Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógornőm jogosan várná el,...

A sógornőm jogosan várná el, hogy kifizessük a lánya tönkrement telefonját?

Figyelt kérdés

Mielőtt átjöttek, direkt figyelmeztettük őket, hogy kütyüket vagy ne hozzanak vagy olyan biztonságos helyen hagyják, hogy a legkisebb fiunk ne férjen hozzá, mert mindent szétszerel, szétszed. Ők azt mondták, hogy persze, megértették. Mikor megérkeztek, akkor is a lelkükre kötöttem, hogy okos cuccokat biztonságos helyen tartani, mert a szerelőnk igen kreatív. Azt hittem, tényleg minden rendben lesz. A vacsora végén viszont a lányuk elkezdett dühöngeni, hogy a fiunk tönkretette a telefonját, amit a mosdóban hagyott... A sógornőm meg most elvárná, hogy kifizessük nekik a kárt (kb 180000Ft). Én nem érzem jogosnak ezt, de a férjem családja húzgálja a száját és az anyósom is telefonált, hogy ugye csak valami félreértés, hogy nem fizetünk.


Ilyen esetben mégis mit kellene tennünk?


2018. dec. 8. 13:36
 21/99 anonim ***** válasza:
55%
Nem fizetnék. Aki közel 200 ezres telefont vesz a gyerekének, az tanítsa meg vigyázni rá vagy legyen annyi pénze, hogy mellényzsebből fizeti ki.
2018. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/99 anonim ***** válasza:
27%
Nem fizetnék. Ha már több százezres telefonnal szaladgál a kiscsaj, vigyázzon rá. Nehogy már állandó jelleggel őrizd a saját gyerekedet az otthonodban, csak mert ők nem tudnak a saját dogaikra ügyelni, amit csak úgy mellékesen kértetek hogy NE vigyenek hozzátok... Amúgy meg, a dühöngés után.. biztos hogy a gyerek tette tönkre, és nem a kiscsaj, csak igy akar ingyér egy másikat? Egyáltalán minek szaladgál ilyen feleslegesen drága cuccal a csaj ha tudják hogy ilyen hanyag?
2018. dec. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/99 anonim ***** válasza:
77%

"Ha veled is elofordult már, hogy itt ott hagyod vendegsegben a telefonodat akkor ugyanolyan felelőtlen vagy mint a lány, és ezzel én nem dicsekednék."


Nem dicsekszem, és még véletlenül sem védem a másik oldalt, viszont nem is mondom, hogy soha nem hibáztam még :) Mindenkivel előfordult szerintem már, hogy nagyon benézett valamit, ezért nem kell máglyára küldeni a lányt. Az más kérdés, hogy tudatában a fentinek, én nem is vittem volna a telefonomat.

2018. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/99 anonim ***** válasza:
45%
Előzetesen is és megérkezés pillanatában is figyelmeztetve lettek alaposan, szóval a lánynak ezt észben kellett volna tartania abban a pillanatban, ahogy bárhova is kiteszi a telefont.
2018. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/99 anonim ***** válasza:
82%

Az tök jó, hogy figyelmeztetted őket. Valóban jobban kellett volna vigyázni az értékeikre. De ha tudom, hogy "ilyen" a gyerekem, és vendégek vannak, százszorosan vigyáztam volna rá én. Szem előtt legyen, stb.

Kicsit fura lehet így vendégségbe menni hozzátok, gondolom, akkor a táskát is szorongatni kell, vagy szorosan magam mellé, hogy nehogy azon akadjon szerelnivalója, meg azon aggódni, hogy a kabátom biztonságban van-e az előszobában. Ha ideje van tönkretenni egy mobilt, ideje lehet beletörölni a szövetbe a száját, stb.

Szóval szerintem nekik a mobilra kellett volna jobban figyelni, neked meg a gyerekre. Bevallom, nem tudom megmondani, fizetnék-e a helyedben, vagy sem. Valószínűleg igen, legalább a felét.

2018. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/99 anonim ***** válasza:
32%

Érdekes.. Én ha kisebbséggel teli buszon utazok, valahogy sosem felejtem a telefonomat az ülésen, mindig van annyi eszem, hogy figyeljek rá.


Szerintem ha meg is kell emiatt szakítani a kapcsolatot akkor se fizessetek.

Lehet a lányka megunta a telefonját, aztán újabbat akar. Ezeknek az ájfonos tiniknek mindig csak a legújabb a jó, ez pedig egy remek alkalom volt rá, hogy megkaphassa. :)

2018. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/99 anonim ***** válasza:
70%
Itt mindketten hibáztatok, szerintem a fele-fele megosztás volna megfelelő.
2018. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/99 anonim ***** válasza:
35%

Egy forintot se fizess!!

Figyelmeztetve lettek, többször is. Így jártak, nem kell ám tartani a kapcsolatot. Menjenek hisztizni,kit érdekel.

2018. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/99 anonim ***** válasza:
68%

Igen. A gyereked által másnak okozott kárért szülőként felelsz. Ha tudod, hogy kis rontópál a gyereked, akkor tedd rácsos ágyba, vagy ráccsal elkerített játszósarokba akkor, ha nem vagy mellette és vendégeket hívsz.


Pl. én sem díjaznám, ha egyik barátom, rokonom gyereke a fogason hagyott kabátainkból lenyisszantana ollóval emlékbe egy-egy darabot.


Ha én lennék a vendég, akkor nem kérném, de elvárnám, hogy barátom/rokonom térítse meg a kárt. Ha nem, nem emlékeztetném rá, de itt vége lenne az ismerettségünknek.


40F

2018. dec. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/99 anonim ***** válasza:
37%

Nem fizetnék egy fillért sem!

1. TÖBBSZÖR, egyértelműen figyelmeztettétek őket!

2. Melyik gyerektől várható el több gondosság? A kicsitől vagy a nagytól??? (Lehet, a kicsi még nem érti, hogy mi az, hogy nem az övé.)

3. A kicsi OTTHON volt, a nagy volt a vendég... (Mert ha a kicsi vendégségben csinál kárt, az más, az egyértelműen a ti saratok, de így...)

2018. dec. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!