Ez neki életcél?

Figyelt kérdés
Van egy 23 éves gyerek. A szüleivel él. Tanul és mllette dolgozik. Megkérdeztem hogy mi az életcélja azt mondta hogy szeretne venni egy Volvot, aztán majd meglátja hogyan tovább. Ez életcél ? Nemhogy lakásra vagy házra gyűjtene nehogy az anyjáék nyakán maradjon 30 évesen is.

2018. nov. 5. 23:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Miért, és az életcél, hogy mindenről mondjunk le és helyette gyűjtsünk nyugdíjra? 70 éves nyuggerként aztán baromira ki leszek majd segítve azzal, hogy semmim nem volt meg az életben, nyugdíjasként meg örülök, ha el tudok ballagni a gyógyszertárig, hogy kipengessem a gyógyszerek árát. Ha annyira fontos számára az a Volvo, akkor vegye meg, nem értem miért kell magadat annyira felhúzni ezen. Amikor majd unokái lesznek, akkor ő nem azon fog nyavalyogni, hogy jáj' de nágyon fáj mindene, hanem majd büszkén meséli el, hogy mi mindent elért az életében.
2018. nov. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
84%
Most úgy őszintén. Neked nem mindegy kinek a nyakán marad, ha neked ez a "gyerek" nem rokonod, csak ismered?
2018. nov. 6. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
92%
Fiatal, nem tudja mit akar. De azt amit kigondol, ha megteheti csinálja. Nincs ebbe semmi.
2018. nov. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%
Miért, milyen életcélokkal kellene rendelkeznie egy tanulás mellett dolgozó 23 évesnek? 70 éves koráig körzővel vonalzóval kellene megterveznie az életét, bonyolult számítási szabályokkal a fizetésemelkedst, karrierlehetőségeket, kockázatelemzéssel együtt a többi kiadását-bevételét? Van megtakarítása, kocsira gyűjt, már ez is több sokszor,mint amit egy tanuló fel tud mutatni, miért gondolod, hogy az egyetlen életcélja az lehet egy fiatalnak, hogy azért gürizzen mindenről lemondva, hogy mihamarabb röghöz kösse magát egy lakással?
2018. nov. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
91%
Kedves kérdező belőled is csak az irigység beszel ...
2018. nov. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Én? Egy huszonéves élettelenre ? Miért lennék féltékeny ?
2018. nov. 6. 07:31
 17/37 A kérdező kommentje:
*irigy
2018. nov. 6. 07:31
 18/37 anonim válasza:
70%
Nekem se házam, se kocsim, se csajom, szüleimmel élek 34 éves férfiként, 3 műszakban dolgozom, és ha megkapom a fizut napok alatt eldrogozom az egészet, jeeee :)
2018. nov. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
64%

Én nem volvót hanem Porschét akartam, nekem az volt az életcélom. Valahogy különcebbnek és nemesebb dolognak tartottam azt, hogy ugyan a szülőkkel lakom egy épületben (többgenerációs, külön lakrészekkel), de van egy gyönyörű léghűtéses klasszikus 911-es Carrerám, minthogy egy albérletet nyögök havonta és járok busszal/szuzukival.

Életem legszebb évei voltak a Porsche tulajdonlás évei, nagyon nagyon élveztem.


Igaz, nekem a szüleim normálisak voltak egyfelől, másfelől meg sosem a közvélekedésnek akartam megfelelni, hanem magamnak.

2018. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
68%
Lesz egy szuper autója, ami neked sosem? :) Ő nem a fotelból osztja az észt, meg szül a Csokért hanem megvalósítja egy álmát.
2018. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!