Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihez forduljak ha az apàm...

Kihez forduljak ha az apàm terrorizàl?

Figyelt kérdés
2 hònapja ùgy alakult hogy az apàmhoz kellett költöznöm a 7 èves kisfiammal(màs megoldàsom nem volt)mivel az albèrletünkben felmondtak 8 èv utàn ès nem talàltam àrban ès pènztàrcàval megfelelő albèrletet 30 nap alatt. Teljesen egyedül nevelem a kisfiamat minden segìtsèg nèlkül.Gondoltam hogy nem lesz sèta galopp ha ide jövünk de ez rosszabb mint gondoltam.Mivel szülői hàzban vagyunk a rèszem is benne van. Vagyis jogomban van itt lakni. Ràjöttem hogy apàm ès a kedvenc unokàja azon mesterkedett hogy hogyan tudna innen kirakni bennünket. Mivel ez nem jött össze ìgy hàt mindennapossà vàlt a terror.A kisfiam azt mondta hogy azt hallotta, hogy majd jòl elbànok velük.Tovàbbà az is elhangzott 2 nap utàn hogy takarodjunk vissza ahonnan jöttünk.Mindenbe keresi a fogàst .Szeretnèk innen elmenni de ahoz mèg gyűjtögetnem kell ès màr tisztàra lefogyok. Gyàmügyet nem szeretnèm belevonni .Az ìtèlkezős kommenteket kèrnèm hanyagolni mivel csak az tudhatja igazàbòl hogy mibe vagyok aki àtèlt hasonlòt.
2018. máj. 3. 07:32
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
22%
Ebben hol a terror? :D :D
2018. máj. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
43%
Egyébként meg elvileg felnőtt vagy, de elsőre mintha egy gyerek írta volna a kérdést. Szóval van nálad némi probléma, és mondjuk fel kéne nőni, ha már állítólag szülő vagy.
2018. máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Kedves első kommentelő! Inkàbb nem ìrtam le a hùzos eseteket.Szèp napot!
2018. máj. 3. 07:53
 4/44 anonim ***** válasza:
97%
Hát ezen csak úgy tudsz segíteni, hogy elköltözöl! Ha részed van a házban kérheted, hogy fiessék ki a részedet, és azzal kezdhetsz valamit! A gyámügy ebbe nem szól bele, csak ha ne adj sten bántódása esik a gyermekednek!
2018. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként ez az édesapád?
2018. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm most kaptam az infòt meglèpem. Igen ő az apàm.....
2018. máj. 3. 08:43
 7/44 anonim ***** válasza:
28%

Lehet hogy részed van a házban, de a haszonélvezet nyilván az apádé. És én se örülnék a helyében neked. Baromi jó hogy a nyakára mész, mert "jogod van". Nagy meglepetés: ha apád a haszonélvező, NINCS jogod odaköltözni ah ő nem akarja. A haszonélvezőnek joga van kitenni akár a tulajdonost is.


"A haszonélvező jogosult a lakásban lakni. Ha esetleg családon belül egy ideig a tulajdonos lakott a lakásban, de a haszonélvező meggondolja magát, a tulajdonos köteles kiköltözni a lakásból és a haszonélvező rendelkezésére bocsátani."


[link]

2018. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
65%
Gyámügyet miért is vonnád be? te nem vagy gyerek. Felelős vagy a gyerek apjával együtt a saját gyerekedért. Ha bevonnád a Gyámügyet - lehet, hogy ha veszélyeztetve látnák, ebből a lehetetlen helyzetből kiemelnék a gyerekedet -nevelőintézetbe. Miért "teljesen egyedül neveled a kisfiad" Apuka hol van?
2018. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
39%
Renmélem érted a többit is: jogod van eladni a SAJÁT részed, de apád attól maradhat az otthonába. Szerencsére védik az öregeket hogy ki ne dobhassák őket a gyerekeik a SAJÁT házukból. Mert szép is lenne- te megszorulsz, az öreg meg menjen az utcára mert neked kell a pénz. Amúgy értelmetlen eladni a részed, ki a fenének kellne egy lakás amibe nincs joga beköltözni? Kifizetni meg nem köteles apád.
2018. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Te nagyon tèvedsz utolsò kommentelő. Ha èn az apàmat ki akarnàm rakni akkor eddig nem lettem volna albèrletben. Amit te nem tudsz nekem van egy nővèrem is ketten vagyunk az örökösök.Tovàbbà jogilag nem tehet ki az utcàra. Ez egy àtmeneti helyzet tudod? Ès ha a nővèrkèm nem akarnà èrtèkesìteni a hàzat akkor nyugodtan mehetek a bìròsàgra .
2018. máj. 3. 09:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!