Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy akadályozzak meg egy...

Hogy akadályozzak meg egy ilyen családi tragédiát? Esetleg hogy meneküljek el előle?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy belátható időn belül több haláleset is fog történni a családban, ezt vegyétek biztos ténynek. A probléma ezzel, hogy anyám instabil, apám meg már így is nehezen tűri meg. Tény még az is, hogy engem nem visel meg a haláleset, akármennyire is szerettem az adott illetőt, ez a természetem. Már 3 családtagom elhunyt, és eddig nem viselt meg egyik se.

Így belegondolva, szerintem megoldhatatlan ez a helyzet, de főiskola mellett nem tudom képes lennék-e albérletbe költözni. Van itt valaki, aki hasonló helyzetben van, és fősuli mellett kell dolgoznia? Hogy oldjátok meg? Marad időtök minden fontos dologra? Előre is köszönöm a választ!



2018. febr. 13. 20:22
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
Mégis milyen bántalmazásról firkálsz?? Van egy érzéketlen kérdezőnk, akit zavar, hogy az anyja nehezen dolgozza fel azt a gyászt, amire ő teljességgel képtelen. EZÉRT akar lelépni. MILYEN bántalmazásról is sipákolsz?
2018. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
És miért kell a kérdezőnek ebben maradni,Anyuka miatt,érzlmi zsarolás.. Nem mindenki egyformán gyászol, az ilyen negativ beteg környezet mérgező,te maradnál ilyenben? Én nem. Huznék mint a vadlibák pozitiv környezetbe ami nem huz le a mocsárba.. Senki se akar évekig a multon keseregni egy kriptában,közben meg elmegy az ő élete is..
2018. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
51%
Már megint kivetítesz, nem veszed észre? Őszintén remélem, hogy nincs gyereked, iskolapéldája vagy a mérgező szülőnek. Nagyon nem kívánnék a te sötét világodban élni.
2018. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagyok mérgező mert én kilépek a szarból nem dagonyázok benne mert ez magyar mentalitás.. És aki kilép az a szemét.. Még a végén az is baj h eljöttem az alkoholistáktól mert ők a szegény szülök..
2018. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Kedves 22-es, nem a te családod itt a téma, hanem a kérdezőé, és őt nem verik! És az ő problémája szerintem nem más, mint minden felnőtté. Őnála és a többieknél, akik felnövőben vannak, a tiedhez képest mindössze annyi a probléma, hogy nem akarja a szülei érzelmi konfliktusait és vergődéseit megszenvedni, mert nem vonatkozik őrá, terhes neki, és már képes magát fenntartani és érzelmileg önállódosni.
2018. febr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

"aki menekülni akar már azt bántják, tök mindegy milyen a forma"


Nem. A felnőttéválás természetes velejárója, hogy menni akarsz. Ki előbb, ki később. A legjobb, legszeretőbb szülőktől is el akarsz menni, mert egy felnőtt embernek saját territóriumra van igénye, és neurotikussá teszi, ha a szüleivel lakik. Ez 21 évesen, a Kérdező életkorában teljesen időszerű.

2018. febr. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Ennyi,akkor békén kell hagyni a szerinted érzéketlen kérdezőt szépen ha el akar menni és nem maradásra biztatni. És elég sok fiatal lép le otthonról nem csak mert eljött az idő a leválásra, hanem mert jobb a negativ dolgok nélkül,amibe sok minden tartozik..
2018. febr. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

A legjobb, legszeretőbb szülőktől is el akarsz menni, mert egy felnőtt embernek saját territóriumra van igénye, és neurotikussá teszi, ha a szüleivel lakik. Ez 21 évesen, a Kérdező életkorában teljesen időszerű.

Ismerek több generácios családot,együtt élnek,és senki nem nem neurotikus köztük,de ők család is.. A sok otthon élő mind neorutikus? Honnan veszed ezt a marhaságot.. Általánositás. Ott lesz neurotikus az ember akár hány éves, ahol bűzlik vmi..

2018. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Hú de sokan írtak! Na de tegyük akkor tisztába a dolgokat: érzéketlen vagyok, ez tény, nem vernek meg, mert a majdnem 2 méteremmel nem is tudnának...

DE VISZONT!!! Nem azzal van a baj, hogy haláleset történt (vagyis csak fog), hanem hogy a szüleim, főleg anyám mentális állapota nagyon rossz. Menthetetlen, próbáltam... Köszönöm a jószándékú hozzászólásokat, azóta jelentkeztem munkahelyre "beugróba", szerencsére nem kell mindig bemenni, így távolról is végezhetem.

2018. febr. 18. 22:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!