mást erre nem lehet válaszolni. Nem az a lényeg, hogy őt átverd, hanem hogy te kimássz ebből az állapotból.

2017. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy valakinek fontos az egészséged...
2017. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
egy magát hánytató, 800 kalórián élő nem fog megeszegetni 4-5 háztartási kekszet.
2017. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%
Én 153 cm vagyok, 13 éves lány, én vagyok 45 kiló, és egyáltalán nem vagyok kövér. Úgyhogy ez nem normális, higy még fogyni is akarsz.
2017. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy anorexiás vagy, hanem anorexiás vagy.

Nem akkor anorexiás valaki, ha túl sovány, hanem akkor, ha testkép zavara van és koplal.

A BMI-t emlegetni meg konkrétan nevetséges (Sztrogoff), mert semmit sem jelent. Egy 170 centis 90 kilós izmos embernek, és egy 170 centis 90 kilós elhízott embernek ugyanannyi a BMI-je, de attól még nyilván nem ugyanannyi testzsírral rendelkeznek.

Itt meg azért nem a kérdésedre válaszolnak a válaszolót, mert nem az anyósoddal van baj, hanem veled. Rohadtul nem normális amit csinálsz, és ha ezt tovább folytatod, abból csak rosszul jöhetsz ki. Saját bőrömön tapasztaltam anno, hogy mit is tesz a szervezeteddel a koplalás, de hát hülyének nem lehet megmagyarázni, nekem sem lehetett.

2017. okt. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Beteg vagy.
2017. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írod az anyósod, abból logikusan következik, hogy van egy párod, aki nap, mint nap lát és nem érdekli ezek szerint, hogy a párja beteg. Ugye gyereket majd nem akarsz? Mert első körben majd a menstruációd áll le, mielőtt végképp elsorvadsz és feldobod a talpad. Az az állapotod része, hogy nincsen betegség-tudatod, de hogy a környezetedben senki nem akad, aki annyira törődik veled, hogy addig rágja a füled, amig orvoshoz nem fordusz, azt végképp nem értem. Beteg vagy. Fogadd el! Kis lépés, de segíteni fog, ha megnézel egy filmet, mondjuk ma munka után, otthon, gép előtt, Keanu Reeves is játszik benne, ha ez motivál és pont rólad szól, az anorexiásokról, egy beteg szemén keresztül, aki gyógyulni akar: To the bone a címe. Érdemes. Lehet, most még ezt nem látod be, de mindent el fogsz veszíteni, ha nem kérsz segítséget. A párodat, az egészségedet és végül az életed. Gyakorlatilag éhezel, legalábbis a tested éhezik. Akárhány centi és kiló is vagy, az alap anyagcserédhez sem biztosítod a megfelelő táplálékot és az 1200 is nagyon kevés, a 800, meg az 500 pedig konkrétan éhezés, elsorvadsz lassan, csak nem akarod ezt látni, hogy is látnád, a komplex kórképnek ez is a velejárója. Súlyos beteg vagy! Ébresztő!
2017. okt. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
84%

34-es, dehogynem.


Pont azért, hogy a környezete ne lássa, hogy beteg - holott ebből is PONTOSAN kitűnik, hogy beteg.


Mindegy, ez van, majd meghal a kérdező, vagy mihamarabb szbe kap a kedvese és kidobja.

2017. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként kellemes lehet, hogy a párod telibeszar - mert nyilván ezért koplalsz, hogy felhívd az Ő figyelmét magadra.

Csak hát őt aztán rohadtul nem érdekli, mi van veled.


Az én párom már ha 2-3 kilót fogyok egy betegség-fogfájás miatt, kérdezi, mit hozhat a cukrászdából, mert vékony vagyok. :)

2017. okt. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!