Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igazságos ez?

Szerintetek igazságos ez?

Figyelt kérdés

Szerintetek igazságos ez?


A problémám a következő. Van egy ikertestvérem, az anyukám egyedül nevelt minket. Én évekkel ezelőtt férjhez mentem, 1 gyerek van, nagyon jól keresünk. Van két lakásunk egy megyeszékhelyen a kisebbiket kiadjuk. A nővérem is férjhez ment évekkel ezelőtt, 1 gyerek van, az anyukám velük ment lakni falura, tehát egy háztartásban élnek. A házuk tulajdonjogilag úgy néz ki, hogy 1/3-a a anyukámé, 1/3-a a nővéremé, és 1/3- a a nővérem férjéé. De az egész házat az anyukám fizette ki. Továbbá anyukám felvett 1 millió hitelt még felújításra. A nővérem rá akar beszélni, hogy mondjak le az örökségemről, ami ugye a ház értékének 1/6-a. Én anyukámtól azt kaptam, hogy fizette 10 évig a diákhitel törlesztőm, ami akkor havi 6000 volt. Anyukám már nyugdíjas, néha bevásárol és beszáll nagyobb kiadásokba (a nővéreméknél, tehát ahol lakik.) Jogos, hogy a nővérem kérését nem tartom jogosnak. Felnőtt életünkben anyukám gyakorlatilag az összes pénzét a nővéremre költötte, és akkor én még ne is örököljek. A nővéremék is jól élnek a férjnek jól menő vállalkozása van. Mi nem tartozunk se az anyukámnak se a nővéreméknek pénzzel, ha kértünk mindig visszaadtuk.Tényleg véleményeket kérnék, nem akarnék vitatkozni, se mocskolódni. Tanácstalan vagyok, mert belülről nem biztos, hogy jól meg tudom ítélni a helyzetet. Ha azt mondjátok, hogy minden így van jól, akkor elfogadom.


2019. máj. 18. 12:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Hány éves az anyukád, hogy már az õrõkséggel van foglalkozva?

Ezt csak azért kérdezem, mert engem rohadtul idegesitett,amikor a testvéreim az örökséggel foglalkoztak,amikor még az anyám 60éves sem volt és aránylag egészséges volt és ellátta magát.

2019. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem jogos és nem mondanék le. Ha nem hozakodott volna elő, akkor talán magamtól is megtettem volna(gondolom amúgy nem tartasz igényt arra a részre), de igy, hogy kb. ki akar túrni, na ez miatt nem. Nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy a te diákhiteled nem egyenlő azzal a több millióval amit Édesanyátok belefeketetett abba a házba.
2019. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem tartom jogosnak,bár mi is hasonló helyzetben voltunk vagyunk.

Most szépen kér,de sunyiskodhat is,mert írnak egy eltartásit és akkor se kapsz semmit. Így semmizték ki a férjem.

Az,hogy annak idején fizette a tandílyad,semmi. Egy rendes anya ezt megteszi és nem hánytorgatja.

Az igazság az,hogy ha úgy hozza a sors,tényleg tesódék fogják ellátni.

Ha összegben nem sok az a 1/6-od rész,akkor hagyd a fenébe . Jobb a béke.

2019. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
82%

13-as, ezt nem értem, amit írtál:

" írnak egy eltartásit és akkor se kapsz semmit. Így semmizték ki a férjem."


Szerintem eltartásit kötni az nem a másik gyerek kisemmizése, mivel egy polgárjogi szerződés, és mindkét fél vállal benne valamit, kemény dolog.

Már csak mert pl. egy kolleganőm ezen akadt ki nagyon, hogy az ő lányait "kisemmizték". Mármint anyósáék, ott a lényeg az volt, hogy anyós a saját lányával kötött eltartásit (kolleganőmnek a két lánya az anyós unokája volt, mert kolleganőm férje fiatalon meghalt, ezért mint szülő nélküli unokák, ők is örökösök lettek volna, mármint a két nagylánya. Na, aztán tudomásul vették, hogy eltartási van, ez van. Viszont telt az idő, és bizony az idős néni nagyon is ápolásra szorult, első időben "csak" az volt, hogy éjjel aludjon nála valaki. Persze a lánya, akivel az eltartási volt, ezt megtette, nem is kérdés (utána még ápolta évekig az anyját, és persze így az anyja lakása az övé lett). Na ilyenkor azért többször megkérdeztem a kolleganőmet, hogy most pl. melyik lánya menne a mamához éjjel aludni, vagy melyik gondozná. Ha nem lenne eltartási. Mert ugye akkor közös az örökség, de közös az idős beteg emberrel való feladat is.

Szerintem az eltartási szerződés nem kisemmizés, sőt annál korrektebb dolgot nem is tudok elképzelni. Családon belül is.

2019. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
67%
Kössön eltartási szerződést anyuddal, abban rögzítsenek mindent, hogy minden anyagi kötelesség nővéredre hárul, enek fejében szóba jöhet a dolog.
2019. máj. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%

Na en elmondom mit tennek illetve mit tettem...


Termeszetes lenne, hogy sok sok evvel kesobb lemondanek a noverem javára a hazbol, amikor anyum meghal. De elore kerni ezt... Eleg pofatlan mivel él... Biztos leosztanam a tesom!


Egyebkent ugyanezt megtettem, pedig nem is tesomnak hanem unokatesomnak a javara. Az en apum meghalt eleg koran es mikor nagyapam is meghalt, igy orokoltem utana. Pont ugyanennyi reszt. Viszont unokatesomek laktak mellette, (meg nekik jol is jott a ház, erteke meg nem sok) es ők apoltak az oreget. En fele sem neztem nagyon(regi csaladi ügy), szoval ugy voltam vele, hogy ott lakni sosem akarok, viszont ők megerdemlik így lemondtam a javukra. Meg is lepodtek amúgy. Lett majdnem egy egesz haznyi tulajdonreszuk, mivel nagyapam masik fia is lemondott az ő javukra...stb..de megerdemeltek, mivel ők ápolták.


Szóval ebben az esetben, kötnek egy szerzodest, mivel ugyse mennek oda lakni, nekem meg van ingatlanom. Vagyis lehet hogy nem is kotnem meg, mert ki tudja hogy viselkedik majd kesobb anyankkal. Hanem megmondanam ha apolja majd, akkor ha odakerul a sor lemondok ha meg szemét lesz, akkor en is. Es azert tuti lehordan hogy, mar erre keszul.

2019. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
80%

Mi is ketten vagyunk, bátyám Amerikában 30 éve. Szüleim segítése, apukám halála után anyukám ellátása teljesen az én dolgom volt. Nekünk külön lakásunk van a két - mára már felnőtt gyerekkel, tehát egymás mellett laktunk, de külön lakásban. Apu Parkinsonos volt 14 évig, akinek volt ilyen beteg szülője, az tudja, hogy milyen nehéz az ellátása. Az ő kívánsága az volt, hogy én kapjam meg a lakást, mivel bátyám tevőleg nem tudott részt venni a segítésében. Bátyám először kicsit megütődött, de végül szó lemondott a lakás negyedéről (Másik fele anyukámé volt, a negyed meg amúgyis az én örökségem). Anyukám még 6 évig ápoltam úgy, hogy neki csak özvegyi nyugdíja volt, ezért férjem még egy félállást vállalt, hogy a kieső pénzt pótolja. Amikor Anyu meghalt, nem is volt kérdés, hogy a bátyám az Anyutól való örökségről is lemond, belátta, hogy több, mint 12 évi ápolás után én sokkal többet tettem a szüleimért, mint ő.


Ezeket a dolgokat neked is figyelembe kell majd venned, ha igazságos akarsz lenni. Nővéred biztonságot nyújt anyukádnak, ez sokat ér neki. Egyébként anyukád azt is megtehetné, hogy elajándékozza a részét a nővérednek most azonnal, akkor még pereskedhetnél akkor, amikor meghal.


De egyelőre él az édesanyád és talán ápolni sem kell. Szerintem nem most kellene megbeszélni, hogy kinek mi jár, hanem ráér akkor majd, ha már nem él.

2019. máj. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
10%
Az az érdekes, hogy anyátok még meg sem halt, de ti már a házrészén osztozkodtok, azaz inkább veszekedtek. Javíts ki, ha félreértem. Jogilag téged illet az 1/3-ad fele, majd eldöntöd mit csinálsz vele.
2019. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
0%

Nem igazságos.

Az meg felháborító hogy a nővéred már az örökségen gondolkozik.

Attól is függ,mennyire bízol meg a tesódban.

Mondjuk így hogy az örökségen gondolkodik....

Egyetértek a 2.-al.

Elősször inkább a gyász aztán a tárgyalás.

...


Amúgy ha nővéred az anyukáddal lakik,és jó sok mindent kapott,nem hiszem hogy igazságos lenne.

2019. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Ne varj el senkitol semmit,de ne mindj le rola! A noverednek legyen eleg amije van.Felejtsd el meg a gondolatot is higy lemondassz rola foleg a novered javara aki szinte teljesen kihasznalja anyukadat.
2019. máj. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!