Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mindenki...

Mit csináljak, ha mindenki támad a babát érintő döntéseink miatt? Hogy engedjem ezt el?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babánk, és nagyon szeretjük a párommal, mégis szinte minden családtag tesz valami beszólást, vagy próbál kioktatni. Ilyenek vannak:

-Próbáltuk a külön szobát, meg lett csinálva a gyönyörű babaszoba, de egyszerűen nem éreztük úgy jól magunkat, hogy külön volt tőlünk.

Mindig jó alvó voltam (ezt szerencsére a lányunk is örökölte:) ), mégis felriadtam többször éjszaka, és rohantam át, hogy biztos baj van, de ő békésen aludt. Ezért megbeszéltük a férjemmel, hogy 5-6 hónapos koráig velünk alszik, lett neki külön csinálva babasarok. De sokan nem értik, hogy miért, valaki meg is kérdezte, hogy akkor mi a gyerekkel egy szobában szexelünk?! Meg hogy majd ha barátja lesz, akkor is a mi szobánkban alszanak...

-Vásárolok a babának. Mondták, hogy felesleges, mert "úgysem nézi, mi van rajta", de valószínűleg ő lesz az egyetlen gyerekünk, ezért ha megtetszik egy párezres body, akkor nem fogom a boltban hagyni. A babakocsinál is ez volt, hogy minek ilyen drága, meg a fele ennyibe kerülő is tökéletesen megfelel a célnak. Kioktatnak, megjegyzéseket tesznek, hogy látják van pénz, stb.

-Néha hordozunk, de tényleg ritkán. Ilyenkor megkapom, hogy megfullasztom a gyereket, meg így majd megnézhetem magam, hogyha egyszer kiesik onnan és összetöri magát, meg hogy ez olyan "c..gány szokás"...

-Az esti fürdetést, etetést, altatást a párom csinálja, ez az ő közös "rituáléjuk", viszont sokak szerint így lepasszolom a gyereket, és hogy ez nem a férjem feladata, meg én azért kapom a pénzt, hogy ezeket megcsináljam, ne a kanapén üldögéljek. Hiába mondom, hogy a férjem ezt magától csinálja, sosem kérem, és élvezi, szereti, hogy kiveszi a részét a pici körüli dolgokból, mintha meg sem hallanák.


És ez csak pár példa... De láthatjátok, hogy nem veszélyeztetjük, nem bántjuk. Mégis mindenki állítja, hogy csak úgy a jó, ahogy ők mondják, és hogy én ehhez amúgy sem értek, meg ilyen fiatalon inkább fogadjam meg a tanácsokat. De minek, ha nekünk ez így teljesen jó?! Komolyan, már kivagyok, ha valaki jönne hozzánk, vagy egy családi eseményen valaki elkezd egy babás témát és kérdezgetnek.


2018. aug. 5. 23:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%
Ezek annyira intim dolgok, és annyira nem érintenek mást, hogy eszembe se jutna elmondani senkinek, hogyan van nálunk. Miért mondod el?...:-o
2018. aug. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%

"Komolyan, már kivagyok, ha valaki jönne hozzánk, vagy egy családi eseményen valaki elkezd egy babás témát és kérdezgetnek."

Ja, látom.

Én nem járok ilyenekre, mert nem szeretek.


Mondd azt, hogy beszéljünk másról.

Ha erősködik, akkor mondd, hogy ez nekünk intim dolog, és nem szeretnék társaságban mesélni róla, csak a babára és rám tartozik, milyen kapcsolatban vagyunk.

Ennek negyedét is elég mondani.

Én úgy unblock az egész embertipust, magatartást kiiktattam az életemből, amióta felnőttem.

2018. aug. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Egyáltalán, miért számoltok be nekik erröl? Közük? Semmi.
2018. aug. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%

Mellesleg az ilyen embereket 100% kizárjátok az életetekből és kész.


Én sem véletlenül lakok két országgal odébb, mint a családom. Igy minimálisan sem tudnak beleugatni az életünkbe.


Ideje felnőni.

2018. aug. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen mindegy mit hogy csinálsz, mindig lesz aki be tud szólni! Nekünk is egy gyerekünk van, már 4eves,engem már nem érdekel ki mit mondd. Én gyerekem, úgy csinálom ahogy nekünk jó. Pont. Aki beszol az foglalkozzon a saját gyerekével.

Majd nemsokára jön a hozzataplalas, na ott is mondanak majd érdekes dolgokat. Nálunk kiderult h én 2honaposan már húslevesen és tejbegrizen éltem... Ja, másfél évesen minden gyerek szobatiszta volt....plusz anyu nem is érti miért nincs időm semmire, hát tegyem be a gyereket a járókaba, szépen eljatszik és még tudom csinálni a dolgom... 😂 30ev milyen szépen megszepiti a dolgokat... Egy tanácsom van: CSAK MAGADRA HALLGASS! TE VAGY AZ ANYUKÁJA, JÓ ANYUKÁJA VAGY!!!!

2018. aug. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
97%

"Nem megy... Komolyan, képes vagyok napokig kattogni 1-1 mondaton, megjegyzésen, vagy akár pillantáson."


Á, túl érzékeny vagy! Nem szabad ennyire magadra venni mások megjegyzéseit, vagy elképzeléseit. Ha a döntés már megszületett nálatok, akkor ne hagyd magad piszkálni. És képviseld határozottan azt az álláspontot, amit a férjeddel közösen hoztatok, vagy amiről te döntöttél. És ne hagyd magad piszkálni. Ha gondolod észérvekkel alátámaszthatod két mondatban. De ez sem szükséges.

Néhány hónapos piszkálódás után leszoktak rólam, mert látták, hogy lepereg rólam, és nem hagytam, hogy belém kössenek. Így nekik sem volt élvezet, és abba hagyták. Engem meg nem érdekelt, hogy különcnek, vagy Marsról jött idegennek gondoltak. Én is kenguruban magamra kötöttem, ha nem boltba mentünk, hanem a friss levegő öröméért. És a kengurus séták alkalmával nagyon élvezte, hogy arra mentem amerre ő akarta. Lelkesen mutogatta a kis kezével az irány, hogy mit akar megnézni és fennhangon gőgicsélt babanyelven :-)

2018. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

Úgy, hogy nem magyarázkodunk, mert az olyan hatást kelt, minntha lenne joguk beleszólni. Csak tőmondatok, és minimális közlés:

"A gyereket a férjem fürdeti, mert nekünk ez így jó."

"Így alszik, mert nekünk ez így jó."


Pont. És nem beszélni az adott témáról többet, és ha elkezdik a szövegetlést, akkor közlöd, mosolyogva, hogy "nekünk ez így jó, mi így döntöttünk".


Ennyi. Meg kell húznod a határaitokat.

2018. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nagyon is jól csináltok mindent! Ne vedd fel a megjegyzéseket!

Az meg egyenesen szívet melengető, hogy apuka fürdet!

A gyereket nem egyedül vállaltad, és nem csak a tied, de senkinek nem kell magyarázkodnod.

Nekem már a kistesót akarják bebeszélni, mert milyen jó ha együtt nőnek fel (15hós). Igen valaki örül neki ha 2 -picike van, de mi úgy szeretnénk ha legalább 6 év lenne köztük.

Itt a faluban van egy leányzó, neki is másfél év körüli a gyermeke. Ők nem akarnak többet. Na bumm. Őt meg ezzel csesztetik.

Valami mindig van ami böki más csőrét. Ne foglalkozz vele!

2018. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%

Minek kell őket bevonni, ha ilyenek? Nulla információt szabad kiadni és akkor nem tudnak mibe beleszólni. Amikor kérdezik, hogy a fürdetést ki csinálja, mikor stb? A válasz: köszönjük az érdeklődést minden rendben a fürdetéssel, szépen megoldjuk, megy minden rendben, élvezzük, boldogok vagyunk stb. Vedd elő a sablon szövegeket és terelj. Ha erősködnek ismételd ezeket variálva addig, amíg le nem kattannak a témáról. Esetleg tereld el a témát, kérdezz vissza.


Nem szabad ilyen embereket bevonni. Ti mindent normálisan csináltok és másnak ehhez semmi köze, még ha ez a nagyszülő, akkor sem.


A másik, hogy ha kioktatást kapsz miért a francért nem állsz a sarkadra. Köszönd meg a tanácsokat, majd közöld, hogy a ti életetek ezért úgy csináljátok ahogy nektek tetszik. Mindenkinek volt/van rá lehetősége, hogy úgy csinálja, hogy neki tetszik. Vagy egyszerűen közöld, hogy nincs szükségetek tanácsra, majd jöjjenek akkor, ha ezt megértették.


Tárgyalástechnikai módszer, de a magánéletben is működik. Ha valaki elkezd győzködni és kéri az érveidet, te vesztesz. Mindig egyre rosszabb érveket hozol fel, az első a legjobb általában. Ezért támadható, amit mondasz. Erre a megoldás az a "beakadt lemezjátszó" technika. Mindig ugyanazt az érvet mondod el más szavakkal. Ha jön erre, hogy de hát miért nem így vagy úgy, akkor is ismételgeted. Ezt meg fogja unni a vitapartner.

2018. aug. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
19: Egyáltalán nem kell beleállni egy leckéztető szituba. Üss vagy fuss!
2018. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!