Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szülnétek csak azért...

Ti szülnétek csak azért gyermeket az új párotoknak mert "megérdemli"?

Figyelt kérdés
Van két kislányomnak, a páromnak is két lánya van. Én nem szeretnék újra szülni, pesztrálkodni stb. Anyósom szerint a fia megérdemel ne egy gyermeket tőlem a miért jó ember... Párom pártatlan ebben az ügyben. Tudom, hogy anyósomnak valamilyen szintén igaz a van. Mi a véleményetek?
2018. ápr. 18. 10:41
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
94%

Itt két ember dönt, te meg a párod.

Nem anyja, meg rokonok. Mi közük hozzá? Semmi.

Magatoknak szülnél, nem anyósnak, rokonnak. Megígéri, hogy jön? Ja... mire mész vele? Talán ő kel éjjel? Vagy hordja ki a gyereket?

2018. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
93%

Remélem most csak szórakozol... Az alapból mérhetetlen nagy hülyeség, hogy azért szülni, mert olyan jó ember a férjed és az anyós örülne.


Pláne még te is leírod, hogy hát nem akarsz gyereket pesztrálni újra folyton, de a rokonok úgyis mondták, hogy majd jönnek és csinálják... Ez most komoly?? Remélem tényleg csak meg akarsz minket botránkoztatni, mert nem hiszem el, hogy valaki ezek alapján gyereket vállalna. A rokonok 1-2 hét után majd elkopnak, és akkor mit csinálsz a miattuk szült gyerekkel? Szüljenek ők. Vicc komolyan, de te sem lehetsz túl okos. :D

2018. ápr. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ebbe a témába anyósom nem szólhat/szólhatna bele.

Ha a gyermek nem a te és a párod döntése, illetve te nem akarod előröl kezdeni az egész babázást, akkor semmiképpen se menj bele...

2018. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk lett közös gyerek. Icipicit tán azért is, mert ha a férjem zokszó nélkül felneveli velem a két kölykömet, akkor "megérdemli", hogy szüljek egy gyereket.

De: én is akartam harmadikat. A férjemnek nem volt még gyereke. Nem okoz gondot ellátni (szoptatni, kelni, pelenkázni, stb...) és ha úgy alakulna, el tudom őket tartani egyedül is. Nem vagyok túl öreg egy gyerekhez. (35 évesen szültem.)

Ezek alapján döntöttem. Senki más véleménye nem érdekelt, csak kettőnké.

2018. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
76%
Ha jól értem, a párod leginkább azért szeretné, hátha fiú lesz. Hát erre ugyebár 50% esély van. :) Ha te nem akarod, én azt mondom, ne. Tudom, szokták mondogatni, főleg az idősebbek, hogy kell egy közös is, aki összeköt. De ha már van 4... elég az. Még ha a férjednek nem lenne, azt mondanám, hogy tényleg megérdemli az ember, hogy átélhesse milyen apának lenni. De itt nem ez a helyzet.
2018. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:
Az előző párom alkoholista, a fizetését elitta. Ehez képest a mostani párom egy áldás.
2018. ápr. 18. 12:07
 17/53 anonim ***** válasza:
95%

Te nem szeretnél még egy gyereket, ezzel a téma szerintem lezárva.


Objektíven nézve kérdés, hogy van-e rá anyagi lehetőségetek. Még egy szoba, nagyobb autó, új bútorok, és egy újabb éhes száj, akit etetni kell.

2018. ápr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

Csak magadnak kell válaszolnod kérdésemre:

előző párod 'megérdemelte' a két gyereket?

.

Kérdésedre az 'igen' és a 'nem' válasz is helytelen,

Pároddal közös döntésetek legyen, hogy lesz-e kistestvérük a már meglévőknek.

Anyósódnak ehhez csak és kizárólag annyi köze, hogy szó nélkül elfogadja kettőtök közös döntését!

2018. ápr. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
94%
"Az előző párom alkoholista, a fizetését elitta. Ehez képest a mostani párom egy áldás." Nem kell még egy gyerek.
2018. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kettőtökre tartozik , nem anyós dönt:)

De nem akarok bunkó lenni , ha nem akarsz pelenkázni, presztrálni,akkor tényleg ne szülj

2018. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!