Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőnk lesz májusban de...

Esküvőnk lesz májusban de anyukám beleszól a ruhába, lemondjam emiatt?

Figyelt kérdés

Csak egy szűk esküvő lesz nekünk nem is nagyon fontos. Eleve úgy indultunk hogy csak mi és a két tanú most meg hetek óta azon van a vita hogy milyen ruhát vegyek fel és már nagyon ott tartok hogy lemondom az egészet és titokban ahogy eleve terveztük megesküszünk.

Én nem szeretnék 30 ezret kiadni egy ruáhért amit egyszer veszek fel és mivel még várandós is vagyok nem hiszem hogy bármikor felfogom venni. Csak hogy ezt édesanyám nem fogja fel és rám akarja erőszakolni a ruhát. Azt a pénzt amit ruhára akar költeni inkább a babára költse ne rám...

Vagy én mondom le vagy ő nem jön el az esküvőre


2019. ápr. 9. 17:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%
Azt vedd fel amit akarsz
2019. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy érzed. A te esküvőd.
2019. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Mi is úgy indultunk, hogy csak aláírjuk a papírt. Végül a szüleim fizették az egész lagzit. Persze szigorúan visszafogottat. Nem bántuk meg. De ha te nem akarod, ne hagyd magad. Menjetek be aláírni és kész, itt egyedül két embernek van döntési joga.
2019. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Te eskuvod, kerd el a penzt es vegyel a babanak valamit, magadnak meg veszel egy alkalmi ruhat, amit maskor is fel tudsz venni. En is egy feher alkalmi rucit vettem, nyaron siman fel fogom venni
2019. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Megmondod neki, hogy a te esküvöd, ha nem jön, akkor ö veszt vele.
2019. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
A te esküvőd. Csak azt vedd fel, ami neked tetszik! Sajnos sok szülő - okkal-ok nélkül - a saját szülősége koronagyémántjának tekinti a gyereke esküvőjét, és feszt csiszolná azt, amíg a saját tükörképe nem látszik benne.
2019. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Pont erről van szó utolsó! Úgy érzem már hogy ő jobban akarja szervezni ezt az egészet mint én, pedig mi tényleg csak a papír legyen meg eleve vacsorát se akartunk utána sőt semmit csak 10 perc aztán megyünk haza
2019. ápr. 9. 17:43
 8/29 anonim ***** válasza:
29%

Azért próbáld őt is megérteni. A legtöbb embernek azért még fontos esemény az esküvő. Pláne a saját gyermekünk esküvője. Mikor még pici kislány voltál, ő talán már akkor álmodozott arról, hogy egy napon majd férjhez mész, gyönyörű ruhában, egy gyönyörű helyen, és ő büszke lehet rád az egész rokonság előtt.

Most pedig szembesülnie kell vele, hogy ebből soha semmi nem lesz, ha nincs testvéred, akkor így soha nem lesz majd lehetősége büszke örömanyának lenni.

Ez azért olyan álom, amit ha elvesznek tőled, az tényleg fájdalmas. Szegény csak annyit szeretett volna ebből összehozni, hogy legalább szép ruhában menj férjhez és készüljön pár kép, amiket megőrizhet, amiket büszkén megmutathat a családnak, a barátaitoknak, ha már lagzi egyáltalán nem lesz.

30 ezer szerintem egyáltalán nem sok egy esküvői ruháért, és nyilván futja nekik rá, különben nem ajánlanák fel. A gyerek így is, úgy is meg fog kapni mindent.

Persze elhiszem, hogy kellemetlen, ha ezt anyukád kicsit erőszakosan adja elő, de akkor is az édesanyád. Nem kínzásból akarja felvetetni veled azt a ruhát.

Azt is értem, hogy nem a szülőknek kell megfelelni és az ő kedvük szerint cselekedni, de tényleg csak annyit kér, hogy fogadd el az ajándékát és viseld azt a ruhát azon az egy napon.

Szerintem ez nem akkora ár, ennyit megér egy édesanya boldogsága. Nem is értem, hogy jut eszedbe, hogy emiatt lemondod az esküvődet.

2019. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
Házasodsz, tehát feltételezem, hogy felnőtt vagy, viselkedj is úgy. Megmondod szépen anyádnak, hogy ebbe semmi beleszólása, nem hallgatod tovább a témát, ha mártírkodni akar és emiatt nem jön el, akkor meg ne jöjjön el, nélküle is meg lesz tartva az esküvő. Ha ezek után megint elkezdi, következetesen rácsapod a telefont vagy hazamész.
2019. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Én nem egyszer megmondtam neki hogy ne erőszakodkodjon a ruhával kapcsolatban és most meg én vagyok a rossz. Nem egyszerűen nem akarom azt a ruhát. Van tesóm igen ő is férjhez ment aztán elvált. A ruhát pedig nem veszem fel ha nem érzem magamat jól benne
2019. ápr. 9. 18:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!