Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben a helyzetben?

Mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden és tömören. A nővéreméknek jövőre esküvője lesz, ami önmagában csodálatos dolog. Csak hogy meghívott egy olyan családtagot is, akiről jól tudja, hogy hat éves koromban többször molesztált. Nem csak fogdosott, hanem rákényszerített dolgokra, nem részletezném. Mivel megfélemlített, hogy megver, ha bárkinek elárulom és mivel nagyon féltem tőle, nem mertem szólni a szüleimnek, akik egyébként is nagyon rossz házasságban éltek apám alkoholizmusa és agresszivitása miatt. Később, tizenöt évesen elmeséltem Anyámnak, hogy mit tett velem az a bizonyos illető kiskoromban, de mivel ő mindig is meghunyászkodó típus volt, egész egyszerűen nem akart tudomást venni erről, mert félt, hogy óriási botrány lesz a családban és akkor megromlik a viszonya a testvérével is, aki egyébként a pedofil édesanyja. A dolog ennyiben maradt, majd évek múltával a pedofil lebukott egy másik rokonunk kisfiával, amiért két évre börtönbe zárták. Én akkor annyi problémával küzdöttem, hogy nem akartam még azt is a nyakamba venni, hogy emiatt a bíróságra járkáljak, különben is ki hitt volna nekem annyi idő távlatából? Már valamennyire bánom, mert lehet, hogy még mindig a börtönben rohadna. Két év után azonban "jó magaviseletért" kiengedték, hiába tett a kisfiú teljesen részletes beismerő vallomást.

Nyáron lesz az esküvő. A gyomrom a torkomban, mióta tudom, hogy ott lesz az a rohadt. És teljesen tanácstalan vagyok. Tegyem tönkre a nővéremék esküvőjét azzal, hogy egyszerűen nem megyek el? Engem kért fel tanúnak. Vagy vesszek vele össze és vonjam őt kérdőre, hogy mégis hogyan képzelte, hogy meghívja azt az embert, akiről jól tudja, hogy mit csinált velem? A választ már tudom, ő is ugyanazt mondaná, hogy nem akar családi balhét. Csak hogy ezzel meg azt sugallja felém a családom, hogy az én érzéseim semmit nem számítanak.



2018. dec. 15. 12:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ezt az alakot keresd meg,

a legjobb lenne személyesen,és világosítsd meg az elméjét miért ne menjen el az esküvőre.Lefogadom,hogy

ki fogja menteni magát vmilyen ürüggyel.A pedók hitvány gyáva akakok

2018. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%

Előre tudom, hogy a szokványtalan válaszomért talajszintig leszek pontozva, nem is kell igazat adnotok. Én csak azt írom le, amit én tennék, ha lenne elég lélekjelenlétem.


Tudatosítanám magamban, hogy ELJÖTT AZ ÉN IDŐM!


A lehető legszexisebben, magabiztosan öltöznék, feromonos parfüm stb és elmennék. Az illetőre kacéran mosolyognék, küldeném neki a jeleket, hogy örülök a viszontlátásnak.

Végig szemeznék vele. Amikor táncra kerülne a sor, kieszközölném az összebújós táncot is vele. És súgdosnék a fülébe olyanokat, hogy na mi van, hogy nem rohadt le a fasozd te szemét getczhy, na kuúrunk egyet itt az asztalon? Úgyse mered megcsinálni mert egy rakás szar vagy, aki sunnyog. Aztán megkérdezném, hogy anyukád ugye büszke hogy ilyen fertelmes rakás bélsarat hozott a világra? Nem is megszült, hanem kiszart ugye? Na gyere husom, álljunk ki mindenki elé, hogy ez kettős esküvő és én is szeretném a kapcsolatfelvállalást, Veled husi, hiszen milyen régen kezdődött, ugye emlékszel? Még mindig olyan kis tütty semmi a pötschöd mint akkor? Még mindig nem tudsz bsazni csak imitálod? Legalább lenne annyi tököd, hogy most jól megbazszs, stb. És közben folyamatosan súgnám a fülébe, hogy itt mindenki tudja és bármelyik pillanatban kiállhatunk a tömeg elé.


Ha hitelesen csinálod, még egy infarktust is összehozhatsz a szemétládájának.

2018. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy utolsó.. fogalmad sincs mit élnek át azok akiket így bántottak. Tudod mi jönne le ebből az egykori molesztálónak? Hogy ez felhívás keringőre, élveztet annak idején az ex-áldozata a molesztálást, vagy hogy jól tette hogy zaklatta, hiszen ku.rva az egykori áldozat. Mit akarsz, egy pedofil tetű vágyálmait valóra váltania hülye tanácsoddal?
2018. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%

13-as, nem kell ítélkezni és minősíteni, jelzőkkel illetni meg pláne nem. Ez csak egy ötlet volt, mely úgy kezdődött, hogy "nem kell igazat adni".


Azt pedig lehet kulturáltan is. Ha ez nem megy neked, akkor azzal csak a saját személyiségedet mutatod be itt.

2018. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, 73%-os, de ez a lehető legrosszabb és legértelmetlenebb tanács, amit ilyen helyzetben adni lehet. Láthatóan jelenleg haloványan sem tudod elképzelni, általában milyen érzések játszódnak le egy molesztálás túlélőjében. Valószínű, hogy előbb dobná ki a taccsot már a gondolatmenetre is, mint hogy megtegye. De tegyük fel, hogy (amennyiben a kérdés valós) a kérdezőnek extra erős a gyomra és a tanácsod szerint jár el - miért lenne jobb neki, mi haszna származna ebből a viselkedésből?
2018. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha a saját testvérem ennyire nem venné figyelembe, ami velem történt, úgy, hogy pontosan tud róla, akkor biztosan nem mennék el az esküvőjére. Én konfliktuskerülő ember vagyok, de biztos megmondanàm neki, hogy mit gondolok(ezt csak azért írom, hogy érzékeltessem ez olyan dolog, ami mellett nem lehet elmenni). A továbbiakban meg nagyon meggondolnám, hogy egyáltalán tartsak e úgy egészében velük kapcsolatot. Ne haragudj, de a családod nem normális!
2018. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
"13-as, nem kell ítélkezni és minősíteni, jelzőkkel illetni meg pláne nem. Ez csak egy ötlet volt, mely úgy kezdődött, hogy "nem kell igazat adni" Szar ötlet volt. És érintett révén igenis kiakadok, amikor valaki puszta pózolásból, meg-"ki tud frappánsan beszólni" indíttatásból célpontot, prédát akar egy volt áldozatból csinálni. És akkor még nem is vagyok rosszindulatú, csak butaságot feltételezek rólad- és nem azt hogy magad is zaklató vagy, aki igy akarja hiteltelenné tenni egy erőszak-túlélő szavait...
2018. dec. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy nem mennék.

(Engem is molesztaltak gyermekkoromban. Döbbenetesen sokan vagyunk.)

2018. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Aki szerint csak trollkodok, annak azt üzenem, én lennék a legboldogabb, ha mindaz nem történt volna meg velem gyerekként, ami történt, mert akkor egészséges lelkületű felnőttként élhetném az életem.

2018. dec. 16. 17:54
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Amikor táncra kerülne a sor, kieszközölném az összebújós táncot is vele.


Látszik, hogy soha nem zaklattak. MOndjuk nem csoda, ennyi ésszel kinek kellenél...

2018. dec. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!