Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is van olyan,...

Más családban is van olyan, hogy a férj igazi analfabéta a szülinap, stb. ajándékozáshoz?

Figyelt kérdés

Nem érti, hogy ha megvan mindenem, miért vágyom mégis valami kis meglepetésre, apró kedves ajándékra szülinapomkor. A többi alkalomra (házassági évforduló, névnap, nőnap) virágcsokrot szoktam kapni, ezzel úgy vagyok, hogy jól esik, hogy gondolt rám, de ha írna egy képeslapot pár szerető szóval, milliószor jobban örülnék.


Ez már a második születésnapom volt, ahol csak egy "Isten éltessen"-re futotta, mert még a csokor virágot sem szervezte le előre, aznap pedig estig dolgozott.


Pár nappal az enyém után van a szülinapja, így még feltűnőbb, hogy én viszont készülök valami kis meglepetéssel, sőt, idén már a gyermekünk is akkora, hogy együtt készültünk, és mivel még nem tud titkot tartani, tud is róla.


nem ez a legnagyobb gondom az életben, de rosszul esik.


2017. dec. 12. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom nekem szántad-e a kirohanást, ha igen, akkor értelmezni kéne az olvasottakat. Nem írtam sehol, hogy "genetika", fejben tartani, mert az nem rakétatervezés, csupán azt, hogy a legtöbbnek ez púp a hátára és szívesen vesz bármit, amit kérsz, csak ne kelljen kínlódni vele. A legtöbbbjük nem jön lázba a shoppingtól és az ünnepektől és nem érzi figyelmetlenségnek, ha nem töri agyon magát. Nyilván emlékezzen azért rá mikor születtem, de nem gond, ha rám bízza mit kérek, palotaforradalmat csinálni a meglepi hiányából a szánalmas, szerintem. Az első pár évben kiderül alapon, milyen a másik, ha valaki a fantázia teljes hiányáról tesz tanúbizonyságot, akkor nem a házasság alatt fog megtáltosodni, ne várjon csodát az ember. Jómagam is rühellek vásárolni, bárkinek bármit (magamnak is), szerencsére már csak a kicsinek kell meglepetés, a nagyobb gyerek és mindenki más a családban közli mit szeretne, azt megkapja és jónapot, van a rossebnek kedve évi több alkalommal állandóan "figyelmességből" ajándékokon ötletelni. Ettől még nem leszek sem hanyag, sem figyelmetlen, törődöm azokkal, akiket szeretek, nyilván nem vagyok evvel egyedül. Épp elég macera a Karácsony alapon, kiszaladnék a világból, ha még az ajándékokon is hónapokig kattogni kéne, persze tudom, van akinek az is öröm, nem vagyunk egyformák.
2017. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ennyit írtatok. Lehe, hogy félreérthető voltam, nekem aztán nem kell a szavaimat lesni, hogy mire vágynék (parfüm, ruha, ékszer, kozmetikum, stb.), én az ilyesmit, ha van rá pénzem, megveszem magamnak, ha nincs, gyűjtök rá:).


Nekem nem a tárgyi rész, hanem a figyelmesség, személyre szóló része hiányzik az ajándékozásnak, tehát a szó legszorosabb értelmében írom, hogy egy A4-es papíron pár sor, ami nekem szól, az egekbe röpítene. Ha tárgyat kapnék, abban is az okozna örömet, hogy örömet akart vele szerezni:), nem pedig az, hogy végre megkaptam valamit, amire áhítoztam (bár biztos ez is jólesne, ezt az érzést nem ismerem, mert a szüleimtől én is anno csak "hasznos" ajándékokat kaptam).


Tegnap lefekvés előtt nagyon kifejezően nézhettem mégis, mert ma kaptam egy kisebb virágcsokrot "Na, boldog születésnapot!" kísérőszöveggel. Na ennek tényleg semmi értelme, és nem vagyok vele érzelmileg előrébb....

2017. dec. 12. 21:32
 33/63 anonim ***** válasza:
50%

Olvassátok el "Az öt szeretetnyelv" című könyvet, mert nyilvánvalóan más a szeretetnyelvetek. Van, aki ajándékozással fejezi ki, hogy szereti a másikat, és ezt igényelné a másiktól is. Van, aki meg teljesen máshogy, és nem érti, miért fontos ez a másiknak.


Itt egy rövid összefoglaló: [link]


Valahol megértelek, nekem az elismerő szavak a szeretetnyelvem, de nagyon kevés embernek ez a környezetemben :(

2017. dec. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 Salx Narval ***** válasza:
67%
Én vagyok rá az élő példa.:D Mindig mások segítségét kell kérnem mert ajándékot adni szeretek. Szerencsémre vannak olyan hölgy ismerőseim akik segítenek és profik e téren. Ráadásul ez a mai napik titokban maradt, a családom meggyőződése ,hogy kiváló ajándékozó vagyok.:D
2017. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
37%
Tehát végre megkaptad a felesleges vackot, amire annyira vágytál, de még mindig nem tetszik?
2017. dec. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Kedves 7.25-ös válaszoló.


Majdnem megértetted. Gondolom, a kérdés elolvasásakor kialakult benned egy kép rólam, a soha-semmivel-nem-elégedett-kapzsi-nőszemélyről, ezért tovább nem is olvastál, vagy ha igen, akkor nem engedted, hogy a tények ismerete befolyásolja a tisztánlátásodat:)


Ha ettől a szúrástól boldogabban kezdődött a napod, akkor örülök, hogy hozzásegíthettelek kérdésemhez egy jól induló naphoz, fogadd tőlem spontán ajándékként a lehetőséget:)

2017. dec. 13. 08:53
 37/63 anonim ***** válasza:
60%
Rólad én nem gondolok semmit, viszont a kötelező ajándékozást gyűlölöm, így teljesen együtt tudok érezni a férjeddel.
2017. dec. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:

és nem lett volna jobb, ha ezt írtad volna elsőre is, és kimaradt volna a megvető-gúnyos-bántó megjegyzésed?


Én is sokakkal együtt tudok érezni, mert hasonlóan gondolkodom vagy érzek azonos szituációban, mégsem gúnyolom ki azt, aki ugyanarról a dologról mást gondol.

2017. dec. 13. 09:19
 39/63 A kérdező kommentje:

És ha végigolvastad a hozzászólásaimat, és mégis úgy fogalmazol, mintha ez a virágcsokor az lett volna, amire vágytam, akkor azért valami előítéletnek csak kellett lenni felém, mert az nem létezik, hogy anélkül nem volt érthető, hogy pont NEM vágyom semmi ilyesmire.


Mindegy, az egész kérdés túl van tárgyalva, köszönöm mindenki hozzászólását:)

2017. dec. 13. 09:21
 40/63 anonim ***** válasza:
22%

"Mert az én igényem az, férfiként, hogy ne kapjak semmilyen semmitmondó ajándékot jeles alkalmakkor, sőt, lehetőleg olyankor semmit ne kapjak. Nekem bőven elég az, ha szóban felköszöntenek. Ha mégis kapok valami vacakot, akkor tönkre van téve a napom, és hatalmas sértésnek veszem, kb. mint egy nő a leqrvázást, hogy ennyire semmibe veszik a közölt, megbeszélt igényemet. "


Vagy autista vagy, vagy csak simán antiszociális.

Fogalmad sincs arról, hogy hogyan kell emberek között viselkedni.

2017. dec. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!