Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya már nem először mondja...

Anya már nem először mondja rám, hogy úgy nézek ki, mint egy k. urva, dagadt a combom, neki jobb alakja van, stb. de miért?

Figyelt kérdés

ő 39 lesz decemberben, én novemberben 17 leszek. 173 cm és 55 kg vagyok nagyjából. valamelyik nap 4x kellett átöltözzek, mert amikor felvettem egy rövidnadrágot, rögtön ideges lett és azt mondta "menj amiben akarsz a dagadt comboddal". erre felvettem egy másik rövidnadrágot, azt mondta, úgy nézek ki, mint aki strandra megy mit képzelek, hogy így megyek utcára. aztán felvettem egy cicagatyát, ami ki van vagdosva, de vettem alá harisnyát is, akkor megkaptam, hogy így nem mehetek ki, úgy nézek ki, mint egy k.urva. utána felvettem egy sima hosszú farmert, akkor már tényleg majdnem falnak szaladtam, amikor megszólalt: -Velem meg nem tudtál volna sima hosszú farmerben jönni, mert szerinted megsültél volna!?...

Ma pedig szóba hozta, hogy nem bántásból mondja, de többen is megjegyezték, hogy neki jobb alakja van mint nekem.(ezt nem először mondja és szörnyen idegesít, mert nekem ez nagyon rosszul esik, hogy olyan, mintha próbálna velem versengeni és lealacsonyít engem a saját anyám.) Hogy a francba tarthatja egy anya szebbnek magát, mint a lányát??? Egyáltalán hogy jut eszébe ilyen neki vagy bárkinek, hogy melyikünk a szebb? Ráadásul nem mondom, hogy különösen izmos vagyok vagy bármi, de nem gondolom, hogy kövér lennék, viszont amikor ilyeneket hallok anyától sokkal csúnyábbnak érzem magam és rosszul is esik:( ha meg megmondanám neki, hogy rosszul esik nagyon (ezt biztos látja rajtam, de fontosabb neki, hogy magát fényesítse) akkor is tudnám és zavarna, hogy ha rámnéz azt gondolja, hogy ő ennyi idősen ezerszer jobban nézett ki:(


2010. jún. 9. 00:44
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
52%

Te, leányzó, átolvastam még egyszer, és eszembe jutott valami: nem lehet, hogy az anyukád nem is gonoszkodni akar, csak az úgynevezett fordított pszichológiával próbálkozik nálad? Mondjuk, mert maximalista, azt akarja, hogy Te is kihozd a 100%-ot magadból, a külsődből, és ilyen "negatív megerősítésként" mondogatja neked, hogy kövér, meg ku***s, meg ronda vagy, mert azt várja ettől, hogy majd Te csak azért is "bebizonyítod" neki, (fogyókúrával, edzéssel, miegyébbel), hogy tökéletes vagy?

Itt kihangsúlyoznám, hogy még ha ezt teszi is, akkor is butaság, mert a súlyod ideális, sőt, ha még 8-10 kilót híznál, akkor sem lennél molett. Biztosan nagyon csinos kislány vagy, de talán anyukádnak ez sem elég? De lehet, hogy túlkombinálom a dolgokat, és egyszerűen csak egy irigy és féltékeny hárpia... Ezt neked kell tudnod, én ugye nem ismerem. Mit gondolsz?

2010. jún. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
51%
Szia nem olvastam végig a válaszokat...Ha beszélsz szerintem semmit nem használ egy ilyen nőszemélynek. Ha megint azt mondja, akkor vágd rá hogy ( lehet csúya lesz, meg szemtelennek fogsz tűni, de ha ő ilyet mond, akkor nygodtan te is ) legalább nekem nincs ezermeg egy ráncom/szarkalábam stb. Aztán nyugodtan vágj vissza, és nagyon rosszul fog neki esni hidd el. Ezért vaszeg majd leül veled beszélni, és akkor mondd el a bajaidat. Sok sikert, és amikor kimondod emlékezz arra hogy neked milyen rosszul esett amikor azokat mondta!
2010. jún. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
65%
Ja és nyugodtan törd porr azt a rohadt nagy öbizalmát!
2010. jún. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

Én 52 éves vagyok, de el nem tudom képzelni, hogy ilyen bunkó legyek a gyerekemmel. Igaz nekem fiam van, de neki is voltak olyan időszakai, amikor nem tetszett ahogy öltözött, mégsem szóltam bele. Maximum ha együtt mentünk valahová megkértem, hogy kicsit normálisabb ruhát vegyen fel.

Szerintem féltékeny, ne törödj vele. 173 cm és 55 kg, szerintem szuper alakod lehet. Ha meg a combod kicsit vastagabb, az alkati kérdés.

2010. jún. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne foglalkozz vele (direktbe abba menj el), vagy esetleg vágj vissza neki, lépj át rajta (erezd el a füled mellett)... És az hogy valaki valamit mondott neki, amit ő mond vissza neked, nem pedig az aki mondta.. hát ez így eléggé szaglik, szerintem abszolút nincs önbizalma (az önbizalomhiánnyal küzdők mindig ezt a taktikát szokták követni! Ez szerintem csak kitalálta)... egyszer kétszer kérdezz rá vissza: ki is mondta ezt? és ha összefuttok az illetővel kérdezz vissza rá, amikor anyud is ott van, majd nézd meg milyen arcot vág anyud..Szerintem frusztrált, fél az öregedéstől, unatkozik és teszteli hogy meddig irányíthat Téged!És ezt az egészet rajtad veri le...


Anyám dettó ilyen (meg apám is), csinálok valamit, vagy veszek valami ruhát és mutatom neki azt bezzeg tudja kritizálni... Múltkor a reluxát szereltem fel egyedül, és mutattam neki, erre ő: "aham, csámpás...", max 2 mm -rel volt az egyik oldala lejjebb mint a másik, és az is attól, mert a madzag ami tartja elszakadt és úgy kellett hozzávarrnom... rögtön lekezeltem: na ki lehet húzni... Aztán egy rövid nyári ruhát vettem magamnak, erre ő: ilyen lábakat akarsz mutogatni? én a helyedben eltakarnám őket... de én olyan vagyok aki ezeket már nem nyeli le hanem visszaadja: mikor múltkor "elhívott vásárolni" persze csak magának mert én le vagyok sz@rva, felpróbált egy pólót és csak lógott rajta (tényleg!), megjegyeztem neki, erre meg ő teljesen kiakadt, hogy majd ő tudja mi áll jól neki, én meg visszaszóltam, hogy akkor nem értem miért akartad hogy eljöjjek? Ezek után azt mondta, hogy maradjak az öltöző előtt, két perc múlva kijött megkérdeztem, hogy miért, erre ő azt válaszolta, hogy nem akarta hogy mikor öltözik valaki félrehúzza a függönyt.... eszem eldobom....banyek...erre bezzeg jó vagyok, mi???...na nálam ekkor borult ki a bili...


AZ eset után apám szólt neki hogy azért máskor nekem is vehetett volna valami ruhát,állítólag erre meg azt mondta, hogy oké, akkor majd jövő héten elmegyünk. Persze mindezt a hátam mögött...Apa visszamesélte, és én kenterből azt válaszoltam, hogy "Isten, ments" hogy ő velem jöjjön" inkább nem kell pénz, inkább a kevés ösztöndíjamból vásárolok, de egyedül...


Ez ahhoz az érzéshez hasonlít, amikor valaki azt mondja "meghalok, de szabadon halok meg"- persze átvitt értelemben-ha értitek...

2010. jún. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben egy anyának erősíteni,bátorítani kellene a lányát és büszkének lennie, hogy van egy csinos, gyönyörű lánya, nem pedig aláásni az önbizalmát.

Lehet, hogy nem rossz szándékkal mondta,amit,de nagyon rossz politikát folytat!Nem az ellenségednek kéne mutatnia magát, hanem ANYÁNAK.

Ezzel, hogy téged bánt és ócsáról, csakis magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.Nem lehet mindenki tökéletes,de amit leírtál, az túlzás ahogy veled viselkedik.Lehet normálisan is közölni, gha vmi nem tetszik neki,vagy nem ért egyet vmivel veled kapcsolatban.

Érdekes egy felfogása van, az tuti.

Ha meg féltékeny rád....na ezt nem kommentelem, mert kimoderálnának...

2010. jún. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kell szép türelmesen visszavágni, de nem bosszúból, hanem őszinteségből.

Én például ilyenkor azt felelném neki: "Anya, ha szeretsz, akkor miért látsz csúnyának? És ha az is vagyok, miért bántasz vele, mikor tudod, hogy nekem ez fáj? Te akartál engem minden csúnyaságommal együtt, nem emlékszel?"


Az őszinte beszéd tényleg rengeteget segít, mert észerveszi magát.

2010. jún. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
59%
Jó gyökér anyád van. Szerintem tanulj jól, nézz utána a lehetőségeknek, hogy minél előbb, lehetőleg már érettségi után le tudj lépni otthonról. Anyád irigy és féltékeny rád, mert szép vagy és fiatal, ő meg ronda és öreg. Ne hagyd, hogy tönkretegyen lelkileg. Mindig gondolj rá úgy mint egy üresfejű, csak külsőségeket néző, jellemtelen emberre, és légy különb nála (nem lesz nehéz). Mert még ha ronda és kövér is lennél (nem vagy az), anyádnak akkor is az lenne a feladata, hogy melletted álljon, támogasson és biztasson, nem az, hogy ócsároljon. Egy igazi anya még akkor is kiáll a gyereke mellett, ha embert ölt. Mesélek egy sztorit. Engem az "anyósom" qrvázott le. Férjem első szava tudod mi volt? Ez: "csak azért qrvázott le, mert ő egész életében az volt." Így szó szerint. Na kb. a te muterodra is ez igaz. Az a nő qrváz le egy másik nőt, aki saját magát annak tartja.
2010. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
Apukád nincsen? Hozzá nem tudsz költözni? Figyelj, te egy fejlődésben lévő gyerek vagy (bár lehet, hogy most felnőttnek érzed magad, de jogilag gyerek vagy). Nem lehet megcsinálni veled azt, hogy össze-vissza rángatnak, egyszer olaszországban, egyszer magyarországon, egyszer argentínában (!) kell iskolába járnod. Osztályfőnök, iskolapszichológus, gyámhatóság! B.asszus, vannak jogaid, muterodnak vannak kötelességei. Így tönkre fogsz menni lelkileg teljesen. Ha van valami normális rokonod, mamád vagy apukád vagy valamid, beszéld meg vele, hogy hadd élhessél vele, és "anyukád" fizesse a gyerektartást. 14 éves kor fölött úgy tudom te is kezdeményezheted a gyámhatóságnál, hogy kinél akarsz élni. Ez az életmód, és ez a folyamatos megalázás súlyos, hosszan tartó pszichés betegséghez vezet. Tudom, mert nekem is ilyen anyám volt. Ha meg ver, az egy plusz érv a gyámhatóságnál, hogy nem akarsz vele élni. Tegyél magadért, hogy jobb legyen, mert ő nem fog érted tenni semmit.
2010. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a sok választ! visszaszólni nem merek neki semmi olyat, ami megbántja, de az az őszinteséges dolog szerintem bejönne nála valamennyire:) apa nem elég érett ahhoz, hogy engem neveljen 41 éves és utazgat mindenfelé, mindig más nője van vagyis inkább csaja... laknak nagyszülők nagyváradon, de ők most nem azért, de úgy élnek, mint valami cigányok meg amúgy is romániába nem szeretnék költözni:S aztán itt közel lakik nagyapám, aki a mostani feleségét és annak a lányát meg a 2 fiát tartja el, pedig mind 3-an 18 felett vannak. Nem nagyon van pénzük, nem hiszem, hogy örülnének, ha még engem is el kéne tartaniuk:S Ezenkívül ők is sokat keresztbe tettek már nekem, mert ha anyával összebeszélnek utána segítenek neki még abban is, hogy külföldre kivigyen szóval utálom őket igazából, mert nagyon könnyen befolyásolja őket anya.
2010. jún. 9. 11:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!