Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm jogosan várná el,...

A sógornőm jogosan várná el, hogy kifizessük a lánya tönkrement telefonját?

Figyelt kérdés

Mielőtt átjöttek, direkt figyelmeztettük őket, hogy kütyüket vagy ne hozzanak vagy olyan biztonságos helyen hagyják, hogy a legkisebb fiunk ne férjen hozzá, mert mindent szétszerel, szétszed. Ők azt mondták, hogy persze, megértették. Mikor megérkeztek, akkor is a lelkükre kötöttem, hogy okos cuccokat biztonságos helyen tartani, mert a szerelőnk igen kreatív. Azt hittem, tényleg minden rendben lesz. A vacsora végén viszont a lányuk elkezdett dühöngeni, hogy a fiunk tönkretette a telefonját, amit a mosdóban hagyott... A sógornőm meg most elvárná, hogy kifizessük nekik a kárt (kb 180000Ft). Én nem érzem jogosnak ezt, de a férjem családja húzgálja a száját és az anyósom is telefonált, hogy ugye csak valami félreértés, hogy nem fizetünk.


Ilyen esetben mégis mit kellene tennünk?


2018. dec. 8. 13:36
 11/99 anonim ***** válasza:
46%

Illene kifizetnetek.

Ilyenről se hallottam még, hogy a gyerek hobbiból százezres értékű elektronikai eszközöket tesz tönkre. A lány nem volt okos hogy mégis a mosdóban felejtette, de ez normális esetben nem egy 180 ezer forintos hiba, nem neki és a szüleinek kéne ezt megfizetni. Értem én, hogy ennyi pénzt iszonyatosan nehéz csak úgy odaadni, és hogy részben ez az ő hibájuk volt, de a következményeket akkor is vállalni kell. Próbálj kompromisszumot találni, mondjuk vegyetek a lánynak egy új telefont ami nem 180k-ba kerül.

2018. dec. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/99 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nem gondolta, mert akik ilyet válaszolnak gyereket max tévében láttak, sajatjuk nincs. És nem tudom egyébként hogy a sógornő lánya mekkora lehet, de hogy egy 180 ezer forintos telefonra nem tud vigyázni... Szóval itt rohadtul nem a kérdező és a kérdező gyereke a hibás. Inkább a sógornő lányát kellett volna megtanitsni hogy vigyázzon a dolgaira. Szóval igen, lehet a nevelésre fogni, de nem a kérdező gyereke aki neveletlen, hanem a sógornő lánya. Vigyázzon a cuccaira. Ennyi. Nyilván ő az idősebb ha már ilyen értékű holmikat kap, de persze rögtön a kisebb gyereket kell hibáztatni (mert a sztoribol úgy jön le hogy a sógornő lánya az idősebb, a kérdezőé pedig kisebb gyerek), hogy nem tud vigyázni más dolgaira. Elkepeszto emberek vannak. Ha már a gyerekre akarjátok fogni, akkor miért nem a sógornő lányát hibaztatjarok hogy ő miért nem lett úgy meg nevelve hogy vigyázzon a dolgaira??
2018. dec. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/99 anonim ***** válasza:
54%
Nem fizetnék, hiszen egyrészt a figyelmeztetés is megvolt, másrészt a lány is megtanulja, hogy "telefonnak zsebben a helye" - ez az élet más területein is jól fog számára jönni, én se tudom megérteni, minek otthagyni valahol a telefont "csak úgy"...
2018. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/99 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem kellene fizetni, elmondtad vagy 60-szor, hogy vigyázzanak a dolgaikra, azt is, hogy miért. Erre ott felejti a lány a mosdóban a telefont.
2018. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/99 anonymousreview60 ***** válasza:
63%
Nem kell fizetni. Az elvárt ésszerű elővigyázatossággal jártatok el.
2018. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/99 anonim ***** válasza:
11%
15, szerelőről van szó...
2018. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/99 anonim ***** válasza:
71%

Azért 11-essel is egyetértek, elmész rokonokhoz és 180 ezerrel kevesebb leszel. Ugyan kérlek a gondatlanság máshol kezdődik. :D Mondjuk ott hogy a vasúton felejted az egyik szatyrod. Vagy a kassza pulton a pénztárcád. Nem az hogy elmész a rokonnál vécére és addig kirakod a szennyes tartóra a telód míg pislantasz, hogy ne essen a klotyóba. (VELEM MÁR MEGTÖRTÉNT). Bemész kajálni a konyhába és hopp, már tönkre is tette a gyerek a telefont.

Nehogy már a lányt kössük fel. :D

Ha a gyerek már akkora hogy hogy a szülei hagyják hogy a fürdőszobában is járkáljon, ahol bármit megehet/ihat, akkor azért a gyerekre is ráférne egy kis ejnye-bejnye a szülők részéről. Ha meg kisebb, és még nem érti, akkor mit keres a FÜRDŐBEN? :D

2018. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/99 anonim ***** válasza:
86%
Azt mondjuk én értem, hogy hogy lehet ottfelejteni a telefont, én is jártam már úgy, hogy rokonoknál kitettem a farzsebemből, nehogy beleessen a klotyóba, aztán elfelejtettem eltenni, mondjuk ott nem is volt ilyen veszély, hogy valaki "szétszereli" :D
2018. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/99 anonim ***** válasza:
64%

Ha a kiscsajnak 180 ezres mobilja van akkor gondolom telik nekik egy másik 180 ezres telóra is, nem a kenyérpénzből kuporgatták össze.

Mit keres a mobil a mosdóban? Ja, tudom! Elvitte magával a wc-re aztán 1 percre el kellett engednie, hogy kezet mosson.

A kis trónörökös hogy tud totálkárosra szétbszni egy mobilt? Kalapáccsal esett neki vagy simán ugrált rajta fél óráig anélkül, hogy bárki észrevette volna?

Ezek a kérdések amúgy tipikusan újgazdagéknál fordulnak elő, most majd 5 évig nem állnak szóba egymással egy szros mobil miatt, amit amúgy 50ért is meg lehet venni. Jó, tudom, az nem ájfon, nem lehet villogni vele.

2018. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/99 anonim ***** válasza:
35%
Nem lett volna 180e mínuszban ha vigyáz a telefonjára. Ha veled is elofordult már, hogy itt ott hagyod vendegsegben a telefonodat akkor ugyanolyan felelőtlen vagy mint a lány, és ezzel én nem dicsekednék. De az jogos hogy a kisebb gyereket kössük fel, ugye? És ha nem őt, akkor szüleit? Miért is? Elmondták hogy figyeljenek a cuccaikra. Figyelmetlenek voltak, a gyerek meg felelőtlen ilyen drága holmihoz. Ha én gyerekemmel történt volna, kapott volna fejmosast, és legközelebb akkor kapott volna újra ilyen drága mobilt ha majd megtanul vigyázni a cuccaira. Jóra nevelik a gyereket, gratulálok. El hagyod a cuccaidat és a másik hibás, fizesse ki, pedig te vagy a felelőtlen. Majd fent hagyja vonaton és bepereli a MÁVot mert elhagyta a mobilját. Ott is ki van írva hogy mindenki vigyázzon a dolgaira. Ez az eset sem különbözik. Itt is szoltak előre.
2018. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!