Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Esküvőnk lesz májusban de...

Esküvőnk lesz májusban de anyukám beleszól a ruhába, lemondjam emiatt?

Figyelt kérdés

Csak egy szűk esküvő lesz nekünk nem is nagyon fontos. Eleve úgy indultunk hogy csak mi és a két tanú most meg hetek óta azon van a vita hogy milyen ruhát vegyek fel és már nagyon ott tartok hogy lemondom az egészet és titokban ahogy eleve terveztük megesküszünk.

Én nem szeretnék 30 ezret kiadni egy ruáhért amit egyszer veszek fel és mivel még várandós is vagyok nem hiszem hogy bármikor felfogom venni. Csak hogy ezt édesanyám nem fogja fel és rám akarja erőszakolni a ruhát. Azt a pénzt amit ruhára akar költeni inkább a babára költse ne rám...

Vagy én mondom le vagy ő nem jön el az esküvőre


2019. ápr. 9. 17:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
99%
"Én nem egyszer megmondtam neki hogy ne erőszakodkodjon a ruhával kapcsolatban és most meg én vagyok a rossz." Na és? Legyél te a rossz, ne érdekeljen az érzelmi zsarolása. Ha te nem állsz ki magadért vele szemben, más nem fogja megtenni helyetted.
2019. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Lemondani emiatt az esküvőt hülyeség lenne, viszont hadd döntse már el az ara, hogy mit fog viselni. Attól, hogy nem az édesanya akarata teljesül, ugyanúgy büszke lehet a lányára.

Ha az édesanyának fontos a lánya boldogsága, akkor elfogadja a döntését.

2019. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Nekem kicsit zavaros. Most akkor Te nem akarsz kiadni 30 ezret, vagy amit ő kiadna, költse inkàbb a babàra?? Mert ha egyébként ő megvenné, és neked amúgy tetszene stílusban, csak feleslegesnek tartasz érte ennyi pénzt, akkor engedd el az anyagi részét, hadd legyen ez az ő hozzàjàrulàsa a nagy naphoz.
2019. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 piroska és a farkas ***** válasza:
31%
Ja most nézem, h nem éreznéd jól magad benne. Dehàt vmi.kompromisszumot csak tudtok hozni, úgy értem, szàmtalan fazonú ruha van.
2019. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
84%

És ez csak az esküvő...

Most állj a sarkadra, különben keserves babás évek várnak rád!

Ha valakinek baja van veled, az még mindig csak az ő baja, nem a tiéd!

2019. ápr. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonymousreview60 ***** válasza:
86%

#7: A régi világból eredően sok szülő a saját élete részének érzi a gyereke esküvőjét. Ezáltal annak elmaradása csonkítás szàmukra.

Annyi kompromisszum tehető, hogy ha a ruha kényelmes neked és ő fizeti, arra a fél órára flancolsz a kedvéért. De ha nincs kényelmes ruha, akkor annyi. Nem veszed fel, és kész.

2019. ápr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
52%

Terhesen ne ő mondja meg mit vehetsz fel!! Mi lesz, ha megszületik a gyrrek, ha ennyire nem állsz ki magadért? Ott is beleszól ám mindenbe.


Mondjad meg neki, hogy terhesen kényelmetlen lenne az a ruha, nem áll jól, szorítaná a nagy hasadat, ez kevésbé sértő.


Ne mondd le, jesszus!


Oké, én beszélek, de neked nemsokára gyereked lesz! Kapj észbe!

2019. ápr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
35%

Mondd le! Ha valaki ilyen gyenge, határozatlan és gyáva, az nem elég érett ahhoz, hogy meghozzon egy olyan komoly döntést, mint a házasság. Abba belegondolni se merek, milyen szülő lesz belőled.

Egyébként nem tudom, mit erőszakoskodik. Terhesen csak nevetségessé tennéd magad egy királylányos habos-babos ruhában.

2019. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem meg eleve az is nevetséges, hogy terhesen, nagy hassal gyorsan esküsznek, hogy legyen papír...
2019. ápr. 10. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy a sarkamra állok és pont emiatt ment megy a veszekedés! Én nem akarom ő annál jobban. Ugyanúgy meglesz az a fehér ruha csak nem az amit ő szeretne. Ha anyagilag úgy fogunk állni akkor lesz lagzi is meg templomi esküvő is. Ezt már előre mondtam is neki de ő akarja ezt nagy dobra verni! És sokan házasodnak meg babásan igen csak a papír miatt! Annyiban igaza van hogy ha már jönn a baba akkor legyen házasság de nem úgy ahogy ő akarja.
2019. ápr. 10. 08:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!