Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elkuldenétek a gyereketeket...

Ti elkuldenétek a gyereketeket a lakasotokbol ha nem tud félretenni havonta a fizetésből?

Figyelt kérdés
Élettársammal élek együtt az ő lakásában.Masfel éve jöttünk össze. Nekem is van lakásom melyben a 27 éves lányom lakik. Van még egy fiam aki kiskorú ő velünk él. Élettársam nem hagy békén, hogy időt szabott a nagylanyomnak meddig lakhat az én lakasomba max 2 év. Azalatt tegyen félre és ha nem tud hagyja el a lakást/ pedig nem tud mert autót törleszt és Funda lakáskasszat is fizet közbe/ adjuk ki albérletbe vagy a gyerekemmel fizettessek albérletet. Az alberletbol pedig tegyek félre másik gyerek jövőjére valamennyit a többit tegyem be a közösbe - így mondta. Mert h akkor minek lakik ott ha nem tud félre tenni. Meg h a nagylanyom az ő zsebebol is veszi ki a pénzt. Mert így h ott lakik nem tudjuk kiadni. Ti állítanatok a gyereketeknek ilyen szankciót?
2018. okt. 24. 16:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
68%
Jézus gyere le 😲
2018. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
Na? Kaptál vàlaszokat. Hogy fogsz dönteni? Önàllò gondolat, èrzès valami van?
2018. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
19%
Tapasztalatból mondom, hogy a fundamenta kutya füle egy lakásvásárláshoz képest. 20.000-ft legmagasabb összeg havonta, amiből max hitellel együtt is 3.200.000 ft lesz 4 év 4 hónap alatt. Elnézve az ingatlan árakat... Ez semmi. Jah és most már nem ennyi lesz, mert a napokban megszűnt az állami támogatás. Abban tök igaza van a párodnak, hogy mások albérlet mellett gyűjtenek lakásra és többet tudnak felmutatni. Így, hogy ő nem fizet albit sem hitelt, max csak a rezsit a havi 20.000 nagyon sovány... A másik én azt sem értem milyen kapcsolat ez? Ami az ő lakása az közös abban éltek, ami a tiéd az meg csak a tiéd?? Mi a férjem lakásában élünk, nekem van sajátom, ami ki van adva. Mindkettőt közösként kezeljük. Természetesen. Hogy nézne már ki, hogy én itt élek, abban amit ő teremtett meg az közös (meg még idehoztam volna egy gyereket, aki nem az övé), majd ugatnék, hogy ja bocs, a másik csak az enyém.... :) A másik nem mindegy, hogy külön vagy közös kasszán vagytok. Mert, ha közösön, és még ő ellátja a kisebbik gyermeked, aki ahogy kivettem nem az övé, laktok nála, akkor nehogy már ahhoz kelljen jópofát vágni, hogy a másik meg 27 évesen!! havi 20.000 ft-ot tesz félre. Nem titok, hogy az én lakásom, ha felnő a közös gyermekünké lesz. De az biztos, hogyha adok neki egy hitelmentes lakást, akkor 27 évesen többet fogok tőle elvárni, mint havi 20.000 ft megtakarítás. Mondom ezt úgy, hogy KÖZÖS, számomra SAJÁT gyerekről beszélünk. Túl alacsonyra teszed a lécet, párodnak full igaza van. És nem azért fogom ezt tenni, mert én akarok irányítani az életében, sem nem azért, mert szemét szülő vagyok, hanem azért, mert az oké, hogy kap majd a gyerekem egy lakást, ha nagykorú lesz, de nem leszek mindig itt, és nem élek 5200 évig, hogy mindig mindent alátegyek. Nem kell a lakásért küzdenie úgy ahogy nekem (mert én 27 évesen már rég albi mellett az önerőre gyűjtöttem, nyilván ezt neki majd nem kell) de az, hogy a pénzről felelősségteljesen gondolkodjon, tanulja meg beosztani, képezzen tartalékot, álljon a lábán és ne verje el csutkára a havi fizetését egy ajándéklakásban úgy hogy havi 20.000-ft-ot (ami a körülményekhez képest nevetséges) tud felmutatni. Na azt el fogom várni. A sajáttól is. És nem nem kell nekem a megtakarításából majd egy forint se. Nem magam miatt, hanem miatta. És nem azért, mert fúúúúj milyen szülő vagyok, hogy adok valamit, de akkor jajj van véleményem. Nagyon egyszerű. Mert egy napon, ha majd neki lesz gyereke, akkor ő ugyanúgy felelősséggel tartozik majd azért a gyermekért, mint én őérte. És tanuljon meg letenni valamit az asztalra nélkülünk a szülei nélkül is. Mert az ő gyerekének is kell majd egy erős háttér, olyan, úgy ahogy neki is kellett és jól jött. És ezt meg kell tudnia teremteni.
2018. okt. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó!

Azt azért megnézem ma albérlet mellett ki mennyit tesz félre.

Elég szűk réteg lehet az,aki erre képes,mert azok már olyan jól keresnek,hogy tényleg már érdemesebb hitelt felvenni,és sajátba menni,mint albérlet mellett gyűjtögetni.


Persze,értem én az üzleti oldalát,de nekem ez annyira rideg hozzáállás.

A pasi konkrétan azt akarta éreztetni a nővel,hogy helyezze a saját lányát ő mögé.

Aki olyan kapcsolatba megy bele,ahol már vannak gyerekek,nem ugyanolyan,mint amikor nincs gyerek,vagy közös gyerek van.

A szülőnek mindig a gyerek lesz az első.


Azért hogy is mondjam,az is már eleve nagy dolog,hogy a nőnek a lakás a saját tulajdona,és nem kell osztoznia az ingatlanon mondjuk a volt férjjel,mert ma nagyon kevesen képesek egyedül arra,hogy mondjuk 40-es éveikre full egyedül,vagy egyedülálló anyaként saját lakásra tegyenek szert.


Ezért is talán a hozzászólók részéről a kirohanás,és együttérzés a 27 éves lánnyal,mert eléggé nem életszerűek az ilyen dolgok,a többség nem él ennyire kényelmesen,hogy neked is van ingatlanod,nekem is,és akkor még hasznunk is van.

A legtöbb elvált embernek bizony nehéz talpra állni újra,vannak akik középkorúként albérletben végzik.


Másrészt,h a lány még fizetne is albérletet,akkor bizony annak is csak a felére lenne jogosult,mivel gondolom a nő ugyanúgy dolgozik(arról nem esett szó mekkora a fizetése),sőt az is lehet,hogy a gyerek költségeit maga állja.


Én ha ezt az anyagiasságot ennyire érezném megmondanám a krapeknak,hogy "na kedvesem,akkor visszaköltözök a lányomhoz,te meg élje egyedül,és add ki albérletbe az egyik szobát a lakásban".


Meg ugye ott van a kisebb gyerek,aki már most ilyen kereszttűzben lehet,lesznek még ebből később gondok.

Ahol ilyen szándékok vannak,onnan jobb menni.

Ő gyakorlatilag úgy akar hasznot húzni,új kapcsolatot indítani(arról nem esett szó,hogy a pasasnak milyen előélete van),hogy neki minden kényelmes legyen benne.


Én már eleve csak azzal a feltétellel költöztem volna,ha ezt előre tisztázzuk,hogy neki nem gond,ha a lánya lakik a lakásban.

Egy farok meg nem éri annyit,hogy ne a gyerekét támogassa az ember.


Az,hogy ezt eleve így kiteregette,a szándékait,nekem már nem lenne szimpatikus.Majd lehet felnő a kisgyerek is,és akkor majd az is terítékre kerül,hogy "mikor költözik már el,stb"

Eleve egy gyereknek nagyon nehéz elfogadni egy nevelőszülőt,de itt már most gondok vannak.

2018. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
79%

Meg ha mondjuk most kiteszik a lányt a lakásból,onnantól majd megromlik a kapcsolat az anya és a lánya között.


Te hogy mennél át mondjuk Karácsonykor egy ünnepi ebédre úgy,hogy tudod,hogy anyádnak fontosabb egy férfi,mint te?

Meg úgy leülni az asztalhoz,hogy tudod,hogy a pasi azon volt,hogy neked rosszabb legyen?


Tudom,hogy nehéz gyerekkel új párt találni,de minden áron nekem nem kellene.

Ha már saját lakása van a nőnek,annyira rossz nem lehet a helyzet,megélni a pasi nélkül is megtud,ha dolgozik.

2018. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
24%

64- ez megint nem szól másról, csak jajj a fekete fenekű új párja a kérdezőnek című sztereotípia...

Csak mondom, hogy én szegénységben nőttem fel. Az életemet a diákhitel meg minden miatt milliós tartozásokkal kezdtem. Sok évig, társbérletben laktam egy szobát bérelve és úgy gyűjtöttem lakásra. Hozzáteszem nyaralni először 26 évesen voltam (előtte még a Balatonon se) a lakásomra, úgy, hogy 25 éves jelzálog került rá 10 évig gyűjtöttem. Légyszi hagyjuk már a brühühühü milyen nehéz a mai világban siránkozást. Aki akar az kitör. Saját példából beszélek nem a levegőbe és pont. Pont eleget tettem a "kényelmes" életemért azzal, hogy 10 évig heti 6 napban 10 órában dolgoztam. És igen kényelmes most hogy nekem is van lakásom meg férjemnek is van lakása. Megdolgoztunk pont eleget mint a ketten érte és meg is érdemeljük azt a jólétet, ami most van. Ezt bárki megteheti. Szóval a rinyát hagyjuk. Amíg nem volt saját lakásom, addig bele se mentem olyan kapcsolatba, hogy abból gyerek legyen. Hogy miért? Mert elvált szülők gyerek ként ezt a történetet is kívülről ismerem. Szóval tényleg, a rinyát hagyjuk. Nem anyagias a hozzáállásom, de ez a világ kegyetlen. És oké, hogy mindent aláteszek a gyermekemnek, mert szeretném ha neki szép, jobb és könnyű élete lenne, de ez nem azt jelenti, hogy akkor ő lébecolhat és az tök okés. Mint mondtam, egyszer neki is lesz egy gyereke és neki is biztosítani kell annak a gyereknek mindent.


Nem kell a lányt kitenni a lakásból, de mutasson fel nagyobb megtakarítást. Itt nem az új párral van a gond, hanem anyukával. És sajnálatos, hogy az új pár jobban az életre akarja nevelni a nem saját lányát, mint anyuka.


Egy szónak száz a vége. A jég hátán is meg kell tudni élni. Akkor is ha pl valaki támogatást kap a szülőktől. Mert a világ kegyetlen és a rinya senkit se érdekel. Lehet rinyálni, meg sajnálkozni, csak az nem visz előre senkit. És egy "gyereknek", aki 27 éves nem a majomszeretettel teszünk jót, hogy asszisztálunk a pénzelcseszéshez, hanem azzal, hogy megtanítjuk érvényesülni a életben.

2018. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
55%

"És sajnálatos, hogy az új pár jobban az életre akarja nevelni a nem saját lányát, mint anyuka."

Ne nevelgessen senki egy 27 évest!

Pláne ne egy idegen.

2018. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó. Nem nagyon érdekelt senkit a sikersztorid. Sajnos azt látom, hogy a lényeget nem fogtad. A új pár, akkor sem szólhat bele egy 27 éves nő életébe, ha ne adj isten segíteni szeretne, de itt nem akar segíiteni, hanem nyerészkedni akar. Az, hogy te pucér fenékkel indultál az életbe, nem jelenti azt, hogy másnak is úgy kell élnie, mint te éltél. Amúgy ez a lány (Nő!) dolgozik, félretesz, lehet, hogy tanul is. Elmegy néha ide oda? Óborzalom..... Micsoda fiatalság ez! Biztosan 50 évesen kellene szórakoznia menni.... Emberek. Úristen. Micsoda felfogások is vannak.
2018. okt. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
31%
Pont, hogy megfogtam a lényeget, amit sokan nem. 27 évesen popi alatt minden és havi 20.000 megtakarítást tud felmutatni. Gàz, nem kicsit, nagyon. Életképtelen anyuka lakàsa nélkül. Remélem sokàig nem lesz gyereke, mert îgy közel a 30-hoz ő is még csak gyerek. Gâz, hogy ezt anyuka nem làtja, csak az új pàr. Igen az enyém sikersztori :) Példa arra hogy nem rinyàlni csinàlni kell. 27 évesen a havi 20.000 îgy lókaki... De hàt nem kell mindenkinek életképes gyerek. :) Csak ne vàrjuk màrel egy normàlis gondolkodàsú férfitól, hogy ehhez a lókaki teljesítményhez tapsikoljon :)
2018. okt. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó a Te sztorid meg nem szól másról mint arról, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is".

Az ilyen heti 6 napban 10 órát dolgoztam, és senki nem segített típusú emberek egy kanál vízben tudnák megfojtani azt, aki nem szenvedett az életben annyit amennyit ők. Értem hogy neked xar volt. És?

Ritka gusztustalan ez a hozáállás.

2018. okt. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!