Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is van olyan,...

Más családban is van olyan, hogy a férj igazi analfabéta a szülinap, stb. ajándékozáshoz?

Figyelt kérdés

Nem érti, hogy ha megvan mindenem, miért vágyom mégis valami kis meglepetésre, apró kedves ajándékra szülinapomkor. A többi alkalomra (házassági évforduló, névnap, nőnap) virágcsokrot szoktam kapni, ezzel úgy vagyok, hogy jól esik, hogy gondolt rám, de ha írna egy képeslapot pár szerető szóval, milliószor jobban örülnék.


Ez már a második születésnapom volt, ahol csak egy "Isten éltessen"-re futotta, mert még a csokor virágot sem szervezte le előre, aznap pedig estig dolgozott.


Pár nappal az enyém után van a szülinapja, így még feltűnőbb, hogy én viszont készülök valami kis meglepetéssel, sőt, idén már a gyermekünk is akkora, hogy együtt készültünk, és mivel még nem tud titkot tartani, tud is róla.


nem ez a legnagyobb gondom az életben, de rosszul esik.


2017. dec. 12. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok, egyébként pont ezért nem is lehet neki normálisan ajándékozni... mert elvárni elvárja, mert szokás, de alig örül vminek. Megszokta sztem azt, hogy nincs az életében öröm, szabadidő (minden szabadidejében befogták ház körüli munkára, ha megpihent, elmondták minden semmirekellőnek, senkit nem érdekelt, mit szeretne/mit akar)...
2017. dec. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
70%

Én ilyen vagyok. Nem is nagyon ajándékozunk egymás között a férjemmel. Egyszerűen ötletem sincs, hogy mit vehetnék neki, mert mindene megvan. Vegyek neki egy díszcsomagolásos kozmetikai szettet? Hülyén érezném magamat, ha ilyet adnék. Bonbont? Nem szereti a csokikat, ezért úgyis csak én enném meg a végén. Virágot? Értelmetlen pénzkidobás, ami egy hét után megy a kukába. Ruhadarabot? Azt megveszi magának, ha kell.

De nálunk egyikőnk sem vár ajándékokat. Nálatok rosszabb a helyzet, mert te igényeled őket.

2017. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem férj, de a legszebb ajándéka kézfertőtlenítő volt. Nem romantikus, nem egyedi, de az enyém és személyre szóló.


Abban az időben állandóan váltogattam két táskámat, és a kézfertőtlenítőt mindig elfelejtettem átpakolni. Mindig megjegyeztem csak úgy magamnak, hogy "ezt nem hiszem el, már megint elfelejtettem". És a kedvesem meglepett kettő táskára akasztható kis fertőtlenítő tartóval. :D Nem került egy ezresbe, de sokkal többet jelentett. Hogy figyelt rám, hogy jobbá tette az életem (nekem ez sokat jelentett), és hogy szeret.


Ez az "egyenesen mondd meg", ez olyan, mintha kierőszakolnád belőle. A másik egy nemtörődöm senki, akinek megmondják, mit mikor csináljon?


Erről mindig a bölcsisek/ovisok jutnak eszembe, akiknek fogalmuk sincs a dátumokról, és az óvónéni mondja nekik, hogy "Marcika, tessék, itt ez a virág, ezt add oda anyának, ezt a mamának, és mondd, hogy boldog anyák napját":

2017. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
70%
No igen, ez ilyen tipikus női igény, apró figyelmesség, meglepik, stb... A férfiakba ez nem nagyon van genetikailag kódolva, gyakran hallom, hogy ez probléma. Én gyári hibás vagyok ebből a szempontból is, a romantika írmagja sincs meg bennem, valószínű ezért (is) lettem én a férjem párja. Legutóbb úgy zajlott, hogy én kinéztem amit szerettem volna, ő kifizette (online), aztán csókolom. Meglepetést az életben nem kaptam tőle, egészen egyszerűen teljesen racionális ember, ha akarok valamit szóljak. Most például egy csizmát kapok, már megvettem, kifizette, már mondani se merem nőismerősöknek, mert kiakadnak, hogy annyi romantika szorult belénk, mint egy pár gumicsizmába :D engem ez nem zavar, intimitás, meghittség van, de a szerelmes filmekkel, meg a naplementés andalgással ki lehetne kergetni a világból, az esküvő is két tanús volt. A tapasztalat azt mutatja, hogy a pasikkal egyértelműen kell kommunikálni, ha akarsz valamit közöld, de azt el kell fogadni, hogyha nincsen erre huzalozva, sosem lesz ügyes benne, ez van. Ez a legtöbbjüknél nem hanyagság, vagy figyelmetlenség, genetikailag nem úgy vannak programozva egyszerűen. Vannak romantikus alkatú férfiak (én falnak mennék tőle, de tudom én vagyok a selejt), de a legtöbbjüknek ez megoldhatatlan feladatot jelent és max bonbon-csoki kombóig jutnak rengetegen. Nem érzik át az igényt, mert nem racionális és a legtöbb próbálkozás suta, a legnagyobb igyekezet ellenére is. Ha valakinek nincsen térlátása, sosem fog tudni parkolni rendesen ( mondjuk vezetni se nagyon).
2017. dec. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
87%
Még annyival kiegészíteném, hogy még a kapcsolat elején (pár hónap után, még nem éltünk együtt) egyszer panaszkodtam telefonban, hogy a fenébe, elfelejtettem wc papírt venni és ez pont nőnapra (vagy Valentinra?) esett. Így kaptam tőle egy csomag 12 darabos "prémium" minőségű wc papírt, felugrott vele. Mikor másnap a munkahelyen ment a mese (ki sérelmezte, hogy semmit se kapott, ki dicsekedett), kinél hogy zajlott én meg a gépemből felnézve bedobtam, hogy "budipapírt kaptam, de finom illatos", volt aki nem hitte el,volt aki sokkot kapott... Jót mulattam nagyon!
2017. dec. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
41%

Analfabéta az ajándékozáshoz = leszarja a másik igényeit.

Ha már meg is beszélted vele, de továbbra is “analfabéta az ajándékozáshoz” = szándékosan semmibe vesz.


Innen lehet továbblépni, ki mennyire fontos a párjának, ha arra nem képes, hogy évente kétszer(!) vegyen bármit, amit az valaha említett.

2017. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
54%

Mert az ugye olyan szörnyű, ha a férfi nem veszi figyelembe a nő igényeit, de az teljesen természetes, ha a nő nem veszi figyelembe a férfi igényeit?

Mert az én igényem az, férfiként, hogy ne kapjak semmilyen semmitmondó ajándékot jeles alkalmakkor, sőt, lehetőleg olyankor semmit ne kapjak. Nekem bőven elég az, ha szóban felköszöntenek. Ha mégis kapok valami vacakot, akkor tönkre van téve a napom, és hatalmas sértésnek veszem, kb. mint egy nő a leqrvázást, hogy ennyire semmibe veszik a közölt, megbeszélt igényemet.


Természetesen, ha a másiknak szüksége van valamire, vagy csak úgy meglátok valamit, aminek örülne az illető, akkor azt megkapja tőlem. De soha nem "jeles naphoz" kötve, csak úgy, a mindennapok részeként, mert szeretek ajándékkal örömet szerezni.


Ez az egész alkalomra-ajándékozós dolog egy női dolog. A férfiak többsége a nőnek tulajdonít jelentőséget, nem az ajándékoknak. A férfiagyba nem fér be, hogy minek kell bizonyos alkalmakkor olyasmit venni valakinek, amire annak semmi szüksége nincs. A női agyba meg az nem fér be, hogy a férfi más dolgokat tart fontosnak egy kapcsolatban.

(Lásd a linket a # 15-ben. Főleg azoknak a nőknek érdemes átgondolniuk, akiket nem ért meg a pasijuk. Mert a valóság az, hogy ők nem értik meg a pasijukat.)

2017. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
40%
A #27-es válaszoló tökéletesen leír mindent. :D
2017. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
50%

Jajj olyan szánalmas ez a "hát ez genetika, meg a férfiak ilyenek" mentegetőzés. E mögé mindig jól ellehet bújni és ha valakinek ez nem tetszik, akkor ő a szar.

Semmi genetika, egyszerű figyelmesség. Még csak észben sem kell tartani semmit. Ott van mindenki zsebében egy kis számítógép, szépen be kell pötyög a naptárba egy emlékeztetőt és nincs probléma. Szerintem teljesen irreális elvárás, hogy minden családtag meg kedves ismerős, barát, rokon akárki születésnapját meg névnapját fejben tartsa az ember. Nem kell. Erre vannak a naptárak.

Érdekes az én férjem meg tudja csinálni. A fiam is meg tudja csinálni. A 70 éves apám sem mulasztaná el sosem felköszönteni anyát. De akkor lehet valami genetikai kór öröklődik a családfán. Majd elküldöm őket kivizsgálásra.

2017. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
49%

"A férfiak többsége a nőnek tulajdonít jelentőséget, nem az ajándékoknak."


Ha a nő jelent neki sokat, a nőnek meg az, hogy kapjon valamit szülinapjára, az akkora nagy hisztis tragédia?

2017. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!