Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy akadályozzak meg egy...

Hogy akadályozzak meg egy ilyen családi tragédiát? Esetleg hogy meneküljek el előle?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy belátható időn belül több haláleset is fog történni a családban, ezt vegyétek biztos ténynek. A probléma ezzel, hogy anyám instabil, apám meg már így is nehezen tűri meg. Tény még az is, hogy engem nem visel meg a haláleset, akármennyire is szerettem az adott illetőt, ez a természetem. Már 3 családtagom elhunyt, és eddig nem viselt meg egyik se.

Így belegondolva, szerintem megoldhatatlan ez a helyzet, de főiskola mellett nem tudom képes lennék-e albérletbe költözni. Van itt valaki, aki hasonló helyzetben van, és fősuli mellett kell dolgoznia? Hogy oldjátok meg? Marad időtök minden fontos dologra? Előre is köszönöm a választ!



2018. febr. 13. 20:22
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
82%
Én ugy csináltam h suli elött ujság,lukas ora ujság,v takaritás,v gyerek örzés stb,suli mentes napokon hétvégente takaritás,áruhordás,pakolós munka,télen holapátolos,bedolgoztam egy virágkötőcsajszinak is,mindent amit lehetett elvállaltam,nem volt sose büdös a munka,és itt nem orában ulok a fütött irodában cimu re gondolok . De megtérült. Árufeltöltőket keresnek folyton több műszakba,van sok diákszövetkezet,de lehet nélkülük is,részmunkaidőben csinálni,én a sulikat igy végeztem el.
2018. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
52%
órában*
2018. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Elég keménynek hangzik, de muszáj leszek megpróbálni. Köszönöm!
2018. febr. 13. 20:55
 14/39 anonim ***** válasza:
82%
Ha lehet nálatok az egyetemen, akkor próbálj egyéni tanrendet kérni, úgy nem kell bejárnod az órákra, vagy több hiányzást engednek meg, és tudsz 30-40 órában is akár dolgozni. Az is megoldás lehet, hogy átjelentkezel levelezőre, és mellette dolgozol. Vagy ha belefér, akkor esetleg lehet azt is, hogy direkt széthúzod a tárgyaidat, hogy 1-2 félévvel már tovább tart, de mellette tudsz többet dolgozni. Érdemes a fősuli környékén, vagy könnyen megközelíthető helyen munkát keresni, hogy az ingázással ne menjen el sok idő. Ha tudsz, akkor olyan munkát is kereshetsz, ahol van lehetőség (néha, vagy akár gyakrabban is) otthoni munkavégzésre is, időtől függetlenül, így akár az esti óráid után is tudsz otthonról dolgozni. Én amire kell idő, arra valahogy megoldom, mert muszáj.
2018. febr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
82%
Budapestben vagy vidéki városban keresel lakhatást? Árak miatt nem mindegy.
2018. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
32%

Ha elköltözöl, növeled anyukád veszteségérzését. Ha a szüleid nem bírják egymást, inkább nekik kéne külön költözniük egymástól, nem neked. Mi ezzel a helyzet otthon?

Több haláleset lesz még idén?

Akkor nem fogtok ingatlanokat örökölni véletlenül?

Ha elmész, sok meglévő gondod megoldódik vagy jelentősen enyhül, viszont a nyakadba veszel helyettük más problémákat, amikkel meg kell birkózz, pedig most nem kell.

Nem 100%, hogy megéri.

2018. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
34%
Nálam megérte utolso,nem érdekel h mi van velük, a 18 évet amit velük töltöttem pszihoterapeuta segitségével egy kemény terápia alatt sikerült nagyrészt feldolgozni.. 100 % h megéri menni.
2018. febr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
93%
17: Elhiszem, de te is hidd el, hogy nem minden család annyira gáz.
2018. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
83%
Én is elhiszem,de ahol nem olyan gáz fel se tevődik a lelépés gondolata,az már a vég ha vki menekülni akar bárhonnan, az a kapcsolatok vége..
2018. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
89%

19: Nem, ez a felnőtté válás természetes velejárója. Ahogy alakul ki a személyiséged, kiderül, hogy teljesen más érzelmi és mentális mechanizmusaid vannak, mint a szüleidnek, és a kettő egy háztartásban nem fér meg.

Innentől életprogram az elköltözés, a saját fejlődő autonómiád követése, kiszolgálása. Ez nem azt jelenti, hogy a családod pokol, hanem azt, hogy számodra TÖBBÉ nem megfelelő, és eljött az eltávolodás ideje.

NINCSEN olyan felnőtt, akinek megfelelő volna az eredeti családjával egy légtérben laknia, aludnia, ennie minden nap.

2018. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!