Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukákat kérdeznék akiknek...

Anyukákat kérdeznék akiknek kisebb lányuk van 4-6 éves körüli és új párkapcsolatban élnek nem a gyerek apjával?

Figyelt kérdés

Nálatok hogy működik az esti fürdetés? A párotok fürdeti a lánykátokat? Mennyire elfogadott dolog? Hogy álltok ehhez a témához? Lehet hülye kérdés de foglalkoztat.

Értelmes válaszokat köszönöm előre is!


2018. okt. 23. 16:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
0%
16 os , honnnan tudna , hogy a párja pedofil? Ra van irva a homlokara? Honnan lehet tudni ? Ja a dezsö nem olyan
2018. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
92%

Bármilyen meglepő, de a férfiak zöme NEM pedofil. Amelyik az, az a saját gyerekével is az lenne. Akinek egészséges szexualitása van, annak bármelyik kislány csak kislány, én azt gondolom, hogy azzal az anyával is bajok vannak, aki nem képes normális párkapcsolatot kialakítani, mert folyamatosan ilyesmiken aggódik.


Szerintem egyébként egy 6 éves már szinte teljesen önellátó tud lenni, ami a fürdést illeti. Hajmosásban még kérhet segítséget, de hajat úgysem kell mosni minden nap. Vizet engedni a pótapuka is tud, és esetleg a kádból kimászáskor is segíthet. Szerintem érdemes ezt külön-külön a lánykával, és a pótapukával is megbeszélni, hogy zavarná-e ez bármelyiküket is. Vannak szégyenlős kislányok, ha ő azt mondja, hogy igen, őt zavarná, akkor azt viszont tiszteletben kell tartani.


Nálunk bohóckodnak, nyúzzák egymást, a 6 éves lányom éjjel-nappal az ölében lóg a kedvesemnek, kifejezetten igényli a testi kontaktust vele (ez a szeretetnyelve is egyébként), viszont ami a meztelenkedést illeti, abban szégyenlősebb. A 10 éves fiam viszont egyáltalán nem szégyenlős, ő fürdés után simán átklattyog a szobán meztelenül, meg benyit, amikor más fürdik, veszekszünk is vele ezért rendszeresen.

2018. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, először is a gyereket kell megkérdezni, hogy van-e kifogása ellene, hogy a párod fürdesse meg. Na, ez után, és ennek tükrében lehet tovább okoskodni...


(50%-os, gondolkodtál már pszichológuson? Borzalmas lehet ilyen paranoid módon látni a világot - neked is, meg a környezetednek is.)

2018. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
89%

50%-os, a gyerek apjának sem engednéd, hogy fürdesse? Mert hát az ő homlokára sincs ráírva, hogy pedofil, vagy sem.


Kérdező, hogy a fenében tudsz együttélni valakivel, ha egyáltalán felmerül benned ez a gondolat? Én ugyan nő vagyok, lánygyerekem van, de ha a párod lennék, és rájönnék, hogy hogy ilyeneken agyalsz, messzire menekülnék tőled.

2018. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%

Jobb aggódni es elövigyazatosnak lenni , meg ha ez sert is masokat , mintsabb ” biztos jó lesz ” alapon a gyereket veszelyeztetni

Ha 5-6 ev múlva vege lesz a kapcsolatodnak , rájössz h a gyerek legfontosabb , nem ki mit gondol

2018. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
86%

"rájössz h a gyerek legfontosabb , nem ki mit gondol."


Ezt úgy érted, hogy nem számít, ha a páromat sérti, hogy pedofilnak gondolom? Tényleg normálisnak tartod, hogy a lánygyermeked közelébe sem engedsz férfiembert? A saját apját sem? Nagyapát?


Igaz, nekem is volt barátnőm, akik elszörnyedt, hogy a mostohaapám vigyáz a gyerekemre este, amikor mi színházba megyünk. A nagymamák nem szívesen közlekedtek éjjel.


Az is igaz, hogy két lábbal rugtam ki a jóindulatú barátnőt, aki az egyik legkedvesebb családtagomat sértegette.

2018. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
70%
A lányom 7 éves volt, amikor megismertem a férjemet, aki rögtön hozzánk is költözött. Mosdatni már nem kellett ekkor a lányomat, de nálunk a meztelenség egymás előtt sosem volt tabu, fürdésnél is sokszor volt bent a fürdőszobában a férjem, a lányom nem szeretett egyedül lenni, szeretett csacsogni nekünk a kádban. Eleinte pár hétig a férjem nem mutatkozott meztelenül a gyerek előtt, mert mi sem tudtuk, mennyire férne ez bele, mennyire érezné kényelmetlenül magát a lányom, de beszélgettünk erről egymással és a gyerkőccel is, aki már a felvetésen is csodálkozott, mert hát miért is zavarná, nem is érti. (Amúgy az összeköltözés után 4 hónappal már apának kezdte szólítani a lányom a férjemet, szóval elég hamar ment az összeszokás.) Eltelt azóta pár év, és a meztelenség továbbra sem tabu a szűk családunkon belül. A férjem nem egy múló szeszély, azóta örökbefogadta a lányomat, és jelenleg 3 gyereket nevelünk, akik amúgy szintén eléggé tisztában vannak egymás testével, pl. amikor a fiam megszületett, a lányaim jól áttanulmányozták, milyen is egy babafüyti, és roppant érdekesnek találták. Engem is és a férjemet is látnak meztelenül a gyerekeink, simán bejönnek hozzánk amikor fürdünk, és simán öltözünk előttük. Sokaknak ez a vér szerinti szüleikkel is meredek lenne, tudom, de nekünk ötünk között ez így kényelmes és természetes.
2018. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
83%
"Ha 5-6 ev múlva vege lesz a kapcsolatodnak , rájössz h a gyerek legfontosabb , nem ki mit gondol" - á, ezzel a hozzáállással az 5-6 NAP is csodaszámba menne...
2018. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
14%
Igen , nagyon fontos , vilagon a legfontosabb , hogy a gyerek láthassa a mostohaapa fütyijét , 7 évesen ! Ez igen ! Szép család ! Nirvana
2018. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. okt. 24. 17:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!