Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ti mikor engednétek...

Szülők ti mikor engednétek meg a gyereketeknek, hogy legyen kapcsolata?

Figyelt kérdés
Hány évesen mondod azt, hogy nyugodtan ,és örülsz neki? pl: 16 évesen mit szólnál?
2010. júl. 4. 11:22
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
nem előző,kettővel előtti *
2010. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
67%

Pont ez az. Nem értem miért kellene tiltani egy kapcsolatot, főleg 16 évesen. Ha tőled annak idején tiltottak vkit kedves kérdező, akkor pontosan tudod milyen érzés, éppen ezért ne csináld ugyan azt a gyerekeddel. Ha nem fordult elő ilyen nálatok, annak idején akkor meg vedd a szüleid példáját és bízz meg a gyerekedben.

16 évesen is elég felnőtt az a gyerek és inkább csinálják felügyelet alatt a dolgaikat (főleg ha szexre kerülne a sor)és legyen úgy kapcsolat, mint felügyelet nélkül egy autó hátsó ülésén ügyetlenkedve. Inkább biztosítsd lehetőség szerint a helyet és az időt, hogy együtt lehessenek, mint azon aggódj, hogy hol van a gyereked éppen. Ha tiltod úgyis megoldja, hogy együtt lehessenek, ha nem otthon nálatok akkor máshol...

2010. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon mellé lett nyúlva ezzel az "engednétek" szóval. Ez így unszimpatikus, és szerintem nem igazán azt tükrözi, amit valóban kérdezni akartál.


Még nem vagyok szülő, de anyám rögtön az első kapcsolatomnak örült és ha úgy tetszik, "jóváhagyólag" bólintott rá, ekkor 15 éves voltam. De természetesen engedélyt nem kértem rá, mindössze bemutattam :)

2010. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
82%
Én sem szülô vagyok, most 28 éves. A szüleim nem engedtek fiúkat sem és bulikat sem, amíg le nem érettségiztem. Szerintem ez kicsit túlzás volt. 16 évesen már elmentem volna bulizni, meg szerettem volna barátot és rossz volt, hogy a barátnôimnek lehett, nekem nem. Ebbôl az lett, hogy amikor leérettségiztem, hirtelen csöppentem bele mindenbe, mintha beakartam volna hozni a lemaradást. Ez pedig sokszor hozott nehéz helyzetbe, nagyon is elkanászodtam. Vissza gondolva azt kellett volna, hogy elengedjenek 16 évesen, bizonyos határokat szabva, ami nekem is és nekik is megfelel.
2010. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
58%

11:49-nek minden bántás nélkül: azt akarod ezzel tanácsolni, hogy semmit ne tiltsunk a gyermekeinknek, mert nekünk is ez anno rossz érzés volt? Az feltűnt-e, hogy a mai gyerekek - pont emiatt a mentalitás miatt - már teljesen kezelhetetlenek? Régen nem volt kérdés (nem 60, még 20 éve sem) hogy egy gyerek azt csinálja amit a szülője mond, nem is volt ennyi élhetetlen, udvariatlan, tiszteletlen, semmirekellő gyerek - tisztelet a kivételnek. 38 éves vagyok, és elkeserítőnek tartom azt, ahova a világ halad, és a legnagyobb hibát ott követjük el, hogy lassan a gyerekeink felett nincs semmilyen kontroll, nehogy sérüljön a kis lelkiviláguk. Nekem otthon a bátyámmal felesben meg kellett csinálni a házimunkát, besegítettünk a kinti munkákban is, 16 éves koromtól magamra kellett mosni, és ha gyerekként olyat tettem, bizony a fenekemre is rácsaptak, olyan pedig hogy ellentmondjak a szüleimnek, vagy netalán tiszteletlenül beszéljek velük (amit ma nap mint nap hallani) elképzelhetetlen volt. Ebből a neveltetési háttérből lettem egy tisztelettudó, az életben boldoguló egészséges lelkű felnőtt. Semmilyen pozitív gyümölcsét nem látom annak a környezetemben, amikor mindent megengednek egy gyereknek.

A kérdezőnek: attól is függ hogy fiú vagy lány gyermekről van szó, ugyan nem szép ilyet mondani, de akkor is igaz a mondás, nem mindegy a fiam dug, vagy a lányomat dugják... ezért én pld. a 16 éves fiamat könnyebben engedném - vagy támogatnám, fogalmazzunk így - hogy kapcsolata legyen, mint mondjuk a lányomnak.... de ezt a szex részére értem. Nekem is volt már 16 évesen barátom, de még nem feküdtünk le egymással. És hiába van 21. század, ezek a dolgok nem változnak, elviekben szerintem egy férfinak egy nőre és egy nőnek egy férfira van szüksége, és azok az emberek akik kapcsolatból kapcsolatba ugranak, csak egyre boldogtalanabbak. Lehet lepontozni. Még csak annyit, hogy ugyanakkor valóban pld. egy 16 éves már ki tudja játszani a szüleit, én remélem meg fogom tudni találni az egyensúlyt a saját gyerekemnél, úgy hogy őszintén megbeszélje majd velem, ha szerelmes lesz.

2010. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, az előttem szólóval viszont egyetértek, mert a túlzott tiltás (lásd 18 éves korig sehova) pont az ellenkező hatást érheti el... meg kell találni az egyensúlyt... bár nem könnyű, elismerem.
2010. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
82%

11:49-es vagyok. Az én szüleim soha nem tiltottak nekem semmit. 15 voltam amikor az első komolyabbnak mondható kapcsolatom volt. Szüleim nem ellenezték. Disco-ba jártam, elmehettem a barátaimmal, feljöhettek a barátok, barátnők és azok a fiúk akik érdeklődtek utánam. Cserébe viszonylag jól teljesítettem az iskolában, mindig tudták hol vagyok és mit csinálok. Az első mobiltelefonomat is csak 15 évesen kaptam, holott addigra már mindenkinek volt. A szüleim megbíztak bennem, cserébe én hálás voltam és amit tudtam segítettem otthon. Nem lettem megkötve, és képzeld minden bántás nélkül mondom, én is egészséges tisztelettudó felnőtt lettem. Ugyan 24 éves vagyok csak, de nem szültem gyereket 16 évesen, nem drogoztam soha és 18 éves voltam amikor szexre került a sor. Minden csak és kizárólag neveltetés kérdése...

Ha tiltották volna én is megtettem volna mindent annak érdekében, hogy nekem legyen igazam és biztos nem ilyen életem lenne mint ma...

2010. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
77%
utolsóval értek egyet, a bizalom a fontos és a köclsönös tisztelet. ha tiltod, az ellenkezőjét éred el vele. de ha a gyereked annyira megbízik benned h bemutatja neked a szerelmét, akkor már örülhetsz, sokan titkolják. ha nem vmi közveszélyes őrült, akkor ne tiltsd el tőle, akkro sem ha 13 éves, csak tapasztalatot szerez, ami a szexet illeti, azt azért mondd el neki, h miért érdemes azzal még várni
2010. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
36%
Az attól függ milyen érett a gyerek.De 15 előtt semmi féle képpen sem.
2010. júl. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 BlackSword ***** válasza:
60%
Ehhez kell szülői engedély??? Én sokmindent utóléag közöltem, vagy elmondtam, de hogy anyum beleszóljon... A futottak még kategóriában sem volt benne...
2010. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!