Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ti mikor engednétek...

Szülők ti mikor engednétek meg a gyereketeknek, hogy legyen kapcsolata?

Figyelt kérdés
Hány évesen mondod azt, hogy nyugodtan ,és örülsz neki? pl: 16 évesen mit szólnál?
2010. júl. 4. 11:22
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
22%
16 év alatt nem engedném, komolyabban(amiben szex is van) kapcsolata legyen...ez biztos.
2010. júl. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 BlackSword ***** válasza:
42%

Mi az hogy engedni??? Teljesen felesleges tiltani... Két eset áll fent:

1) Komoly a kapcsolat, és csak feleslegesen téped a szádat, mert ragaszkodni fognak egymáshoz, és előbb-utóbb kijátszanak... Csak magadat teszed ezzel nevetségessé...

2) Komolytalan a kapcsolat, és akkor megt minek tiltanád... rájönnek és szétmennek maguktól...

Minek szólnál bele...

Ráadásul ha támogatod, akkor könnyebben kontroll alatt tudod tartani az események, mert elmondja, és fel leszel készülve mindenre... Ráadásul tudsz nekik tanácsot adni, vagy meghallgatni őket... Megspórolsz magadnak pár álmatlan éjszakát, és még bizalmi ember is leszel... Csak nem szabad mindenen kiakadni...

2010. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

érdekesek a válaszok, ehhez képest nekem tavaly tiltották. pedig semmi rosszat nem csináltunk volna az ég világon, bár távkapcsolat volt, és csak ritkán találkoztunk. azt megértem, hogy engem nem engedtek el hozzá, de még azt sem, hogy ő eljöjjön ide. nem értek el vele túl sokat, mert ha titokban is, de tartott a dolog...szóval ennyit erről. de igenis létezik még, aki tiltja.

16/L

2010. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Én 16 voltam, amikor összejöttem a mostani párommal. Nem kértem engedélyt, szerelembe estünk és kész.

Bár nekem nem olyan a kapcsolatom apámmal, hogy bármit is megbeszélnék vele, de a szerelem ellen nem lehet tenni semmit, ha tiltják csak rosszabb lesz a helyzet.

20/L

2010. júl. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Hazugságra tanít, ki tiltással nevel.


Nem hiszem, hogy a korábbi korosztályok a lelkük mélyén jobban tisztelték a tekintélyelvű szüleiket, vagy jobban hallgattak volna rájuk. Maximum nem merték elmondani nekik, mert féltek tőlük, és csak a hátuk mögött szidták/játszották ki őket. Én is ilyen voltam. És azt sem hinném, hogy a mai tinédzserek élhetetlenebbek lennének, mint mi, vagy a korábbi korosztályok voltak. Minden korosztályban van talpraesett és élhetetlen ember is, nem kell leszólni a mai tinédzsereket kollektívan, csak azért, mert ők (szerencséjükre) egy szabadabb világban élhetnek, mint mi éltünk ennyi idősen. A tiltásnak csak az a vége, hogy a gyerek semmit nem fog elmondani a szülőjének, és eltávolodik tőle (szélsőségesebb esetbe meg is gyűlöli). Én 29 vagyok most, de rólam már szinte semmit sem tudnak a szüleim.... nem véletlenül. Nem alakult ki a bizalom köztünk, gyerekként/tinédzserként nem alakult ki bennem az igény, hogy bármit is elmondjak magamról, most meg már nem is fog. Én mindig is irigyeltem azokat, akik megbízhatnak a szüleikben, akik támogatják őket... szerintem ők sokkal jobban tisztelik a szülőket, mint azok, akik csak a megfélemlítés hatására nem mernek visszaszólni nekik.

2010. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

Ha nem engeded, megoldja az engedélyed nélkül. Mivel a szülő általában dolgozik, ezért nagyon sok mindenről nem szerez tudomást. Akkor jöhet majd a lógok a suliból, hogy találkozni tudjunk, stb.

Szőval ehhez tipikusan nem kell engedély, lehet tiltanai, de csak maga alatt vágja a fát a szülő.

2010. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:

Én 16 évesen megengedném a gyerekemnek!(ha lenne)

Attól is függ,hogy ki milyen gondolkodású..szerintem az a legjobb ha modern felfogásod van és nem konzervatív! Próbálj meg bízni a gyerekedben,hidd el neki is jobban fog esni!

2010. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Nekem volt már 12 évesen, mert a szüleim MEGBÍZTAK bennem.

Mi az, hogy tiltani??? Simán kijátszottam volna. Miért tiltanának?? Már enm azért, de a tiltással csak ellenük neveltek volna...

Remélem én nem leszek ilyen nyomorult, begyepesedett szülő, mint itt páran, akik tiltanák..

2010. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Hát eleinte biztosan húznám a számat, hogy az én egyetlen kicsi fiacskám/lánykám már csajozik/fiúzik, de nem tiltanám neki, ez nem az én dolgom. De már előre meghasad a szívem a gondolattól, hogy a kisfiam majd levált valami nőszemélyre..:D
2010. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Látom megszaporodtak a válaszok, köszönöm a válaszokat. Igazából én sem tiltanám a fiamnak, de azért félteném az tény.
2010. júl. 6. 13:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!