Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja ez a völegényemet?

Miért zavarja ez a völegényemet?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt,abbol 2 éve együtt élünk.Eldöntöttük,hogy egy honap mulva törvényesitjük a kapcsolatunkat.Tehát egybekelünk szük családi kör kiséretében.Ma megkérdezte,hogy egyeztettem e már az anyakönyv vezetövel,mondtam ,hogy igen ahogy megbeszéltük..felületesen megemlitettem neki,hogy felveszem az ö vezeték nevét is,de a sajátomat is meghagyom...erre ö azt mondta,hogy ez öt zavarja?!?!...nem mondja miért,azt szeretné ha csak az ö nevét viselném...nagyon meglepett!Soha nem volt még ilyen korlátolt vagy birtoklo!Vagy minek lehet ezt nevezni?
2018. júl. 27. 22:01
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
56%

4:7. § [A házasságkötést megelőző eljárás]


(1) A házasságkötést megelőzően a házasulóknak az anyakönyvvezető előtt ki kell jelenteniük, hogy házasságuknak nincs jogi akadálya, és igazolniuk kell, hogy házasságkötésük jogi feltételei fennállnak.


(2) A házasságkötést az anyakönyvvezető csak a házasságkötési szándék bejelentését követő harminc nap utáni időpontra tűzheti ki. A jegyző e határidő alól indokolt esetben felmentést adhat.


(3) A házasulók valamelyikének közeli halállal fenyegető egészségi állapota esetén a házasulók nyilatkozata a házasságkötés összes jogi feltételének igazolását pótolja, és a házasságot a bejelentés után nyomban meg lehet kötni.


Együtt kell megjelenni, legalább egy hónappal korábban...

2018. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!