Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért "menő" szülni?

Miért "menő" szülni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre hogy menő lett 18-20 évesen arra hivatkozni hogy "én már letettem valamit az asztalra, szültem"

Javitsatok ki ha nem így van, de facebookra is 1000 kép naponta a gyerekről hogy mindenkillássa hogy neki gyereke van.


2018. jan. 1. 11:46
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 évesen szültem. Hatalmas szerelemből (később kiderült, csak részemről). Előtte dolgoztam, tehát nem a gyesen tengődünk. Nemsoká pedig megyek vissza dolgozni. Hálistennek mindent meg tudok adni a gyerekemnek.

Viszont!! Nekem is vannak ilyen ismerőseim, akik már hónap közepén nem tudnak pelenkát venni, mert ha pl én veszek valamit a gyerekemnek, akkor ők is vesznek, nehogy azt higgye bárki, ők nem tehetik meg. Tehát játék ruha van, tápszer, pelenka nincs.

1000 kép facebook-on, közben pedig se dolgozni, sem tanulni sem akarnak. Ez nagyon elszomorító, főleg mikor mesélném, hogy melyik új nyelvet szeretném megtanulni, és az a reakció, hogy: MINEK TANULNI?? ÚGYSEM MÉSZ VELE SEMMIRE...(nem csak a nyelvet, úgy általában a tanulás nem érdekli őket, még a jogosítvány sem sokakat)

2018. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

29-es vagyok. 30-al egyetértek,hogy eléggé kettészakadt olyan szempontból is a társadalom,hogy vannak a nagyon fiatalon szült (20-22 év) és a későn szült nők tábora (35 felett). Ez egyrészt annak is köszönhető,hogy manapság egy kereset nem elég egy család eltartásához, a nőknek több lehetőségük és joguk is lett rendelkezni a testük felett (Ratkó korszakban tiltott volt az abortusz). Egyre több nő kitolja a szülést,mert karriert (én úgy nevezem hogy tisztes megélhetést) szeretne. Ezzel semmi gond nincs.Problémát azért csinálnak belőle,mert óriási probléma a népességfogyás Európában,de ne menjünk a politikai platformra.

Vidéken ahonnan én is származom egy alacsonyabban iskolázott nő jobban vagy ugyanúgy meg tud élni a különböző állami támogatások, mintha dolgozna, férjeik általában külföldön dolgoznak,vagy éjjel-nappal melóznak.A roma lakosság száma egyre magasabb ez még egy magyarázat a korai szülési rátának. A másik nők csoportja sokat invesztál a saját képzésébe. Ha mondjuk orvos szeretne lenni,először el kell végeznie az általános orvosit ami 6 év + 4 év a szakmai, tehát ezt vehetjük 10 évnek és akkor még nem is dolgozott. Ha közben abbahagyják az iskolát már gyes után nagyon nehéz visszatérni vagy a munkába, vagy az iskolapadba, habár nem lehetetlen. Az igények is úgy látom hogy magasabbak, egyre többet várunk el nem csak magunktól hanem a másiktól is, így az emberek kapcsolatból kapcsolatba mennek és csak azt veszik észre,hogy hoppá elmúltam 30 éves. Egyébként ez egy nagyon összetett probléma és sajnos nehéz jelenleg megoldást találni a középútra.

2018. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem menő szülni, szimplán ezeknek a lányoknak a többsége elég butácska (tisztelet a kivételnek).

A középső fiam összeszedett egy esze semmi d_gd meg jól leányzót, akkor volt 21 a fiam a lány meg 17. A "kislány" babát akart mindenáron a fiamtól, aki ezt nagyon nem akarta. Aztán szakítottak pont ezért, fél évvel később, a fbn már ott pózolt babás pocakkal, új párjával.

Azóta egyszer hallottam róla, akkor is kölcsön akart kérni, csak azt nem értem, hogy miért pont tőlünk.

A másik ilyen család akit ismerek, sem túl életrevalók, a srác dolgozik, hogy eltartsa a "nőt" meg a két gyereket, a lány meg otthon fényképezkedik és pityereg a sanyarú sorsa miatt.

2018. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagyok, az általános iskolai osztalyomból meg senkinek nincs gyermeke, a gimis osztalyombol szintén senki, az egyetemi csoporttagok közül ketten szültek eddig,de ők valamivel idősebbek nálam, és 23-24 évesek voltak már akkor is. Nem kell az apjával körül venned magad.
2018. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem azért szülnek mert menő. Én pl ledöbbentem amikor baráti társaságban (18 éves lányok voltunk akkor) szóbajött a szex és a védekezés. Hárman is kiszállásos módszerrel "védekeztek". Azóta egyikük tablettát szed, egyikük néha óvszert használnak, a harmadik csaj meg pár havonta rohan nőgyógyászhoz mert még mindíg semmit használ és most 20 éves a lány. Itt mindhárom lány párkapcsolatban él.

Egy másik tarsaságban is van ilyen barátnőm, kettő is, bár ők legtöbbször használnak óvszert, de már nem egyszer fordult elő, hogy nem védekeztek. Ők ráadásul váltogatják is a partnereiket.

És nem egy elmaradott, szegény faluról van szó, mind Budapestiek vagyunk, gimnáziumot vegeztünk, páran egyetmre járunk és nem okozna anyagi gondot sem az óvszer sem a tabletta megvásárlása.

Szóval a gyerek szerintem emiatt jön a képbe, nem akarják elvetetni, sem letagadni ezért osztanak sok kepet meg a gyerekükről.

2018. jan. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
78%
Én nem ezt tapasztalom... Jó baráti köreimben még csak 1 barátnőmnek van gyermeke..többieknek nincs, ahogy nekem sem és már mind túlvagyunk a 25-ön. Én inkább azt látom, hogy a környezetemben mindenki 30-35 felé szülnek... De ezek mind diplomás, ill. kiiskolázott, melós nők... Én sem érzem még itt az idejét.
2018. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
20%

Én épp az ellenkezőjét tapasztalom. A 30+ ismerőseim lesajnálóan mondják hogy de nehéz lehet anyának lenni, nekik bezzeg minden idejük csak az övék. FB profiljuk másról sem szól, csak belinkelt party zenékről meg az aktuális esti csapatásról. A "karrierista szingli", aki nem talál párt vagy nem akar komoly kapcsolatot a párja, ezért ezzel védekeznek hogy valójában fuj-fuj gyerek és nekik sokkal jobb.

Aztán ahogy komoly pasi jön a képbe, 1 éven belül szülnek :)

2018. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem szülni menő, hanem dugni. Lehetőleg gumi nélkül, majd vigyáznak.

Aztán mikor becsúszik a gyerek, kevésbé ciki azt mondani, hogy tervezett volt.

2018. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
40%
13:17-es válaszoló vagyok. Még annyit fűznék hozzá az irományomhoz, hogy amit itt tapasztalok ezen az oldalon, hogy 40 év körüli/idősebb anya újabb babát vár a már vagy lassan 20 éves gyereke(i) mellé(, és az idősebbeket is bevonná a nevelésbe). Ahogy számolgatom az anya és a gyerek(ek) korát észre lehet venni, hogy ők is ilyen fiatalon szültek, és gondolom mivel többen nincsenek még 40 évesek, vagy az elején vannak, babázni szeretnének, de a "szívtelen" gyerek még tanulna, ezért inkább szül egyet-rosszabb esetben ez az indok. Egyik tanárom 25 éves volt mikor az első gyereke becsúszott, a másodikat már tervezték, őt 29 évesen szülte, 37 volt mikor a legkisebbet szülte. Ők persze fel tudják őket nevelni, meg nem az idősebbeknek szülte a babát, ez szerintem nem is lenne gond. Akkor lenne gond, ha csak azért szülte volna, hogy babázzon egy ideig aztán mikor felnő akkor már nem biztos, hogy annyira cuki.
2018. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
6%

Érdekes nem vettem észre ezt.

az meg h ki mennyi képet tesz a gyerekéről, neked nem mindegy?:D

2018. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!