Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is van olyan,...

Más családban is van olyan, hogy a férj igazi analfabéta a szülinap, stb. ajándékozáshoz?

Figyelt kérdés

Nem érti, hogy ha megvan mindenem, miért vágyom mégis valami kis meglepetésre, apró kedves ajándékra szülinapomkor. A többi alkalomra (házassági évforduló, névnap, nőnap) virágcsokrot szoktam kapni, ezzel úgy vagyok, hogy jól esik, hogy gondolt rám, de ha írna egy képeslapot pár szerető szóval, milliószor jobban örülnék.


Ez már a második születésnapom volt, ahol csak egy "Isten éltessen"-re futotta, mert még a csokor virágot sem szervezte le előre, aznap pedig estig dolgozott.


Pár nappal az enyém után van a szülinapja, így még feltűnőbb, hogy én viszont készülök valami kis meglepetéssel, sőt, idén már a gyermekünk is akkora, hogy együtt készültünk, és mivel még nem tud titkot tartani, tud is róla.


nem ez a legnagyobb gondom az életben, de rosszul esik.


2017. dec. 12. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
68%

40. Tehát azt mondod, hogy a kötelező ajándékozás úgy van jól, ahogy...? :D


Szerintem csak nem fogtad fel egyébként, amit a írt az a válaszoló.

2017. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

Szerintem viszont a kötelező ajándékozás (ami kényszer, nyomás, stresszforrás, bűntudatkeltés, és még nagyon sok negatív jelzővel illethető dolog), és egy évben egy dátumra emlékezni, ha tudjuk, hogy ez a szeretett társunknak fontos, és azon a napon szívből kifejezni iránta a szeretetünket, nagyon-nagyon különböző két dolog.


Én úgy gondolom, hogy kényszer-ajándékozással szeretetet kifejezni nem is lehet, és valahol én is már majdnem inkább sértőnek érezném a "legjobb feleség" feliratú bögrét, a sebtében vett semmitmondó virágcsokrot.


Más: egyszerűen el nem tudom képzelni egyébként, hogy akik ilyen bőszen kiállnak amellett, hogy akinek mindene megvan, annak semmi szüksége figyelmességre és a legapróbb ajándékra sem, ugyanakkor az egész ellenszenvüket a kényszer-ajándékozásra fogják, vajon nem kényszerből, csak úgy maguktól, spontán, szoktak-e ajándékozni? Mert ha születésnapra értelmetlen ajándékot adni valakinek,a kinek megvan mindene, akkor csak úgy spontán nem értelmetlen?


Félreértés ne essék, ismerem az öt szeretetnyelvet (valaki említette, és tényleg nagyon jó dolog ismerni ezeket), tehát nem gondolom, hogy aki nem szokott ajándékozni, az bunkó lenne, vagy nem mutatja ki más módon a szeretetét. Csak ha az igazság az, hogy utál egy percet is azzal foglalkozni, hogy vajon minek örülne a másik, akkor ezt mondja (van, aki így is mondta, és annak köszönöm az őszinteségét), ne azt, hogy csak dafke nem ajándékoz akkor, ha kötelezve érzi magát rá.........

2017. dec. 13. 13:00
 43/63 anonim ***** válasza:
48%
Ha tudom, hogy az ajándék örömet okoz, és nem veszek semmit, az vagy azt jelenti, hogy direkt meg akarom bántani az ajándékra vágyó páromat, vagy hogy annyira önző vagyok, hogy ennyit sem vagyok képes megtenni valakiért, akit szeretek.
2017. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
68%
A probléma pont azt, hogy a férfiaknak generálba fingjuk sincs mit vegyenek, azért kap a kérdező virágcsokrot. :D
2017. dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
93%

"Más: egyszerűen el nem tudom képzelni egyébként, hogy akik ilyen bőszen kiállnak amellett, hogy akinek mindene megvan, annak semmi szüksége figyelmességre és a legapróbb ajándékra sem, ugyanakkor az egész ellenszenvüket a kényszer-ajándékozásra fogják, vajon nem kényszerből, csak úgy maguktól, spontán, szoktak-e ajándékozni? Mert ha születésnapra értelmetlen ajándékot adni valakinek,a kinek megvan mindene, akkor csak úgy spontán nem értelmetlen?"


Nagyon ritkán szoktam spontán ajándékozni. Mondjuk pár évente egyszer. Márciusban a férjem születésnapján éppen a könyvtárban voltam, láttam 100 forintért könyveket, amiktől a könyvtár meg akart szabadulni. Kérdeztem a férjemtől, hogy kéri-e az egyiket szülinapjára. Mondta, hogy ha van valami érdekes, akkor igen. Vettem neki egy könyvet a meditációról, ami tetszett neki. De lehet, hogy ezek után évekig nem lepem meg semmivel. Ezt ő nem is bánja, a legtöbb ajándék nála két kategóriába sorolható: pénzkidobás vagy felesleges porfogó.

2017. dec. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
78%

"Csak ha az igazság az, hogy utál egy percet is azzal foglalkozni, hogy vajon minek örülne a másik, akkor ezt mondja (van, aki így is mondta, és annak köszönöm az őszinteségét), ne azt, hogy csak dafke nem ajándékoz akkor, ha kötelezve érzi magát rá......"


Ezt te nagyon félreérted. Nem arról van szó, hogy utálok azzal foglalkozni, hogy minek örülne a másik, hanem arról, hogy ha tudjuk, hogy az egyikünk szeretne megkapni valamit, akkor azt általában amúgy is megkapja, ha nem, annak komoly oka van, pl nincs rá pénz. És ebben az esetben akkor sem lesz rá pénz, ha éppen szülinapja van. Például ha szeretnék egy új ruhát, akkor azt vagy megvesszük, vagy azért nem, mert nincs rá pénz. Arra nincs igényünk, hogy felesleges kacatokat adjunk egymásnak, csak mert az romantikus vagy figyelmes.

2017. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként még mindig nem értem, hogy ha a csokor nem jó, akkor mégis mire vágysz?
2017. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
77%

Képeslapra ráírva, hogy szereti a férje, vagy ilyenek...

De, már vagy háromszor elmondta szegény... :D

2017. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
De az mitől jobb, mint a csokor? Nem szokta mondani a férjed, hogy szeret?
2017. dec. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
Gondolom, a csokor az úgyis elhervad a p.csába 1 hét után, ezt pedig megtudja őrizni... szerintem.
2017. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!