Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A trágár, csúnya beszéd...

A trágár, csúnya beszéd mennyire megszokott a családodban?

Figyelt kérdés
2018. szept. 6. 21:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Itthon, szűk családi körben most egyáltalán nem. Ennek az oka, hogy most tanul beszélni a gyerek.

Amúgy én hívő vagyok, tehát az istenkáromlások nálunk nem elfogadottak alapból sem, de mivel nem vagyok álszent, nem akadok fenn ilyeneken, hogy qva, p.cs.a, f@s.z, b. meg... Nálam is kicsúszik, ha pl nagyon ideges vagyok, csak nem a gyerek előtt.

2018. szept. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
90%
Igyekszünk odafigyelni és elkerülni az erősebb kifejezések használatát. Persze, óhatatlanul kicsúszik az ember száján egy- egy húzósabb szó, kifejezés, ha valami nagy hülyeséget követ el, vagy ügyetlen volt, stb.
2018. szept. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%
Semennyire! Egyébként pedig mi a f.. közöd van hozzá? 😁
2018. szept. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

-Joska ba, azt beszélik a faluba’, hogy magànak szegényes a szókincse!

- Faszt!

2018. szept. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyám borzalmasan rondán beszél,annak dacára,hogy pedagógus. Nem vagyok álszent,nekem is kicsúszik néha, de neki már kötőszóként. Hiába szólok rá. (Közönséges és agresszív). Én próbálom moderálni magam.
2018. szept. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Otthon soha, tabu volt a csúnya beszéd. Hál' Istennek, így nem lettem egy mocskosszájú kocsis. :)
2018. szept. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Apám alkoholista proli volt, minden értelmes szóra jutott két káromkodás. Sajnos nekem is nagyon beépült a szövegkörnyezetembe és úgy használom hogy észre sem veszem.
2018. szept. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Mikor összejöttem párommal, nagyon ügyesen kibővítettük egymás szókincsét. Aztán hogy később megszületett a gyermekünk, megbeszéltük hogy az első évében nem mondunk ocsmány szavakat, vagy ha nagyon nem bírjuk ki, akkor valami enyhébb , aranyosabb jelzőt mondunk. Akkor már nem a b+ meg társai voltak a porondon, hanem a macska vigye el, irgum burgum , amit a paci himbál meg ilyenek. Mostmár iskolás a gyerekünk, és sokszor csak lesek, milyen szavakat használ amit valszeg ott tanul. Na aztán már mi sem fogjuk vissza magunkat néha. Most keverjük a kettőt. Tegnap pl kiöntöttem véletlenül a kávét a konyhában, erre azt mondtam, hogy a macska vigye el b+.
2018. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megszokott volt, anyám folyton ordított és káromkodott, a mai napig, apa szinte sosem, csak ha ideges, de akkor sem nagyon. Én is szoktam, főleg ha feszült vagyok, vagy ideges. Nem szép dolog, de sajnos ez van.
2018. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
44%

Anyum ha kiborít, vagy leejt valamit, azt szokta mondani, de csak úgy magának méregből: a ku.rva fa.szát! Nagyon találó!:D

Én is szoktam. Ritkán, de akkor megcifrázom rendesen.

2018. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!