Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom munkahelyet akar váltatn...

Párom munkahelyet akar váltatni velem, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jelenlegi nettóm 120E, heti két napom szabad. Maszek kisboltban dolgozom, a fizun kívül a bérletet fizetik, más nincs, de beszerzési áron kapom a termékeket, gyakran teljesen ingyen. Nagy előny még, hogy szinte bármikor el tudok kéretőzni, négy gyerek mellett nem mindegy.

Párom a fizetésemmel nincs megelégedve, és az otthon töltött idővel (este 7re érek haza), szakítással is fenyegetőzött... Mondtam neki, hogy oké, ha találunk egy olyan munkahelyet, ami állandó reggeles, jobban fizet és közelebb van, valamint az egyik napot minden héten fixen megkapom (aznap ő egésznapozik, én hozom és viszem a gyerekeket). És nem utolsó sorban szeretni is fogom, mert tapasztalatból tudom, hogy borzasztó úgy dolgozni, hogy utálod a munkát/környezetet/munkatársakat. Szakmám nincs, sajnos rögtön a suli után dolgoznom kellett.

Mikor ezeket felsoroltam, elkezdett veszekedni, hogy csak a kifogásokat keresem...Pedig nem, csak szerintem ha már otthagyom, amit szeretek, legyen értelme.


2019. máj. 16. 09:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim válasza:
14%
Mekkora szükség van arra 120ezerre? Úgy értem, ha gond nélkül eltart addig amíg nem találsz valami jobbat, akkor hajrá. Itt van valaki aki szerintem jót akar neked, ne legyél önmagad ellensége.
2019. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
64%
Szakma nelkul az elvarasaid irrealisan magasak. Bar eloszor szerintem pont ezer tovabb kene tanulni, mert nem hiszem, hogy jobban fizeto helyet talanal, maximum protekcioval.
2019. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk 4 gyerekkel és szakma nélkül tényleg nem tudsz hirtelen leakasztani egy jobb munkát.

Fizetésemelést nem tudsz kérni? 120 nettó elég karcsú.

Egyébként a párod sem normális, hogy szakitassal fenyeget.

2019. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
88%

szerintem meg 4gyerek mellett es ugy hogy nincs szakmad, nem mernėk ugrálni.

A párod meg ugy csinal mintha otthon döglenėl és nem dolgoznál. Az okė, hogy lehet közben más munkautan ėrdeklődni, de azért nem hagynám ott a biztosat!

Ha a párod ennyire kevesli, akkor keressen ő magának jobb fizető állást. vagy vállaljon plusz melót..

2019. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
89%

HA találsz jobbat, természetesen hagyd ott, de ha nem, akkor ne!

A családi adókedvezménnyel együtt is ilyen kevés a béred?

Teljes munkaidőben dolgozol? Mert ha nem, akkor megértem, hogy maradni akarsz. A gyerekek fontosak, hogy tudj velük elég időt tölteni.

2019. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
45%
Azt hiszem, négy gyerek mellett van más szemponti is, mint hogy mennyire szereted a munkád. Ha jól veszem ki, ezt a szerény fizetést napi 12 órára kapod, hiszen este 7-re érsz haza. Ha nincs időd a férjedre, tönkre fog menni a kapcsolatotok. Akkor is ez fog történni, ha folyton számolgatni kell a forintokat. Képesítés nélkül is lehet tisztességes munkahelyeket találni, bár ez nagyban függ attól, az ország mely részén éltek.
2019. máj. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
89%
Biztos, hogy jót akar? 4 gyerek mellett nem gondolom, hogy a kérdezőnek annyi csodálatos más lehetősége lenne végzettség nélkül. A férj nagyjából azt akarja, hogy kevesebbet dolgozzon több pénzért, ami a kérdező helyzetében elég valószínűtlen. A kedvezményekkel a boltban és a bérlettel együtt pedig az nem 120, hanem egy ekkora családra simán 150 lehet, amit kap. Kérdező, mit tippelsz, mennyi pénz spóroltok ezzel? Azt is számold hozzá a fizudhoz, mert ha a következő helyen nem lesz ilyen, akkor az is bevételkiesés.
2019. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
53%

Az állat férjednek könnyű vernie az asztalt, mert nincs megelégedve a munkahelyeddel. Mutasson olyat, ahova felvennének és sokkal jobb.

Sajnos 4 gyerekkel, úgy, hogy bármikor el tudj kéreszkedni kb 0 esélyed van más munkánál, úgy, hogy jobban is fizessen, pedig szakmad sincs. Nem reális sajnos..

Nem tudsz esetleg valamit kitanulni még? Ha a kedves párod szakitassal fenyeget, akkor az nem lenne túl nagy buli, 4gyerekkel egyedül maradni 120 ezres fizuval.

Szóval a saját érdekedben is próbálj előre lépni. De a párod elég ostoba a leirtak alapján. Férfiként több lehetősége van jobban fizető munkára, ráadásul őt nem is diszkriminàljàk 4 gyerek miatt, csak a nők kiváltsága.

2019. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
90%

Oké, nem jó szakítással fenyegetőzni, de úgy valóban nincs sok értelme a kapcsolatnak, családnak, hogy alig látjátok egymást.

Mennyire szorultok rá arra a 120ezerre? Én a helyedben inkább nekiállnék szakmát tanulni, úgy már több lenne a lehetőség.

2019. máj. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
64%

A kedves férjed nem tudta rólad, hogy szakma nélküli vagy mikor csinált neked 4 gyereket? Nem tudom, úgy mit vár most tényleg. Hirtelen felébredt álmából, és hisztizik, hogy neked nettó 120 a fizud, és nincs sok lehetőséged végzettség nélkül.

Eszméletlen, milyen emberek vannak.

2019. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!