Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is van olyan,...

Más családban is van olyan, hogy a férj igazi analfabéta a szülinap, stb. ajándékozáshoz?

Figyelt kérdés

Nem érti, hogy ha megvan mindenem, miért vágyom mégis valami kis meglepetésre, apró kedves ajándékra szülinapomkor. A többi alkalomra (házassági évforduló, névnap, nőnap) virágcsokrot szoktam kapni, ezzel úgy vagyok, hogy jól esik, hogy gondolt rám, de ha írna egy képeslapot pár szerető szóval, milliószor jobban örülnék.


Ez már a második születésnapom volt, ahol csak egy "Isten éltessen"-re futotta, mert még a csokor virágot sem szervezte le előre, aznap pedig estig dolgozott.


Pár nappal az enyém után van a szülinapja, így még feltűnőbb, hogy én viszont készülök valami kis meglepetéssel, sőt, idén már a gyermekünk is akkora, hogy együtt készültünk, és mivel még nem tud titkot tartani, tud is róla.


nem ez a legnagyobb gondom az életben, de rosszul esik.


2017. dec. 12. 13:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
68%
Huhh, hát sokan mondták, hogy úgy működik az agyam, mint egy pasinak, lehet, hogy ezért nem tudom felfogni. :D Én mindig kellemetlenül érzem magamat, ha képeslapot kapok, mert sajnálom kidobni, de raktározni sem szeretnék 3 kiló képeslapot, ami az évek során csak gyűlik.
2017. dec. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
74%

Igen, kedves előző válaszoló, te tényleg nagyon úgy gondolkodsz, mint egy férfi, ez már az elejétől feltűnt nekem.

Ennek általában az az oka, hogy magzati kor második felében túl sok tesztoszteron éri az agyat, és fizikailag is férfias felépítésű lesz a kislány agya. Az ok általában az anya szervezetének működése, pl. mellékvese-problémák.

De az ok mindegy is, a lényeg, hogy az ilyen gondolkodású nőkért megvesznek a férfiak. :) Szóval, neked nem kell attól tartanod, hogy egyedül fogsz meghalni, mert még 90 éves korodban is ragadni fognak rád a hódolók.


Ellentétben az itteni válaszolók némelyikével, akik talán nagyon nőiesek meg sokan akarják őket meg.ni, de hosszú távon elviselhetetlenek, az itt is megnyilvánuló kötözködő jellemük miatt, ahogy nem akarnak másokat (és a férjüket) megérteni, hanem csak lepontoznak. (Ezt nem a kérdezőre értettem.)


A férfiak között is van 1-2 %, aki szeret jeles napra szóló ajándékot adni, meg kapni, a nőies agyfelépítése miatt, de a túlnyomó többség bizony nincs oda érte, ha ajándékot kap. A felköszöntés jól esik, viszont az ajándék feletti örömöt csak meg szoktuk játszani, mert tudjuk, hogy jólesik a nőnek, ha azt hiheti, hogy valami értelmes dolgot csinált azzal, ha valami vackot adott.

Vannak persze olyan nők is, akik alkalmazkodni akarnak a férfiak elváráshoz, és valami hasznos dolgot adnak. Kipuhatolják, hogy a férfinek éppen egy fúrógépre vagy egy horgászbotra van szüksége, és vesznek egyet. Azt nem tudják megérteni, hogy a férfinek nem egy "valamilyen" fúrógépre vagy horgászbotra van szüksége, hanem egy bizonyos, általa elképzelt típusra. A nő azt gondolja, hogy a férfi majd a tárgy használatakor mindig arra gondol, hogy mennyire szereti őt a nő. De ez nagy tévedés, a férfi minden használatkor arra gondol, hogy neki ezt a vacakot kell használni, mert a nő megsértődne, ha ezt kidobná vagy eladná, és venne magának egy igényeinek megfelelőt.


A férfiak azért szeretnek ajándékot adni, mert meglátnak valamit, amiről úgy gondolják, hogy az egy hasznos használati/fogyasztási tárgy, aminek örülne a nő. (Semmiképpen nem valami porfogó.) De az ilyen eset nem akkor szokott előfordulni, amikor közeleg egy születésnap vagy egy karácsony. Ha megvettem, akkor - férfiként - nem fogom elraktározni 2 hónapig a születésnapig, mert most fogott el az ajándékozási láz, és most akarom odaadni.

A jeles napokra meg nem tudom kitalálni, hogy minek örülne a nő, mert én férfiként csak a szükséges dolgok körében gondolkodom, a nők meg általában nem ezeket szeretik, másrészt ha semmi szükséges dolog nincs, mert minden ajándéknak alkalmas dolgot megvett magának a nő, akkor nekem már nincs mozgásterem.

Egy párkapcsolatban persze nagyon jellemző az is, hogy a nő elvárása miatt minden jeles napra kap ajándékot, de ennek semmi köze ahhoz, hogy melyik férfi szereti a nőjét. Az ilyen alkalmakra szóló ajándékokról a férfiak úgy szoktak gondolkodni, hogy "veszek már valami vackot annak a libának, mert különben megint egy hétig visítozik meg hisztizik ott nekem".

2017. dec. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
61%

Igen!!! Ez a #52 mérnöki precizitással van fogalmazva.


Egy baj van ezzel, a két eltérő megközelítés gazdái bármikor mondhatják, hogy: miért én vegyek erőt a saját természetemen? És előáll a patthelyzet, ami egyik oldalon kesert okoz. Miközben nemhogy a hiszti, szomorúság, megfélemlítés, hanem már ez a sok oldal is nevetséges a bolygó önhatalmúlag legintelligensebbnek deklarált élőlényének számára...


A nyolcvanasokban egyébként az tanácsoltam a női félnek, ha ez előjött munkahelyi beszélgetésben, stb: Ne basztasd ilyen hülyeségekkel. A férfi gyenge alkotmány, kevesebbet bír, nem véletlen, hogy a temetőkbe általában vénasszonyok járnak, a faszik már ott fekszenek. Sajtold ki belőle az életerőt hosszú távon. Húzza az igát a főállásban, majd hétvégén gmk-zik, ebből lesz függönyöd meg a gyereknek télikabátja. Oszt ha havonta egyszer el akar menni horgászni, hát hadd menjen, utána megint ellenkezés nélkül adja le a fizetést (kávé, cigi és sör igényen felüli részt).

De ma már sokkal bonyolultabb a helyzet, nem természetes az, hogy az ember hamar kijön az iskolából, aztán megnősül, gyermeket gyárt és megvan az elfoglaltság halálig, nem az idő- és izomerő befektetéssel keresik a pénzt, és aki pasi heti kétszer négy óra kábszerárulásból megkeres valamivel egy millió alatt, hát neki azért van ideje a születésnapot akár az előző elmúlása után 10 nappal már tervbevenni. Ez ugye még mindig kényszermunka, csak már nincs oka lerázni. :)

2017. dec. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
96%

" Azt nem tudják megérteni, hogy a férfinek nem egy "valamilyen" fúrógépre vagy horgászbotra van szüksége, hanem egy bizonyos, általa elképzelt típusra. A nő azt gondolja, hogy a férfi majd a tárgy használatakor mindig arra gondol, hogy mennyire szereti őt a nő. De ez nagy tévedés, a férfi minden használatkor arra gondol, hogy neki ezt a vacakot kell használni, mert a nő megsértődne, ha ezt kidobná vagy eladná, és venne magának egy igényeinek megfelelőt."


Igen, ezzel nagyon tudok azonosulni. Nemrég olvastam egy kis cikket egy tanárról, akinek meghalt szeretett kutyusa és az osztálya elhatározta, hogy meglepi egy kiskutyával. A reakciók a cikkre a sok nőtől: jaj de édesek, hogy gondoltak a tanárukra és vettek neki kiskutyát! Az én reakcióm: oké, de honnan tudták, hogy golden retrievert akar? És ha a fajtát el is találták, honnan tudták, hogy pontosan honnan vegyék a kutyust? Mert ha a tanár úr például vadászni járna a kutyával, akkor nem sokat tud kezdeni egy kiállításra vagy hobbira tenyésztett kutyával. Az ajándékozás öröme a gyerekeké öt percig, a tanár úr meg esetleg 15 évig szív egy olyan kutyával, aki nem is illik hozzá. A tanár tudna venni magának is kutyát, ha nagyon akarna, minek venni neki Nyilván okkal nem vett újat.

2017. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként nagyon el lehet rontani egy kapcsolatot az ilyen elégedetlenkedéssel. Mindene megvan a kérdezőnek. Miért is? Mert a férje szereti és mindent megad neki! A férje nem érti ezt a szülinapi ajándékozós dolgot, leírtuk már fentebb, hogy miért, de azért megerőlteti magát és vesz egy virágcsokrot. Nem találta el? Lehet. De próbálkozik, mert szereti a feleségét. És nem ez a legnagyobb dolog? Nálunk is vannak olyan dolgok, amiket a férjem nem ad meg nekem, mert neki nem ez a szeretetnyelve és tőle olyan idegen az adott dolog, hogy nem is igazán érti és nehezen tudja megszokni, hogy mégis csinálnia kéne, de arra koncentrálok, amiben ő kimutatja a szeretetét. Például szeretném, ha megdicsérné a főztömet, de ő nem túl jó a dicséretekben. Szóval amikor főzök, akkor mindig direkt rákérdezek, hogy ízlett-e. És akkor általában annyit válaszol, hogy nem rossz, köszi a vacsorát. És ebből tudom, hogy ízlett neki. Persze szeretném, ha teljesen magától hosszan áradozna arról, hogy a csirke olasz fűszerezését milyen jól kiegészíti a paradicsomsaláta meg ilyenek, de ez nem fog bekövetkezni, ezért egyrészt segítek neki azzal, hogy rákérdezek, másrészt örülök annak, ahogy ő a maga módján kifejezi a szeretetét. Például nemrég hozott nekem a munkahelyi buliból lazacot, mert tudja, hogy nagyon szeretem a halat. Meg fizeti a kutyával járó költségeket, pedig tudom, hogy ő magától nem tartana állatot, főleg nem egy nagytestű kutyát. Mutogatja is nekem a képeket a különböző fajtájú zsebkutyákról, hogy következő kutyának nem akarok-e egy ilyet, mert ez jóval kevesebbet eszik. :D Szóval én örülök annak, hogy ilyen módokon kimutatja, hogy szeret, nem azon rágódom, hogy nem tud kisregényt írni a csodálatos főztömről.
2017. dec. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Én szerintem már régen leírtam, hogy a kérdés túl lett tárgyalva, de azért érdeklődéssel olvaslak Titeket.


Vannak NAGYON elgondolkodtató válaszok az első oldaltól az utolsóig, de ezek nem azok, hogy örüljek, hogy mindenem megvan, mert a férjem megadja nekem (természetesen örülök annak, hogy van tető a fejem fölött, meleg van télen bent és nem fázunk kint sem, mert ruhánk is van, örülök, hogy van szerető családom, de egyébként ugyanannyit keresek, mint a férjem, nem ő adja mindezt meg nekem, hanem együtt teremtettük meg), hanem azok, amelyek a nő és férfi különböző gondolkodását nem közhelyekkel hanem érzékletesen szemléltették.


Elfogadom, és pontot is teszek ott az egész történet végére, hogy különbözőek vagyunk, másképp gondolkodunk, mást artunk fontosnak.



De azért kíváncsi lennék, hogy ha egy férfi írna ki egy kérdést arról, hogy neki minden vágya az, hogy a felesége a szexben meglepje valami extrém dologgal, említette is neki, de a felesége mégsem hajlandó, vagy ha hajlandó is, akkor látszik rajta, hogy nem élvezi, neki ez nyűg, utóbbi viszont a férj kedvét lombozza le (pedig megkapta, amit akart, most mégsem tetszik!?) mert az asszonynak csak a romantikus, szerelmes összebújásokra áll rá az agya, akkor vajon mit tanácsolnátok neki?


Azt, hogy az ilyen elégedetlenkedéssel tönkre lehet tenni a kapcsolatot? Hogy örüljön, hogy a felesége 8 óra munka, két óra házimunka, három óra gyerekekkel töltött idő után még szívesen ágyba bújik vele? Hogy hisztizés helyett inkább fogadja el, hogy a nők másképp működnek?


Kétlem. Szerintem nagyon erőltetnétek, hogy beszéljen erről a dologról a feleségével, a nőtől elvárnátok, hogy agyi-érzelmi berendezkedésén túllépve a férje kedvére tegyen, esetleg még fel is hatalmaznátok a férjet arra, hogy ha a felesége nagyon nem hajlandó változtatni, akkor keressen más(hol) megoldást.


A kettős mércét nem igazán értem.

2017. dec. 14. 13:35
 57/63 anonim ***** válasza:
46%
Én azt nem értem, miért kell minden egyes emberi tulajdonságot kényszeresen felosztani a férfiak meg a nők között. Aztán jönnek ezzel a kettős mércével, hogy ha egy férfi nem pátyolgatja mások lelkivilágát, akkor meg kell érteni szegénykémet, hogy nem ért hozzá, de ha én nem pátyolgatom, akkor gonosz vagyok meg érzéketlen.
2017. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
77%

"Nemrég olvastam egy kis cikket egy tanárról, akinek meghalt szeretett kutyusa és az osztálya elhatározta, hogy meglepi egy kiskutyával."


Szerintem ez főleg azért gáz, mert minden kutyagazda tudja, hogy az elpusztult állatot nem lehet csak úgy lecserélni másikra, mint egy eltört tányért. Nekem idő kellene, hogy meggyászoljam, mielőtt másikra tudnék gondolni.

Állatot meg nem ajándékozunk, ez alap.

2017. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

Én a példát nem értem, hogy miért releváns.


A szexet mindkét nem szereti, (kivéve, ha szar, ugye...) szóval egyértelműen tanácsolnánk neki azt, hogy beszéljen a feleségével, de ne arról, hogy "erőltesse meg magát", hanem arról, hogy miért nem szereti a szexet.

Általában itt az szokott a probléma lenni, hogy a felek nem beszélnek egymással, hogy neki mi és hogyan lenne jó az ágyban, stb..., csak megbeszélik magukban, hogy vagy nem szereti a szexet, vagy nem illik hozzá a párja, anélkül, hogy ezt megtárgyalnák egymással.

2017. dec. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
82%
Ha a férjed írna ide, hogy ilyesmi problémája van, neki is azt írnám, hogy fogadjon el. Nem kettős mérce. Ugyanis az a véleményem, hogy magamat, az én hozzáállásomat meg tudom változtatni, de a másikat nem. Annyit tehetek, hogy közlöm vele , hogy mit szeretnék, tisztán, világosan, nem célozgatva. Aztán ha a másik megérett a változásra, akkor változni fog. Lehet, hogy azonnal, lehet, hogy soha. De az utóbbi esetben is sokmindent megtehetek, hogy a kapcsolatunk javuljon. Például elfogadom őt a hibáival együtt és próbálom boldoggá tenni, ahogy lehet, ha baja van velem, próbálok változtatni, amin tudok. Így, egy kellemes környezetben a másik is könnyebben, szívesebben változik előnyére. Azt mondják, egy kapcsolathoz két ember kell. De ezt sokan félreértik. Úgy gondolják, hogy ha a másik nem akar vagy nem tud változtatni, akkor ők széttárhatják a kezeiket, hogy hát nincs mit tenni, a másik nem akar valtozni, lehet temetni a kapcsolatot. Pedig ez azt jelenti, hogy ha egy kapcsolat tönkre megy, akkor abban szinte soha nem csak az egyik fél a hibás. Viszont amint az egyik fél elkezd tenni a kapcsolatért, a másik viselkedésén is meglátszik ez majd. Ha egy férfi írna ki kérdést, hogy extrém szexet akar, de a felesége nem vevő rá, neki is azt írnám, hogy fogadja el, ha nem és tegye boldoggá a feleségét ahogy csak tudja. Lehet, de csak lehet, hogy a feleség szeretetből bele fog menni ezek után, hogy néha kipróbáljanak valami extrát. Nálunk is van olyan, amit az egyikünk szeret az ágyban, a másikunk meg nem. Mi ezt elfogadjuk, mert az, hogy van mellettünk valaki, aki szeret, sokkal fontosabb, mint hogy konkrétan egy bizonyos módon legyünk kielégítve. Azt is felreértetted, hogy a férjed mindent megad neked. Gondoltam, hogy te is dolgozol. De be kell látnod, hogy az anyagi helyzetedhez a férjed is hozzájárul. Itt írta valaki, hogy csak egy akváriumba való vízmelegítőt kapott ajándékba a párjától. Nos, én erre azt mondom, hogy az akvárium drága hobbi. Kiváltság, hogy megengedhetik maguknak. És ehhez a férje is hozzájárul. Én miután a szüleimtől elköltöztem, nagyon vágytam arra, hogy megint tarthassak állatokat. De nem volt biztos lakhatásom, anyagi hátterem ehhez. Mióta a férjemmel élek, végre lehet megint kutyám. Én ezért hálás vagyok neki még akkor is, ha nem csak ő keres pénzt.
2017. dec. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!