Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "menő" szülni?

Miért "menő" szülni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy menő lett 18-20 évesen arra hivatkozni hogy "én már letettem valamit az asztalra, szültem"

Javitsatok ki ha nem így van, de facebookra is 1000 kép naponta a gyerekről hogy mindenkillássa hogy neki gyereke van.


2018. jan. 1. 11:46
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
88%
Én is ezt vettem észre. 20 éves vagyok és a FB tele van gyerekes képekkel mert az évfolyam társaim szülnek. Nem túlzok ha azt mondom hogy 10 ből 8 nak már gyereke van, van olyan akinél már a 2.ik. Mindez nulla munka tapasztalattal.
2018. jan. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
57%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom, 21 lány járt a gimis osztályomba és jelenleg 3-nak van gyereke, akik mind boldog házasságban élnek. Pedig lassan 30 évesek leszünk...
2018. jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
76%
Én is 19 évesen szültem, de egy kép sincs fenn az interneten a fiamról. Nem korfüggő, hogy ki hány képet posztol. Én ugyanúgy unom, ha valaki a kutyájáról, macskájáról, karácsonyfájáról, utazásáról tesz fel 100 képet. De továbbgörgetek, és nem rágódok ezen órákat.
2018. jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
91%
"Szülni nem nagy szám. Egy gyereket tisztességben felnevelni, na az már valami." Na ezzel tökéletesen egyetértek! Nem a szülés a valami, embert nevelni abból a gyerekből- az viszont tiszteletreméltó. Kár hogy kilencven százaléknak csak van gyereke, de nem neveli.
2018. jan. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%
18 vagyok. Én szeretnék egyszer gyereket, de miután már el tudom magam tartani, biztos fizetésem van és egy szeretőtárs, aki szintén szeretne. Ezért kaptam egy két, ilyen hasonló stílusú lánytól. Ismerek olyat aki 16 volt amikor szült. Most 18, részmunkaidőben hetente párszor dolgozik, a gyerek apja mellette van, másik ismerősöm 20éves volt mikor született a kislánya. Érettségi szóbelikor szülte meg, de a pár napos baba mellett bement szóbelizni, és egy jó érettségit csinált. Nem cigányok. Egy osztálytársam tavaly 17 évesen iratkozott ki a suliból, de mivel annyit hiányzott fel sem tűnt. Most 18 évesek vagyunk és márciusra várja a gyerekét. Anyjáékhoz visszaköltözött, mert a cgány barátjánál élt, ahol nem volt jó sorsa. Nem mint ha anyja mellett majd kivirágozna, de valamivel normálisabb a környezete. Másik ismerősöm szintén 17 év körül szülte az egyik gyerekét, idén meg a másodikat 20 évesen, de mindkettőnek 1 az apja, aztán ő azért nem volt rossz tanuló. Egy ideig még magántanuló volt, de otthagyta.Ezek csak példák voltak akiket személyesen ismerek, de mások szintén vannak akik tizenévesen szültek, nem is 1 gyereket. Nem tudom miért menő ilyen fiatalon szülni, de ha netán nekem még a tanulmányaim mellett csúszna be egy baba, elvetetni lehet nem vetetném el, mert valószínűleg több nekem már nem születne, de ahogy tudnám felnevelném, szerencsére szüleim tudnának segíteni, semmiképp nem hagynám el a szakomat, de amíg nem végeztem nem szeretnék babát addig.
2018. jan. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
85%

Egy ismerősömnek most született meg a kisfia.Rengeteg kép van róla fb-n,hogy ő végre apuka meg milyen kis aranyos a gyerek.Kb.mindennap kitett róla egy képet.

Egyébként a srác 15 éves.Nem vicc 15!!! A csajról meg már ne is beszéljünk :D

2018. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim válasza:
25%

Hmm...

Szerettem volna már 20 évesen is babát, de erre alkalmas partner még nem volt. Vagyis volt, de akkor még nagyon az elejét jártuk a kapcsolatunknak.

Addigra már beleszagoltam a munkás életbe, és tartottam magamat elég felelősségteljesnek, hogy egy babát a világra hozzak.

Én bennem egy vágy lángja gyúlt fel, hogy én babázni szeretnék. Szeretnék egy olyan valakit, akinek én lehetek a legfontosabb. Akinek megpróbálhatok mindent megadni, aki felnéz rám és anyának hív. Aki mindig számíthat rám. Ezt leírni nem lehet. Ez az érzés tán az anyai ösztön :)

Nagyon szerettem volna már akkor, de nem mások miatt, hiszen nem nekik szülök, hanem elsősorban magamnak és apának :)

25 éves lettem, mikor megszületett a babám és én voltam/vagyok a világ legboldogabb embere 😍😍 holnap lesz fél éves, de ő jelenti nekem.az egész világot. Örülök, hogy egy maradandót sikerült alkotnom ebben a világban, és minden napomat bearanyozza ahogy mosolyog, és napról napra fejlődik :)

Nem mindenki "divatbó" szül babát, aki ilyen fiatalon vállalja.

Sőt, nekem az a tapasztalatom, hogy többen vannak, akik egyáltalán nem akarnak babát, és nagyon sokan el is vetetik :(

2018. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
93%

Valóban létezik a megélhetési szülés. Vidéki helyeken ez jellemzőbb, különösen a szegényebb régiókra, ott nem csak a romák,hanem a fehérek is ezt a tendenciát követik. Egyes csoportok igénye az átlag alatt van, tehát az ő megélhetésükhöz elég a szociális háló.

Az anyák hormonális, biokémiai és egyéb külső amolyan társadalmi norma követése miatt is hajlamosak a gyerekeikről igen sokat beszélni még akkor is ha másokat ez kevésbé érdekel és ebbe beletartozik például a Facebook elárasztása csemetéik képeivel.

Én azt gondolom, hogy gyerek mellett is lehet karriert építeni, sokan járják ezt az utat is, viszont abban egyetértek hogy sok anya (sajnos túl sok) alapból elvárja sőt megköveteli a tiszteletet az irányába csak azért mert neki van már gyereke, de ugyanakkor hajlamos megvetni és lenézni azokat akik úgy döntöttek hogy nem szülnek gyereket, vagy netán túl későre időzítették.

Én nem szeretnék ennyire ítélkezni, az emberi erényt, értéket nem a nők gyermekeinek számában kellene mérni.

2018. jan. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
32%

Elhiszem neked, hogy létezik ez a jelenség. Bár én a nagylányom környezetében egy estről tudok, aki ilyen korán lett várandós. Úgy néz ki, hogy a társadalom kettészakadt ilyen szempontból. Vannak akik nagyon korán szülnek és vannak, azok a karrierista negyvenesek, akik csak ekkor eszmélnek és kétségbeesetten mennek lombikprogramokra.

Húgomék pár évet Angliában éltek, és ő is ezt tapasztalta. A legnagyobb baj, hogy nem nagyon létezik az a bizonyos "arany középút". Az orvosok szerint, bármi is van, a szülésre a legaktuálisabb a húsz és harmincöt közötti időszak. A természetet nem lehet megerőszakolni!! Természetesen egyik véglet sem normális, legalábbis szerintem!

2018. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
58%
Vannak ilyen típusú nők, akik szeretnek szülni. Szülnek helyettem, meg helyetted is, egészségükre. XD
2018. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!