Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tanácstalan vagyok a párkapcso...

Tanácstalan vagyok a párkapcsolatomat illetően. Tudnátok segíteni? A többi lent.

Figyelt kérdés
A párkapcsolatomat illetően vagyok tanácstalan, ugyanis van egy 13 hónapos gyermekem és most lett egy párom is, aki nem a vér szerinti édesapja. A párom foglalkozása eléggé összetett és önmagában szép munka. Viszont az a hátránya, hogy alig van velünk. Jövőre pedig ki akar menni fél évre külföldre. Nekem az a legnagyobb félelmem, hogy újra egyedül maradok a gyermekemmel. Megpróbáltam ezt az egész helyzetet megbeszélni a párommal, de Ő hajthatatlan e téren. Egyszerűen tanácstalan vagyok, Hogy mit is kellene tennem.. És állítólag rengeteg térve van velem ( eljegyzés, házasság, egy második gyerek) hagyjam hagy menjen el, vagy mit csináljak? Hogyan tudnám maradásra bírni? Vagy felesleges?

2019. márc. 29. 07:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
21%
Sztem egy gyerekkel nem nagyon ugrálhatsz, h ilyen meg olyan párt akarsz magadnak, örülj hogy találtál egy rendes embert, aki dolgozik.
2019. márc. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
65%

#11 ez viszont így hülyeség.

Lehet, hogy talán egy kicsit nehezebb, de egy pici gyerek még nem akkora tragédia. Legalább jobban kirajzolódnak a szándékok.

Szóval egy egyedülálló anyukának nem a párkeresés a legnagyobb nehézség az életében :)

2019. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
77%

11es te hülye vagy. Egy 13 hónapos gyerekkel simán talál bármikor olyan párt aki mellett nem kell rettegésben élnie.


Nem mindenki való katona feleségnek. És inkább legyen még pár évig egyedül, mint hogy olyan kapcsolatban éljen, amiben nem érzi jól magát, nem boldog. Gyereket vállalni pedig ebbe a kapcsolatba önzőség is.


Katonaférfi gyereke vagyok. Tisztán emlékszem mikor 5 évesen megkérdeztem anyámat, hogy apa mikor jön haza. Anyám pedig zokogva mondta, hogy nem tudja. Onnnantól kezdve rengeteg éjszakát bőgtünk át anyámmal összebújva.


És abban az időben nem volt a férfiaknak választása, menni kellett. Most van választásuk, az a férfi aki gyereket akar, ne menjen katonának. Csak a gyerek életében hagy feldolgozhatatlan sebeket.

2019. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
12%

Kerdező: mutasd meg a párodnak a kérdést, es mérlegeljen, mi a fontosabb neki, az elhivatottsága, vagy a gyerek, feleség, család utáni vágy.


Épeszű nő nem fog neki katonaéletre gyereket szülni. Te se tedd. Megnyomorítod a már meglévő gyereked életét is. Ugyanis a 13 hónaposod is őt fogja az apjának tekinteni.

2019. márc. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

Ne dramatizákjuk túl. A magyar katonák 2 helyen vannak érdemi kockázatnak kitéve: 1. tűzszerészek, 2. harctéri kiküldetés (Afganisztán, Irak stb). Ezek és az esetleges NATO ezmegaz kiküldetés sokat swgít az előléptetésben. Vissza lehet utasítani, de nem annyira érdemes.

Nem érdemes marasztalni. Vagy kibírja a kapcsolat és az szuper vagy nem, de akkor meg későbbi katonai dolgon bukna. Ha meg most így rá vagy stresszelve a férfira, pedug alig van otthon, akkor szerintem te túlságisan is AKARSZ valakit (ha nem us teljesen mindegy, kit). Ha nemigen van otthin, akkor csak dugni lehet vele, de a (pót) apai funkciói amúgy sem teljesülnek. Dugópajtást lehet találni.

2019. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
59%
Meg az anyagi része sem elhanyagolható a dolognak. Te is tudod, mennyit kap érte, azért nem rossz alap egy közös élethez.
2019. márc. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
41%

Miért bírnád maradásra? Ez a munkája. Ez fontos neki, akár a pénz, akár az előrejutás miatt, akár azért, mert szereti.

Nekünk is volt olyan időszak, amikor nem is egy városban éltünk munka miatt. Nekünk ettől még izgalmasabb lett a kapcsolatunk. Legalább nem unjátok meg egymást :)

Ha neked csak azért kell valaki, hogy mindig ott legyen melletted és a gyerek mellett, akkor nem ő való neked.

2019. márc. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
47%
Mások az elvárásaitok. Ennek a kapcsolatnak nulla jövője van, múltja sincs. Ne arra akarj egy pasit használni, hogy ne legyél egyedül. Egyedül vagy, ez van. Egyszer majd jöhet valaki, de ő nem az. Tévút.
2019. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
51%
Engedd menni, majd elválik a távollétben,hogy akar-e igazán vagy nem.Ami azt jelenti,hogy örömmel visszatér hozzád.Ha maradna az agya biztosan azon kattogna,hogy mégis miért is nem ment.Ez lehet,hogy vitát szülne közöttetek.
2019. márc. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
50%

Miért akarnád maradásra bírni, mikor ő szereti a munkáját, menni akar, jó pénz fog vele keresni, és ha tetszik neki, nyilván máskor is menni akar majd. Azért akarod visszatartani, hogy ne legyél egyedül a gyerekkel? Hát babáztál volna le olyannal, aki mellett nem maradtál volna egyedül! Ennek a katona srácnak is vannak álmai, vágyai, nem foszthatod meg őt a saját önzésed, meg a múltbeli elcseszett döntéseid miatt.

Ha visszajön, visszajön. Ha neked olyan kapcsolatra van igényed, ahol nem megy a másik hónapokra máshova (jelzem, ha a határ mellé küldenék kerítést építeni, akkor is távol lenne, vagy árvíz esetén homokzsákot pakolni elviszik, akkor is) megy a munkája miatt, akkor nem ő a Te embered. Mondjuk, ha ilyen életet akar, akkor meg nem te vagy neki az igazi, mert van, aki jól viseli a társas magányt, és elvan azzal, hogy itthon várja aput, de másnak ez nem felel meg.Ne bántsd, majd az élet kiforrja magát. Lehet, hogy nem fog neki tetszeni a dolog, és máskor nem akar majd elmenni. Lehet, hogy viszont annyira bejön neki, hogy többször is megy majd, máshova is. Fiatal, ő független (te már nem), él a lehetőségeivel! Emiatt nem tehetsz neki szemrehányást, és jogod sincs visszatartani!

2019. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!