Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A trágár, csúnya beszéd...

A trágár, csúnya beszéd mennyire megszokott a családodban?

Figyelt kérdés
2018. szept. 6. 21:07
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem megszokott. Nagyon ritkán hallok valakit a családomból káromkodni, akkor is csak olyan lightosabb verzióval.
2018. szept. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyunk széplelkek, de a durvább szavakat kivételes esetekre tartjuk, amire valók. A szitokszavak halmaza is az élő nyelv része s határozottan ízesíteni tudja a beszédet, nyomatékosít, meg minden. Ki nem hagynám a nyelvből. De nem arra van, hogy lépten-nyomon használjuk. Én igazából akármeddig meg tudok lenni igazán "csúnya" szó nélkül, az egyetlen, amit indulat nélkül, nyomatékosításra használok, a kurw@ (így átmegy? fene a kis érzékeny trágárságszűrőbe). Az nekem annyira nem vészes, ahogy a franc sem, de alapból nem ezekkel beszélek, max. közvetlen családi közegben, esetleg a macskákkal, azok fel tudják húzni az embert, nem nagyon komolyan, de erősebb szavakat azért kiváltanak.

Bizonyos nagyon gyakori szavakat (a B+, ugye, ami tényleg kötőszó egyeseknek) soha nem használok, az nekem már sok. Az angol verzió sokkal jobban tetszik, de azt se használom magyarban, az hülyén venné ki magát.


Ami nagyon tetszett egy régi ifjúsági regényben, az a szitokszavak nélküli cifra "káromkodás". Lila ködben kóválygó boszorkány, erre a részletre emlékszem, ezekkel volt tele s kiválóan alkalmas volt arra, hogy az ember kifakadva előadja. Úgyhogy csak mert cifrázni akarjuk, nem kell konkrétan káromkodni, sokkal intellektuálisabban s gyerekbarátabban is meg lehet oldani.


Anyám volt az, aki igazán érdekes szexuális devianciákat fogalmazott meg, ha ideges volt. Mivel én ilyenkor belegondolok, mindig eléggé elcsodálkoztam ahhoz, hogy fel se merüljön bennem a megismétlése, anyám nyilván csak belegondolás nélkül fűzte a szavakat.

Gyermek- és ifjúkoromban egyáltalán nem használtam csúnya szót, az anyai példa dacára. A párom (s az élet) picit rontott rajtam, de ő se beszél ám kifejezetten csúnyán, csak egy fokkal erősebben, mint én. Ha B+elne, már rég fejbevágtam volna, pedig erőszakos sem vagyok, csak van egyfajta temperamentumom s azért bizonyos dologra érzékeny vagyok. A nyelvhasználatom viszont tombolva sem változik sokat, csuda tudja, miért.

2018. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
80%

Azzal tényleg nincs gond, ha időnként elmorog egy kvaanyázást vagy egy rohadtéletet az orra alatt valaki, de ha folyamatosan, megszakítás nélkül káromkodik és ocsmányul beszél, az egyszerűen visszataszító.

Fogalmam sincs rá, hogy a fenébe lehet ezt társadalmi rangokkal díjazni. Napi rendszerességgel hallani, hogy emberek olyan mocskosul szitkozódnak, Istent olyan gyalázatos módon rángatják le az égből, hogy a növények is elmenekülnek a környékről. Persze, bizonyos fokig vicces a dolog, de 24/7 hallgatni egyrészt unalmas, másrészt undorító is.

2018. szept. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk megszokott. Viszonylag gyakran káromkodunk, használunk "csúnya" szavakat. De nem egymásra, illetve, amikor mégis, akkor figyelünk rá, hogy ne bántsuk meg a másikat. Kisgyerek koromban sem finomkodtak előttünk a szüleink.
2018. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak a szüleink meg a nagyszüleink szoktak(inkább apai oldalról) mi nem . Nem is szabad.
2018. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak volt ilyen hülye szokása egy időben. Már felnőtt voltam amikor ő olyan közegbe került ahol ilyen emberektől átvette ezt a hülyeséget. Sajnos nagyon rá ragadt mindenféle trágár szó, apámmal csak lestünk ezen, hogy most miért lett ő ilyen ocsmány szájú.

Csak azért mert anyám volt az aki erre mocskosul haragudott, apámmal is üvöltött ha véletlen kiejtett egy bizonyos B-vel kezdődő trágár szót. Anyám csak azért volt ennyire trágár beszéd ellenes mert az ő szülei ilyenek voltak, és nagyon haragudott rájuk emiatt. Persze azóta már modorálta magát. Jó az megesik hogy időnként mi is kiejtnk 1-1 csúnya szót

2018. szept. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
87%

Szüleim előtt nem szoktam, magamban mérgelődöm néha, vagy ha épp nincsenek itthon :))

Szerintem sokkal értelmesebbnek tűnnek azok az emberek, akiknek nem minden szavuk b+ :)

Kiskoromban(kb.12 éves voltam akkor) elég sokat káromkodtunk tesómmal, anyámék azt találták ki, hogy a héten volt 1 óra amikor az összes káromkodást amit csak tudunk, azt mondjuk el nekik. Így már nem is volt "varázsa" az egésznek, gyorsan le is szoktunk róla :)) Azóta nem is káromkodtunk szüleink előtt(max évente 1x-2x pl. mikor belerúgsz a küszöbbe) :)

17/L

2018. szept. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
56%
Apum szokott, ha felidegesitik vagy foci nezes kozben. Amugy nem megszokott😆
2018. szept. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

#17 vagyok. Amúgy főleg suliból szedtük össze a szavakat a drága iskolatársaktól..:D

1x anyáméknak mutattam, hogy nézzétek milyen jó zenét találtam YouTubeon(Ellopták az oroszok a tankot):D

Volt még 1, nagynéném mutatta amikor 12 voltam (A rézfxszú bagoly) :D:D De legalább ezt nem mutattam anyáméknak...xd

Most is hallgatok ilyen szövegű zenéket, csak azért mert bejönnek(de pl. ma már kínosnak érzem, hogy ilyeneket mutogattam nekik, és nyilván nem a hangfalon üvöltetem ezeket) :)

Amúgy, nem szeretem ha a szüleim káromkodnak, többi ismerőstől nem zavar, csak tőlük :)

2018. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen. Leginkább általam. Az alapbeszédem is közönséges és trágár.
2018. szept. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!