Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha mindenki...

Mit csináljak, ha mindenki támad a babát érintő döntéseink miatt? Hogy engedjem ezt el?

Figyelt kérdés

2 hónapos a babánk, és nagyon szeretjük a párommal, mégis szinte minden családtag tesz valami beszólást, vagy próbál kioktatni. Ilyenek vannak:

-Próbáltuk a külön szobát, meg lett csinálva a gyönyörű babaszoba, de egyszerűen nem éreztük úgy jól magunkat, hogy külön volt tőlünk.

Mindig jó alvó voltam (ezt szerencsére a lányunk is örökölte:) ), mégis felriadtam többször éjszaka, és rohantam át, hogy biztos baj van, de ő békésen aludt. Ezért megbeszéltük a férjemmel, hogy 5-6 hónapos koráig velünk alszik, lett neki külön csinálva babasarok. De sokan nem értik, hogy miért, valaki meg is kérdezte, hogy akkor mi a gyerekkel egy szobában szexelünk?! Meg hogy majd ha barátja lesz, akkor is a mi szobánkban alszanak...

-Vásárolok a babának. Mondták, hogy felesleges, mert "úgysem nézi, mi van rajta", de valószínűleg ő lesz az egyetlen gyerekünk, ezért ha megtetszik egy párezres body, akkor nem fogom a boltban hagyni. A babakocsinál is ez volt, hogy minek ilyen drága, meg a fele ennyibe kerülő is tökéletesen megfelel a célnak. Kioktatnak, megjegyzéseket tesznek, hogy látják van pénz, stb.

-Néha hordozunk, de tényleg ritkán. Ilyenkor megkapom, hogy megfullasztom a gyereket, meg így majd megnézhetem magam, hogyha egyszer kiesik onnan és összetöri magát, meg hogy ez olyan "c..gány szokás"...

-Az esti fürdetést, etetést, altatást a párom csinálja, ez az ő közös "rituáléjuk", viszont sokak szerint így lepasszolom a gyereket, és hogy ez nem a férjem feladata, meg én azért kapom a pénzt, hogy ezeket megcsináljam, ne a kanapén üldögéljek. Hiába mondom, hogy a férjem ezt magától csinálja, sosem kérem, és élvezi, szereti, hogy kiveszi a részét a pici körüli dolgokból, mintha meg sem hallanák.


És ez csak pár példa... De láthatjátok, hogy nem veszélyeztetjük, nem bántjuk. Mégis mindenki állítja, hogy csak úgy a jó, ahogy ők mondják, és hogy én ehhez amúgy sem értek, meg ilyen fiatalon inkább fogadjam meg a tanácsokat. De minek, ha nekünk ez így teljesen jó?! Komolyan, már kivagyok, ha valaki jönne hozzánk, vagy egy családi eseményen valaki elkezd egy babás témát és kérdezgetnek.


2018. aug. 5. 23:24
1 2 3
 21/24 acelsziv ***** válasza:
95%

Miféle retardáltak között éltek ti? Olyasmiért ajvékolnak, ami máshol már teljesen mindennapos.

Csak kérdezz rá legközelebb? "Ica néni! Úgy nézek én ki, mint egy p i csa?"

"Nem"

"AKKOR MIT B SZOGAT? MINT EGY P CSÁT?"

2018. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
23%
Ez aztán értelmes volt utolsó! Köszönjük!
2018. aug. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Én azért kapom az ívet, mert mikor megkérdezik, hogy mikor "érek már révbe" (eleve, milyen hülye kifejezés. Ha az életed célja az, hogy fogsz egy férfit, és szülsz neki egy gyereket, akkor huszonévesen, vagy a harmincas éveid elején vagy a csúcson. És ha kegyes veled az isten, és még további 40-50 évet élsz, akkor mit csinálsz azokban az években? Hiszen a Nagy Feladatot már teljesítetted), akkor közlöm, hogy soha. Talán párom lesz, majd ha beleszeretek valakibe, de csak úgy nem járok randizni, nem erőltetem az ismerkedést. Ahhoz meg túlságosan szeretem az életem így, ahogy van, hogy egy gyerek miatt változtassak rajta.

Nem vagyok gyerekgyűlölő, vagy családellenes, csak azért írtam le, mert ezt az ívet látom mindenkinél. Megy a vérszívás, hogy mikor lesz már párod. Ha van, akkor megy a csesztetés, hogy házasodjatok össze. Persze az esküvőt, ami a menyasszony nagy napja, akárhogy is nézzük, a rokonok szája íze szerint kell szervezni, pedig jó esetben csak egy van belőle... Ha megvan a papír, akkor megy a vérszívás, hogy mikor lesz már gyerek, aztán, ha megvan a trónörökös is, akkor felváltva mennek a kéretlen nevelési tanácsok, meg az "és mikor lesz kistesó?".

Korlátoltak a te ismerőseid is. Ha akarnátok, se tudnátok azt a gyereket a kamaszkoráig a szobátokban tartani. A "ti a gyerekkel egy szobában szexeltek?"-en meg csak mosolyogtam. Elég lapos lehet a szexuális élete, ha csak a franciaágy jöhet nála szóba, de valószínűleg visszakézből leosztottam volna, vagy, ha már ilyen bizalmas viszonyban vagyok, akkor megkérdeztem volna, hogy jól nyal-e a kedves férje.

Megszólni azt, hogy milyen ruhát meg kocsit veszel a babának, meg színtiszta irigység. Ha ő nem tudott nyugodt szívvel megvenni egy drágább babaholmit, akkor te se tedd! Eleve van valami beteges versengés a már szült nők között, hogy ki a jobb anya. Valószínűleg ők ilyenkor azt érzik, hogy te jobb anyának próbálod feltüntetni magad, mint ők. Elég nyomorult gondolkodásmód...

Azt is az irigység számlájára írnám, hogy azt szapulják, hogy a férjed fürdeti és fekteti a gyereket. Egyrészt, így nem vagy eléggé ősanya, másrészt valószínűleg az ő uruk otthon semmit nem csinál az önfeledt herevakargatáson kívül.

Hordozásról meg annyit, hogy mikor párszor barátnő gyerekére vigyáztam, és esetleg vinni kellett valahová, ezerszer szívesebben kötöztem magamra, hajigáltam be a cuccait a hátizsákomba, oszt' haladjunk, a babakocsit egyszer próbáltam használni, de idegesített, hogy a liftbe is alig fértem be vele, meg mindig ott volt előttem, nem tudtam olyan gyorsan haladni, stb. A szüleinek egy rossz szava nem volt ez ellen, semmi "meg fogod fullasztani", "le fogod ejteni", meg egyebek, ezt most hallom először. Csak egy kicsit furcsállták, hogy szívesebben cipelem a tízkilós gyereket, mint hogy toljam egy kocsiban, de letudták annyival, hogy kinek mi a kényelmes. A gyereknek meg, úgy láttam, hogy totál mindegy. Pislogott hosszúakat, és ennyi.

Persze, hogy azt állítják, hogy úgy jó, ahogy ők csinálják. Ezzel bebiztosítják azt a helyzetet, hogy ők tökéletesen csinálnak mindent, és aki nem úgy tesz, mint ők, az csakis rosszabb lehet. Elég sivár lehet az életük.

2018. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Èn is ilyen voltam, de megvàltoztam. Babàt vàrunk, programozott csâszàrt vàlasztott, mert ìgy akartam. Gondolvàn, az èn döntèsem, mi fizetjük stb... Erről nem hazudtam, mert felnőtt vagyok, nehogy màr èn kèrjek elnèzèst mert a hoztam felelőssègteljesen egy döntèst. Ott kezdődött, hogy boldog-boldogtalan a környezetből nem akàrmilyen stîlusban vàltozatos ökörsègeket ugatott. Pl majd nem jönnek az anyai èrzèsek, tömtèk a fèrem agyàt h èn majd fèl èvig!!! semmit sem fogok tudni csinâlni :):) stb. Először kedvesen próbàltam èrvelni, magyaràzni, hogy mindannyian màsok vagyunk ezèrt vagy azèrt döntöttünk ìgy stb. A kaput az tette be, mikor valaki azt mondta h emiatt èn felelőtlen anya vagyok. Na elborult az agyam. Azóta nemes egyszerűsèggel annyit mondok, hogy ez az èn döntèsem, köszönöm de az orvosommal mindent megbeszèltünk. Ha nem marad abba, àtvàltok paraszt kioktatóra màs tèmàban az ő èletükkel kapcsolatban, amivel vilâgosan kifejezem, hogy mindenki a maga portàjàn sepregessen ès magàval foglalkozzon. Ilyen módszerrel 2nèl többször nem kellett helyretennem senkit, azóta nem tèma a szülèsem. Gondolom ha ez nincs, akkor ugyanez az okoskodàs ment volna, mint nàlatok a gyerekkel is. Helyzet ugyanaz, megfontoltan jó anyagi körülmènyekre vàllaljuk, valószînü nàlunk sem lesz testvèr. Sokakat ha nem is mondjak az irigyseg bant, hogy en itt is megtalaltam a modjat h olyan szules legyen amilyet akarok (nem kell felnem, trauman atmennem) es ki is birjuk fizetni. Semmi mas ez csak irigyseg, meg az h a maguk eleteben nem tudnak rendet tenni es ugatnak maseba. Mert lehet jo tanacsot adni, csak azt nem ilyen stilusban ahogy neked meg nekem mondjak, es azert tanacs mert vagy megfogadja a masik vagy nem. Nincs eroltetes, leszolas, gyozkodes. Ezek nem tanacsok amiket nekunk adnak szimpla beleugatas. Ket dolgot tehetsz. 1. Tudatosan visszaveres es utana kuss lesz 2. Megvarod te is a bűvös mondatot ami beteszi a kaput, visszavered ezeket ès kuss lesz. Egyik be fog koverkezni elobb vagy utobb mert meg fogod unni. Ui: itt is apuka fog furdetni, nagyon varja :)
2018. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!