Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja ez a völegényemet?

Miért zavarja ez a völegényemet?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt,abbol 2 éve együtt élünk.Eldöntöttük,hogy egy honap mulva törvényesitjük a kapcsolatunkat.Tehát egybekelünk szük családi kör kiséretében.Ma megkérdezte,hogy egyeztettem e már az anyakönyv vezetövel,mondtam ,hogy igen ahogy megbeszéltük..felületesen megemlitettem neki,hogy felveszem az ö vezeték nevét is,de a sajátomat is meghagyom...erre ö azt mondta,hogy ez öt zavarja?!?!...nem mondja miért,azt szeretné ha csak az ö nevét viselném...nagyon meglepett!Soha nem volt még ilyen korlátolt vagy birtoklo!Vagy minek lehet ezt nevezni?
2018. júl. 27. 22:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
46%
Azert kamu a kerdes mert EGYÜTT kell menni az anyakonyvvezetohoz es ott mondjatok meg hogy lesz a feleseg neve meg a gyerekeke....
2018. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Na jo,én nem fogok itt magyarázkodni arrol,hogy miért nem kamu a kérdésem.Köszönöm ,nem kérek több választ senkitöl.
2018. júl. 28. 08:58
 23/31 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ne nézz annyi éjjel nappal Budapestet...

Ott van most az esküvő. Emlékszem ez a neves hiszti Szofinál és Tamásnál is előfordult. Gondolom a tegnapi rész miatt eszedbe jutott.

Az anyakönyvvezető meg lehet akármilyen jó ismerősöd, akkor is ketten kelletek ahhoz, hogy bejelentsétek a házasságkötésetek szándékát.

Egyedül maximum annyit tudsz intézni, hogy odatelefonálsz a hivatalba, hogy mikorra tud fogadni titeket, hogy bejelentsétek a szándékotokat és megkérdezheted, hogy milyen papírokat, okmányokat vigyetek magatokkal.

2018. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

Valóban, időpontot egyeztethet az egyik fél is, nálunk a vőlegényem rendezte ezt. De odamenni ketten kellett. Nyilatkozni kellett az én leendő nevemről, a házasságból születendő gyermekek nevéről.

Ilyen nincs, amit a kérdező írt. Akármilyen elfoglaltak, és akármilyen jó haver az anyakönyvvezető.

2018. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
42%

Ma jön haza a lányom a párjával Münchenből, mert személyesen kell bejelentkezni, hiába ismerem az anyakönyv vezetőt, nem volt kifogás.

Nyolc év alatt soha nem merült fel a névválasztás?

Érdekes...

2018. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
55%
Korlátolt, birtokló? Azért, mert van véleménye, és más, mint a tiéd? Szegény, nem megtiltotta, hogy megtartsd a neved, csak elmondta, ő mit gondol. Nem irigylem, ha elvész egy hazug hárpiát.
2018. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha a neved a két vez.-névvel jobban hangzik - akkor ezzel indokold, hogy jobb lesz a hangzása. Ha nem hangzik jobban, akkor ne erőltesd. 8 év után mér nem kellene ezen összeveszni. Legyetek boldogok!
2018. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
52%

Mennyi idióta, atyaisten!!

Hülye frusztrált fröcsögők -akinek ugye nem inge...


Én is egyedül voltam. Beírattam a saját nevem, a lányunk nevét, meg a majdani gyerekeinkét.


Engem 5 év után vettek el, mit szólsz?? Gondolom ez is kamu.


Kérdező, én is úgy írattam be, hogy a férjemé és a sajátom is.

"Megbántam" mert marha hosszú így, hogy 3 nevem lett, nem is használom, ha nem muszáj, csak Nagy (férjem neve) Etelkának mondom magam.

Nekem furcsa volt ennyi idő után a másik név, szerintem azért is ragaszkodtam a sajátomhoz is, de mostanra megszoktam az újat :D.


Ne képzelj bele semmit, ne fújd fel. Szerintem csak meglepődött, mert ez a variáció eszébe sem jutott eddig.

2018. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
84%

Én nem vettem fel semmit a nevéből.

A nevem az enyém, szeretem, ismerem, ezzel születtem, mindent így írtam alá egész életemben, ez vagyok én és ez is maradok.

Nem tudom, mi lehet az oka a kirohanásnak egyébként. Az én férjemben van egy kis birtoklási ösztön, de a név esetében fel sem merült, hogy gond lenne, hogy mindenkinek ugyanaz marad, mint eddig. A házasság számunkra nem erről szól.

Szülei maradibbak/konzervatívabbak? Lehet, hogy családi elvárás?

2018. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
53%
Aha, és alá is hamisítottad a pasid nevét???
2018. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!