Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elkuldenétek a gyereketeket...

Ti elkuldenétek a gyereketeket a lakasotokbol ha nem tud félretenni havonta a fizetésből?

Figyelt kérdés
Élettársammal élek együtt az ő lakásában.Masfel éve jöttünk össze. Nekem is van lakásom melyben a 27 éves lányom lakik. Van még egy fiam aki kiskorú ő velünk él. Élettársam nem hagy békén, hogy időt szabott a nagylanyomnak meddig lakhat az én lakasomba max 2 év. Azalatt tegyen félre és ha nem tud hagyja el a lakást/ pedig nem tud mert autót törleszt és Funda lakáskasszat is fizet közbe/ adjuk ki albérletbe vagy a gyerekemmel fizettessek albérletet. Az alberletbol pedig tegyek félre másik gyerek jövőjére valamennyit a többit tegyem be a közösbe - így mondta. Mert h akkor minek lakik ott ha nem tud félre tenni. Meg h a nagylanyom az ő zsebebol is veszi ki a pénzt. Mert így h ott lakik nem tudjuk kiadni. Ti állítanatok a gyereketeknek ilyen szankciót?
2018. okt. 24. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
86%

Te nagyobb suttyót nem tudtál összeszedni?

Mi köze van neked a TE lakásodhoz?

Mi köze van ahhoz a saját lányod mit csinál a pénzével?

Irigy kutya, aki kirakná a lányodat hogy nehogymár könnyebb élete legyen az anyja által, te meg még bólogatnál is neki?

Normális ember ott segíti a gyerekét ahol tudja, ez a pénzéhes majom phasz meg törődjön a saját dolgával.

Kétlem hogy ritka bulizásból meg évi egy nyaralásból félretett pénzből a lányod saját lakát tudna venni, ez már szőrszálhasogatás. Mi lesz a következő? Megjegyzi hogy nem szárazkenyéren él, holott akkor tehetne félre?

Egy gusztustalan alakkal vagy együtt, ez meg téged minősít. Nekem már kinyílt volna a bicska a zsebembe a pasi meg repül.

2018. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
43%
*neki
2018. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom eldönteni, hogy melyik a hülyébb. A kérdező vagy a párja.

Kérdező, ha jót akarsz a gyerekeidnek és magadnak, akkor összepakolsz és hazaköltöztök a fiaddal a saját házadba.

2018. okt. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként gondolom tudta, hogy van két gyereked amikor összejöttetek.

Akkor most ezt hogy gondolja?A sajàt lànyodtól kérj albérleti díjat, ha nem, akkor menjen az utcàra?!


Ez egy paraszt, de nagyon!


Nekem is van egy lànyom, igaz még csak 9 éves, de élettàrsam mindig azt nézi, a gyereknek mi a jó, azt akarja, hogy amit csak tehetek/tehetünk megadjunk neki, ésszerú keretek közt.És nem közös a kislàny!


Én a helyedben elgondolkodnék a jövőn.

De ő akarta, hogy nàla lakjatok?

2018. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ehhez a történethez már semmit nem lehet hozzáfűzni, mindent leírtak. El kell hagyni ezt az embert. Ez nonszensz amit csinál. Majd a másik gyerekeddel is ezt fogja, hogy ha hagyod, majd kitalálja, hogy ő fizesse magának az egyetemet, mert ő nem hajlandó belenyúlni a zsebébe, meg ilyenek. Ahogy telnek majd az évek szépen elmarja a gyerekeidet tőled - ha hagyod. Ne hagyd.
2018. okt. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
78%

A kérdésedre a válasz ezt a szituációt alapul véve: nem.


Első körben ő a te és nem a párod gyerekei. A te ingatlanodban lakik egyedül, és nem veletek a párod ingatlanjában.

Valamint te is írtad, hogy törlesztőt fizet, valamint lakáskasszát vezet. Utóbbit nyilván nem azért, mert életcélja, hogy a mának éljen, s egyszer csak ott találja magát, hogy se háza, se pénze, se jövője...


Azt hiszem abban sokan egyet fognak velem érteni, hogy szülőként nem várhatod el a lányodtól, hogy az élete a pénz utáni harkulászásból álljon, miközben nem él, mert az élete a munka és a pénzszerzés, melynek eredménye majd az lesz, hogy szépen kiég.

Ha a lányod fizeti a hitel törlesztést, és közben lakáskasszát vezet (ami megtakarítás akár tetszik, akár nem) megérdemli a kikapcsolódást.


Én viszont elgondolkoznék, hogy milyen szülő lehetsz te, aki a fentieket nem látod át.

2018. okt. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 A kérdező kommentje:
igen ő akarta h nála lakjunk azzal nem volt probléma csak szerintem ő arra számított h aztán az enyémet kiadom és jön bevétel akár olyan áron h a 27 éves lányomat költöztessük hozzánk amiről a lányom hallani se akar (neki idegen a párom) vagy akkor fizessen albit ha már ott lakik mivel félre se tesz akkor minek él ott ingyen, hogy igy nincs értelme párom szerint ha nem tud felmutatni h félre tett pénzt
2018. okt. 25. 11:08
 48/75 anonim ***** válasza:
86%

Te magad írtad, hogy lakáskasszát fizet. Az akkor a párodnak mi? A lakáskassza egy névre szóló megtakarítás, amit lakásvásárlásra lehet fordítani.


Az a baj kedves kérdező, hogy a kérdésed, és a válaszaid alapján te a párodnak adsz igazat a lányoddal kapcsolatban. És ez gáz. Nem kicsit.

2018. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
79%
Valamint azt nem látod be, hogy ott nála csak egy haszonállat vagy? Azt hitte, hogy ha odaköltöztök, akkor neki majd jön a pénz? Atyaúristen te milyen egy gyenge személyiség vagy..... Képes lettél volna a lányodat is odaköltöztetni a sajátból? A párod meg számol a te tulajdonoddal??? Az a baj, hogy te is érzed, hogy menne, ha nem mennél bele ilyesmibe, kidobna, ha már nem lenne ott az esély, hogy kihasználhat valamilyen módon anyagilag. Félsz inkább, hogy egyedül maradsz. Ha van két gyermeked és nem rontod el velük a kapcsolatot, akkor soha nem maradsz egyedül. De ha így bánsz velük, akkor elveszted őket (nemhiába a lányod utálja a párodat) és a párod, ha ilyen mentalitású, akkor nem sokáig áll ki melletted. Uhh. Mindegy. Úgy érzem kár neked bármit mondani.
2018. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
78%

"ha nem tud felmutatni h félre tett pénzt"

Ezt most én értem nagyon félre vagy a lányodnak be kell számolnia, hogy mire költi a pénzét? Ha igen, nem csodálom, hogy nem akart egy fedél alá költözni a pasiddal. A helyében el is küldtem volna a jó fenébe.

Amúgy meg fiatal nő a lányod, nehogy már ne engedhesse meg magának, hogy elmenjen ide-oda a barátaival néha-néha.

Ha ennyire pénz kell a pasinak, akkor keressen jobban fizető vagy egy másod állást.


A lányodnak van valami egyéb bűne, amit nem osztottál meg velünk? Azon kívül, hogy nem szimpi neki a párod..

2018. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!